خدمات استخر و جکوزی

خدمات استخر و جکوزی

خدمات استخر و جکوزی

استخر و جکوزی از دیرباز از تفریحات و بخشی از سبک زندگی بسیاری از مردم محسوب شده است. امروزه آن ها از بخش ها و تجهیزات مخصوص و متعددی تشکیل شده اند که باعث شده تا خدماتی منحصر به فرد برای استخر و جکوزی ایجاد شوند.

دیگر بایستی به خوبی بدانید که استخر و جکوزی نیز از قاعده نیاز به خدمات خاص در طول استفاده مستثنی نیستند. آن ها چه عمومی و چه شخصی در هر نوع و ابعادی به بررسی هایی سالانه برای اطمینان از عدم وجود مشکل نیاز دارند.

خدمات استخر و جکوزی به طور معمول شامل سه دسته اصلی تعمیرات، نظافت و نگهداری آن ها می شود. در ادامه همراه ما باشید تا با هر یک از این خدمات مخصوص استخر و جکوزی که با فرآیندهای منحصر به فرد خود همراه هستند، به به خوبی آشنا شوید.

خدمات تعمیر استخر و جکوزی

شاید بتوان مهم ترین بخش خدمات استخر و جکوزی را به تعمیر آن ها اختصاص داد، چرا که مستقیم ترین تأثیر را در امکان یا عدم امکان استفاده از استخر داشته و معمولاً بیشترین هزینه های مربوط به این خدمات را شامل می شوند.

تعمیر استخر و جکوزی

در ادامه به مهم ترین اجزای تشکیل دهنده استخر و جکوزی و خرابی و تعمیر هر یک پرداخته ایم:

 • تعمیر موتورخانه

موتورخانه را می توان پیچیده ترین و مهم ترین بخش یک استخر دانست. استفاده از سیستم موتورخانه به منظور تأمین گرمای مورد نیاز آب و همچنین تصفیه کامل آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

تجیهزات تصفیه، ضد عفونی و فیلتراسیون، تجهیزات مربوط به گرمایش آب و پمپاژ از اصلی ترین بخش های موتورخانه استخر و جکوزی محسوب می شوند که به طور معمول با خرابی های خاص خود مواجه هستند و بایستی مورد بررسی قرار بگیرند.

 • تعمیر سطوح

سرامیک های تشکیل دهنده سطوح استخر و جکوزی، ممکن است در اثر استفاده از آن ها بدون فراهم آوری شرایط نگهداری مناسب و یا آب بندی نامناسب، زود خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا نمایند.

 • تعمیر سیستم تصفیه

سیستم تصفیه وظیفه دارد به طور مداوم آب داخل استخر را تعویض، فیلتر و یا گندزدایی نماید تا آلودگی های آب که به طور معمول در لوله کشی و یا از محیط بیرون وارد آن می شوند را رفع نمایند. خدمات تعمیر سیستم تصفیه نیز شامل تعمیر یا تعویض بخش های تشکیل دهنده فیلتراسیون شامل شن سیلیس تصفیه می شود.

 • تعمیر سیستم گرمایشی

اهمیت نصب و درست کار کردن سیستم گرمایشی شامل موتورخانه و یا صرفاً دیگ گرم در سیستم تصفیه، به خصوص در استخرهایی که در محیط در تماس با هوای بیرون قرار دارد، بسیار هائز اهمیت است.

اگر آب استخر یا محیط جکوزی به خوبی گرم نمی شود و یا زمان زیادی برای گرم شدن صرف آن ها خواهد شد، بایستی از خدمات بررسی و در صورت نیاز تعمیر و تعویض سیستم گرمایشی استخر و جکوزی بهره ببرید.

خدمات نظافت استخر و جکوزی

خدمات بعدی استخر و جکوزی را می توان به نظافت درست و اصولی آن ها اختصاص داد. به طور کلی می توان این خدمات را در موارد زیر عنوان نمود:

 • جارو و فرچه زدن کف استخر و جکوزی
 • تزریق کلر به آب استخر
 • بررسی و تنظیم مواد شیمیایی آب استخر
 • شستشوی فیلتر
 • و…

خدمات نظافت استخر و جکوزی

در این میان استفاده از مواد شیمیایی شستشو و گندزدایی استخر و جکوزی از بالاترین اهمیت برخوردار است، چرا که ممکن است آن ها به خطرناک ترین باکتری ها که در عادی ترین حالت موجب اسهال و مشکلات گوارشی شوند، آلوده باشند.

مناسب سازی درصد مواد شیمیای تشکیل دهنده آب استخر، می تواند به راحتی شر تمامی باکتری ها را کم نماید. خدمات نظافت استخر و جکوزی بایستی سالی چند بار و به طور ایده آل هر ماه به خصوص برای استخر و جکوزی های عمومی در نظر گرفته شود.

فیلترهای تصفیه کننده آب استخر نیز پس از مدتی از کار می افتند چرا که ساختار آن ها از آلودگی های آب اشباع شده است. معمولاً سالی دو بار بایستی نسبت به نظافت فیلترها اقدام نمود.

خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی

سطوح برخی استخرها به مرور زمان به دلیل تجمع رسوباتی از کلسیم، مس و… دچار تغییر رنگ خواهد شد. برای مثال ممکن است سطوح استخر گچ سیاه به دلیل وجود رسوبات کلسیم به رنگ خاکستری متمایل شود.

شستشوی اسیدی از مؤثرترین روش ها به منظور رفع رسوبات ایجاد شده در کف استخر می باشد. همچنین می توان برای از بین بردن کلسیم روی کاشی نیز از این روش استفاده نمود.

در این روش ابتدا آب استخر را تخلیه نموده و سپس با محلول اسید موریاتیک و آب، لکه های رسوبی را پاک می نمایند.

خدمات تعمیر استخر و جکوزی

خدمات نگهداری استخر و جکوزی

آخرین خدمات استخر و جکوزی مربوط به نگهداری آن هاست. منظور از نگهداری استخر ، فراهم آوری شرایطی است که تا مدت ها نیازی به تعمیر و تعویض قطعات نباشد. به طور کلی می توان خدمات نگهداری استخر و جکوزی را در مراحل زیر خلاصه نمود:

 • تعادل
 • کلر زدن
 • شوک
 • جلبک کشی
 • کف گیری
 • جارو و فرچه زدن
 • اندازه گیری درصد کلر و استخر
 • اندازه گیری درصد ph
 • بررسی گردش آب
 • بررسی دمای استخر
 • بررسی و تنظیم سطح آب

خدمات استخر و جکوزی خود را به استخرینو بسپارید

در هر کجای پایتخت که هستید، می توانید به منظور انجام تضمینی انواع خدمات استخر و جکوزی خود شامل تعمیر، نگهداری و نظافت با مناسب ترین قیمت با مجموعه استخرینو تماس حاصل فرمائید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیگر بخش های موتورخانه که به خدمات تعمیر استخر و جکوزی نیاز دارند، شامل چه مواردی اند؟

پمپ و سختی گیر، شیرآلات، مبدل حرارتی، منبع کویل و دیگ آب گرم و فیلترهای شنی، یو وی و ازون، دیگر اجزای تشکیل دهنده موتورخانه هستند که معمولاً دچار خرابی می شوند.

عمر مفید سطوح استخر و جکوزی در صورت استفاده مناسب چقدر خواهد بود؟

سطوح استخر بسته به استفاده و نوع نگهداری شما همچون حفظ نمودن شیمی آب، قادر است بین ۱۰ تا ۲۰ سال عمر مفید داشته باشند.

آیا فیلترهای تصفیه کننده آب استخر در خدمات استخر و جکوزی بایستی همیشه تعویض شوند؟

خیر؛ فیلترهای تصفیه کننده آب استخر کاملاً قابل شستشو بوده و بهتر است سالی دو بار نسبت به این کار اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *