لوازم و تجهیزات داخل استخر + ۷ دستگاه کاربردی داخل استخر

تجهیزات داخل استخر

تجهیزات داخل استخر

در صورتی که شما اقدام به ساخت استخر می نمایید باید به خوبی در مورد تجهیزات داخل استخر هم اطلاعات کافی داشته باشید و برای راه اندازی استخر آنها را خریداری کنید. این نمونه از تجهیزات می تواند شامل موارد بسیار زیادی باشد که اگر به آنها دقت نداشته باشید ممکن است احداث استخرتان با مشکل مواجه شود.

هر یک از این تجهیزات سیستم متنوعی دارند که شما باید به خوبی تمامی آنها را بشناسید و بر اساس نوع استخری که دارید یکی از آنها را خریداری کنید. بیشتر تجهیزاتی که برای طراحی استخر نیاز است و شما باید برای نگهداری استخر آنها را خریداری کنید شناخته شده می باشند.

در واقع برای شما در ادامه اصلی ترین و مهمترین این تجهیزات را که اهمیت بسیار زیادی دارند تعریف می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد اصلی ترین لوازم و تجهیزات استخر داشته باشید.

انواع تجهیزات داخل استخر

انواع تجهیزات داخل استخر

در صورتی که شما می خواهید انواع تجهیزات داخل استخر را خریداری کنید باید به خوبی در مورد انواع آنها آشنایی داشته باشید. برخی از انواع این این تجهیزات که مهم هستند عبارت می باشند از :

  1. پمپ :

پمپ یکی از مهمترین تجهیزات درون استخر می باشد که تصفیه آب استخر را انجام می دهد. طی فرآیندی آب استخر به وسیله پمپ بیرون کشیده می شود و با هدایت کردن آن به سمت فیلتر آب را تمیز کرده و به صورت مجدد آب وارد استخر می گردد.

تمامی استخرها با هر ساختاری که داشته باشند باید این تجهیزات مورد نظر را که مربوط به پمپ می باشد خریداری کنند. پمپ ها اندازه ها و کاربردهای متنوعی دارند که شما باید بر اساس متراژ استخر خود یکی از آنها را خریداری کنید.

  1. فیلتر شنی :

یکی از کاربردی ترین تجهیزات داخل استخر فیلتر شنی می باشد این دستگاه را برای شفاف سازی و زلال کردن آب درون استخر مورد استفاده قرار می دهند.

در واقع باید بدانید دستگاه فیلترشنی یکی از متداول ترین دستگاه های شفاف سازی آب به شمار می رود.

در صورتی که از این دستگاه استفاده نشود ممکن است آب استخر کدر گردد و به همین دلیل افراد با اینکه آب استخر تمیز هم است به درون آب نروند. بنابراین باید بین انواع فیلترهای شنی یکی از مناسب ترین نمونه های آنها را برای استخر خود خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید.

  1. فیلتر کارتریج :

یکی از دیگر تجهیزات ضروری استخر فیلتر کارتریج است که از آن برای از بین بردن ذرات معلق در استخر استفاده می کنند. این نمونه فیلتر با میزان آب ورودی که درون فیلتر های استوانه ای شکل وجود دارد تناس باید داشته باشد. بنابراین فیلترها را در هر اندازه که خریداری می کنید باید میزان آب مشخص شده ای به درون آن بفرستید.

هر یک از انواع لوازم و تجهیزات استخر را شما باید از نظر اندازه و ابعادی که دارند به خوبی مورد بررسی قرار دهید و سپس یکی از آنها که برای استخر شما گزینه مناسب تری هستند را خریداری کنید.

لوازم و تجهیزات داخل استخر

  1. مبدل حرارتی :

این نمونه از تجهیزات درون استخر را برای گرمایش آب استخر به کار می برند. دو نونه مدار گردش درون این سیستم وجود دارد که هر یک از آنها آب استخر را گرم می کنند.

  1. سختی گیر آب استخر :

در برخی از مواقع آب درون استخر به اندازه سخت و غیر قابل استفاده می باشد که افراد از آن نمی توانند استفاده نمایند. به همین دلیل استفاده از دستگاه سختی گیر به عنوان یکی از دیگر تجهیزات داخل استخر رایج شده است. دوام و ماندگاری لوازم دیگر استخر به این دستگاه بستگی دارد، به همین دلیل شما باید نسبت به خرید دستگاه سختی گیر آب دقت و حساسیت بیشتری داشته باشید.

  1. پمپ تزریق کلر :

برای جلوگیری از ورود آلودگی به درون آب باید بدانید پمپ ها و فیلترها نقش بسیار مهمی بر عهده دارند. اما اینکه تنها پمپ ها را مورد استفاده قرار دهید کافی نمی باشد، بلکه باید موادی را درون این پمپ ها بریزید تا به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از پرکاربردترین موادی که برای ضد عفونی کردن آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد کلر می باشد. کلر را شما می توانید به وسیله این دستگاه برای از بین بردن جلبک ها و آلودگی های آب به درون آب استخر بریزید. دستگاه های تزریق کلر انواع مختلفی دارند که هر یک از انواع آنها هم دارای ویژگی های متنوعی می باشد.

  1. دستگاه ازن زن :

با اینکه کلر یکی از مهمترین مواد ضد عفونی کننده استخرها به شمار می رود. ولی بیشتر افراد به دلایل متنوعی شاید از کلر استفاده نکند. آنها می توانند از دستگاه ازن زن برای ضد عفونی کردن آب استخر استفاده نمایند. در واقع باید بدانید که استفاده از این دستگاه برای آن افرادی که نمی خواهند از کلر و تجهیزات مربوط به آن استفاده نمایند مناسب می باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *