معرفی ۵ روش جلوگیری از کم شدن آب استخر

جلوگیری از کم شدن آب استخر

کم شدن آب استخر

شما در صورتی که اقدام به ساخت استخر می نمایید باید به خوبی در مورد روش های نگهداری از استخر و شیوه جلوگیری از کم شدن آب استخر اطلاعات بیشتری داشته باشید. در این صورت قادر خواهید بود که در مصرف آب صرفه جویی کنید و همچنین همیشه درون استخر آب کافی داشته باشید.

در واقع اینکه تنها طراحی استخر و ساخت آن را انجام دهید اهمیت ندارد، بلکه شما باید به خوبی برخی از نکات مراقبتی و نگهداری از استخر را هم در نظر داشته باشید. برخی از نکات بسیار مهمی که در مورد جلوگیری از کاهش پیدا کردن آب استخر می باشد را در ادامه بیان می کنیم تا شما در این مورد از شیوه مراقبتی از استخر اطلاعات بیشتری داشته باشید.

روش های جلوگیری از کم شدن آب استخر

نگهداری کردن از استخرها اگر بر اساس استانداردها و روش های مشخص شده نباشد ممکن است برای شما گران تمام شود. با توجه به این مسئله که آب تمیز یکی از بهترین و مهمترین منابع زندگی می باشد باید به خوبی در مورد روش های جلوگیری از کاهش آب در استخر اطلاعات را افزایش دهید و روش های آن را بشناسید.

در این صورت  قادر خواهید بود که آب استخر را حفظ کنید و در مصرف آب صرفه جویی نمایید. برخی از مهمترین روش هایی که برای کاهش دادن مصرف آب درون استخر استفاده می شود عبارت است از :

روش های جلوگیری از کم شدن آب استخر

  1. استفاده از روکش استخر :

بر اساس تحقیقاتی که روی جلوگیری کردن از کم شدن آب استخر انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که استفاده از روکش استخر می تواند تا ۳۰ درصد میزان تبخیر آب استخر را کاهش دهید. البته که باید بدانید این روش برای آن دسته از استخرهایی که روباز هستند مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید استخرهای روباز را با استفاده از انرژی خورشید گرم کنید و دیگر هزینه ای برای قبض برق خود پرداخت نکنید.

  1. بررسی و تعمیر نشتی :

در صورتی که به صورت منظم استخر خود را تعمیر کنید و نشتی های آب را بگیرید می توانید به جلوگیری کردن از نشتی آب تا حد بسیار زیادی کمک کنید. شناسایی کردن به موقع این نشتی ها به شما کمک می کند که آنها را به موقع ترمیم نمایید. نشتی ها شاید در مدت زمان طولانی شناسایی شوند که در این صورت آب بیشتری درون استخر از دست می دهید.

اگر شما نشتی درون استخر خود پیدا کردید باید سریعا آن را برطرف کنید تا از خراب شدن و نشت بیش از اندازه آن جلوگیری نمایید. در صورتی که یک نشت کوچک درون استخر وجود داشته باشید شما روزانه ۲ الی ۳ سانتی آب در استخر از دست می دهید.

  1. غیر فعال کردن آبنماها و فواره ها :

بسیاری از افراد علاقه دارند که در استخرهای خود آبنما و فواره های متنوع داشته باشند. شما برای اینکه از کم شدن آب استخر جلوگیری کنید بهتر است که از آبنماها استفاده نکنید. در واقع باید به خوبی بدانید که هوادهی میزان سرعت تبخیر آب را افزایش می دهد.

شما می توانید فواره ها را خاموش کنید تا از میزان مصرف آب بیش از اندازه جلوگیری نمایید. بسیاری از افراد شاید به این مورد دقت نداشته باشند که آنها باید بدانند این گزینه اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورت عدم توجه به آن شما حجم زیادی از آب را به صورت سالانه از دست خواهید داد.

  1. کاهش دما آب استخر :

در بسیاری از استخرها از آب گرم استفاده می شود که در فصل زمستان این ویژگی یک مزیت مهم برای استخر به شمار می رود. شما باید به خوبی بدانید هر چه دمای آب بالاتر برود سریعتر تبخیر خواهد شد.

برای اینکه از تبخیر شدن آب درون استخر جلوگیری کنید می توانید بخاری آن را خاموش کنید و در مصرف آب با استفاده از این روش جلوگیری خواهید کرد. انرژی خورشیدی یکی از بهترین و مناسب ترین روش هایی است که شما می توانید برای گرم کردن آب استخر از آن استفاده کنید.

  1. جلوگیری از پاشیده شدن آب :

زمانی که کودکان به استخر می روند یکی از اصلی ترین و بهترین سرگرمی هایشان پاشیدن آب به اطراف استخر می باشد. بدون شک شما مایل نیستید که سرگرمی آنها را خراب کنید. ولی باید بدانید روش های دیگری برای سرگرمی کودکان وجود دارد که این روش ها از کاهش آب استخر جلوگیری می کند.

در ابتدا باید به خوبی بدانید که بهتر است سطح آب درون استخر را همیشه پایین نگه دارید. نیازی نمی باشد که استخر را تا لبه پر کنید. پایین نگه داشتن سطح آب به کاهش دادن مقدار آب از دست رفته تا حد بسیار زیادی کمک می کند. شما می توانید با نصب زهکشی در اطراف استخر تا حد بسیار زیادی از هدر رفتن آب جلوگیری کنید که این روش را بسیاری از صاحبان استخر انجام می دهند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *