تعویض شن فیلتر تصفیه

تعویض شن فیلتر تصفیه

تعویض شن فیلتر تصفیه

در این مطلب قصد داریم به تعویض شن  فیلتر تصفیه بپردازیم. با ما همراه باشید.

شن فیلتر تصفیه استخر

مهم ترین هدف یک استخردار در زمان انتخاب فیلتر استخر این ست که یک فیلتر کارآمد، ارزان و با نگهداری آسان انتخاب کند. توجه داشته باشید هیچ کس تمایل ندارد تا هم زمان و هم پول خود را صرف اطمینان حاصل کردن از درست کار کردن فیلتر استخر نمایند. از مهمترین بخش ها در فیلتر استخر می توان به شن فیلتر و یا سیلیس فیلتر استخر اشاره کرد.

شن فیلتر خوب از مزایای بسیاری برخوردار است. به عنوان مثال می‌توان گفت اگر شن فیلتر مناسب باشد به ندرت مسدود شده و همچنین از عملکرد خوبی برخوردار می باشد و آب شفاف دریافت خواهد کرد. توجه داشته باشید تعویض شن فیلتر استخر در طی هر چند سال یکبار تعویض خواهد شد.

شن فیلتر استخر چیست؟

شن فیلتر استخر چیست؟

فیلتر استخر های مرده، جلبک ها، آلودگی های آب و تمام الاینده ها که با چشم دیده نمی شوند را جذب کرده که باعث جلوگیری از کدر شدن اب و … می شود. ذراتی که در فیلتر وجود دارد به آن رسانه فیلتر گفته خواهد شد که این فیلترها ذرات موجود در اب را به دام می‌اندازد.

توجه داشته باشید استفاده از شن برای فیلتراسیون آب بسیار عالی بوده و عملکرد بسیار بالایی دارد. به همین خاطر در تمامی سیستم های فیلتراسیون آب برای تصفیه فاضلاب سیستم‌های سپتیک و همچنین برای آب آشامیدنی و … از این فیلتر استفاده می کنند.

افرادی که آموزش ندیده و یا اطلاعات کافی در این زمینه ندارند احساس می‌کنند تمام فیلترها به صورت یکسان می باشد. بنابراین آن ها فکر نمی کنند که فیلتر های استخر همچنین شن فیلتر استخر در انواع مختلفی وجود دارند. برخی از انواع مختلف شن فیلتر استخر به شرح زیر می باشد.

شن سیلیکا یا سیلیس

توجه داشته باشید شنی که در استخر مورد استفاده قرار می گیرد سیلیس شماره ۲۰ می باشد که توسط کوارتز زمینی به وجود می آید.

بهتر است بدانید دانه‌های سیلیس به صورت تیز و با لبه های دندانه دار ایجاد خواهد کرد و برای به دام انداختن ذرات از آب استفاده خواهد شد. نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که شن سیلیس استخراج خواهد شد و تولید نمی‌شود.

شن شیشه ای

یکی دیگر از مواردی که به عنوان شن در فیلتر استخر استفاده می شود؛ شن شیشه ای است که یک گزینه مناسب و عالی برای جایگزینی شن سیلیس است. توجه داشته باشید این ماده از شیشه ۱۰۰% بازیافتی ساخته خواهد شد و دارای سطحی صاف می باشد. اما با این حال وجود ذراتی به اندازه دو میکرون را به دام می‌اندازد.

توجه داشته باشید این دانه های شیشه معمولاً دارای اندازه های متفاوتی می باشند. بنابراین کانال زهی را به حداقل می‌رساند. توجه داشته باشید شن شیشه ای دارای بار منفی می باشد. به همین خاطر در نظر گرفتن ذرات آهن و منگنز برتری دارد که باعث می‌شود تا استخر از منبع آب سخت پر شود بسیار مفید خواهد بود.

شن زئولیت

بهتر است بدانید زئولیت به عنوان جایگزین سیلیس که از مواد معدنی سنگ های آتشفشانی به نام زئولیت ایجاد شده است و ۱۰۰ برابرش فیلتر استاندارد است می شود. زئولیت توسط فرایندی به نام غربالگری مولکولی کلر امین ها، محصولات جانبی کلر که باعث سوزش چشم شناگر می‌شود را به دام انداخته و به عنوان بهترین روش مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش کلرآمین ها را به طور نامحدود درون ذرات شن زئولیت گیر می کند. اگر توجه داشته باشید باید استخر خود را مرتباً شوک بزنید که شوک زئولیت می تواند بدون نیاز به استفاده از بسیاری از مواد افزودنی شیمیایی استخر تحت کنترل کلرآمین ها قرار گیرد.

دلایل تعویض فیلتر تصفیه استخر

دلایل تعویض فیلتر تصفیه استخر

در ادامه مبحث تعویض فیلتر تصفیه استخر باید ذکر کنیم که پمپ استخر آب را به فیلتر انتقال خواهد داد. شن فیلتر مکانی می باشد که آلودگی ها را به دام انداخته و پس از فیلتراسیون آب تمیز را دوباره به استخر برمی گرداند. اگر چه دیدن ذرات با چشم غیر مسلح امکان پذیر نمی باشد. اما شن دارای سطحی ناهموار می باشند که در هنگام عبور آب، آلودگی ها را به دام خواهند انداخت.

توجه داشته باشید با گذشت زمان آب شتابان سطح خار را از بین خواهد برد و آن را صاف و گرد می‌کند. زمانی که به ماسه سواحل مشاهده کنید دریا با آن برخورد می‌کند زیر میکروسکوپ نگاه کنید. متوجه خواهید شد که نرم تر از شن و ماسه سواحل آرام تر می باشد. به همین خاطر در مورد شن فیلتر استخر این قانون وجود دارد که آب را برای چند ساعت در روز از بین خواهد برد.

صاف کاری نتیجه عملیاتی به نام هوازدگی می باشد. زمانی که شرح فیلتر تصفیه خراب شود لبه تیزی برای گرفتن و نگه داشتن آلاینده‌ها وجود ندارد که امکان دارد تا استخر شما که نیاز به تعویض فیلتر داشته باشد یا باید درمان شود. چرا که رسانه فیلتر به پایان عمر خود نزدیک شده است به همین خاطر باید جهت تعویض شن فیلتر تصفیه استخر اقدام نمایید.

زمان تعویض شن فیلتر استخر

شن فیلتر استخر با افزایش سن بهتر عمل می کند و پس از آن اوج گرفته و در نهایت از انفاصله گرفته و به رو به زوال خواهد رفت.  معمولا طول عمر شن فیلتر بین ۵ تا ۷ سال است. در طی چند سال آلودگی‌ها در شن و ماسه جمع خواهد شد که در چند سال اول این موضوع در واقع توانایی فیلتر کردن شن افزایش پیدا می‌کند. چرا که علاوه بر لبه های خشن آلودگی‌های ایجاد شده نیز به عنوان فیلتر عمل خواهند کرد.

اما آلودگی‌ها با گذشت زمان جمع خواهد شد که فیلتر را مستعد گرفتگی می کند. در عین حال هوازدگی باعث خواهد شد شن در جمع آوری آلودگی‌ها ناتوان شده و کارایی فیلتر افت پیدا کند که باعث می‌شود تا به کیفیت آب استخر آسیب وارد شود.

زمان تعویض شن فیلتر استخر

وقتی شن از اوج خود کند باعث می‌شود تا هنگامی که عبور آب از ماشین های برداشت شده دشوار شده فشار در داخل فیلتر ایجاد شود. همچنین سپس آب امکان دارد به دنبال مسیری با حداقل مقاومت باشد و از یک کانال از طریق شن خارج شده است که امکان دارد مقداری از فشار را کاهش داده اما در واقع فیلتر کردن را به صورت کامل از بین خواهد برد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت  https://estakhrino.com/  مراجعه نمایید. یا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده می توانید با کارشناسان استخرینو در تماس باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

شن فیلتر تصفیه استخر چیست؟

فیلتر استخر باکتری های مرده، جلبک ها آلودگی های آب و تمامی الاینده هایی که توسط چشم مسلح دیده نمی شود را به دام می‌اندازد.

انواع شن مورد استفاده در فیلتر استخر کدامند؟

شن سیلیکا یا سیلیس، شن شیشه ای، شن زئولیت

طول عمر شن فیلتر چند سال می باشد؟

طول عمر شن فیلتر استخر بین ۵ تا ۷ سال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *