راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

با توجه به گسترش تکنولوژی های تاسیساتی و فنی در طراحی و ساخت استخر های آبی مشاهده خواهید کرد. ورود آب تاسیسات استخر مجهز و منحصر به فرد باعث شده است تا تمامی خواسته‌های دوستداران تفریحات آبی را در خود جای دهد. قصد داریم در ادامه این مطلب راهنمایی انتخاب تأسیسات استخر را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اهمیت تاسیسات استخر

توجه داشته باشید شنا و آب تنی از جمله لذت بخش ترین و مفید ترین تفریحات برای تمامی سنین در ایام تابستان است. افراد بسیاری هستند که برای استفاده از این سرگرمی شاد و مفرح اقدام می‌کنند تا قبل ها استخرها فقط مختص اماکن، ورزشگاه ها و … بودند که تنها جنبه ورزش و تفریح عمومی داشت اما در این سال‌های اخیر به خاطر تمایل زیاد مردم استفاده از استخرها، ساخت استخر از جمله ملزومات احداث پروژه های ساختمانی می باشد.

ساخت استخر معمولاً در برج های مسکونی، هتل ها، ویلاها و … از استقبال بالایی برخوردار شده است. به دلیل اهمیت این موضوع به تاسیسات ساختمانی به تاسیسات استخر اضافه شده است.

استخر ها به طور معمول در حدود ۳۰ هزار گالن آب گنجایش دارند که این آب به صورت روزانه در سیستم هوشمند تصفیه شده و بین تاسیسات و استخر در حال چرخش می باشد. همچنین امکان دارد استخر آبنما و فواره نیز داشته باشد که هر کدام به صورت جداگانه از سیستم تصفیه برخوردار هستند.

تاسیسات استخر

توجه داشته باشید باید به صورت اتوماتیک مواد شیمیایی استخر خالی شده و به صورت خودکار به استخر وارد می‌شود. همچنین گرمایش محیط و آب نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که باید این کار توسط یک طراح انجام شود. در نهایت نور و روشنایی نیز از جمله الزامات تاسیسات ساختمانی می باشد.

به طور کلی می توان گفت ساختار تاسیسات استخر به شش بخش اصلی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

بخش های اصلی تشکیل دهنده تاسیسات استخر

در ادامه مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر کنیم این تاسیسات به طور کلی در شش بخش می باشند که عبارتند از:

سیستم گردش آب

توجه داشته باشید هر سیستم گردش آب در استخر از قطعات مختلف و بسیاری تشکیل شده است. این سیستم آب را معمولاً در مدار به گردش درآورده و همچنین وظیفه تصفیه آب را به عهده دارد که از این سیستم برای به گردش در آوردن آب استفاده می شود.

سیستم گردش آب استخر شامل قطعاتی مثل پمپ، انواع شیرآلات، یک عدد فیلتر بزرگ، تصفیه کننده لوله هایی که به صورت اصولی بین سیستم و استخر در حال رفت و آمد می باشد که این قطعات باید در جنس های مرغوب و با کیفیت باشد.

آب نماها و فواره ها

آب نماها و فواره ها علاوه بر زیبایی در روزهای گرم تابستان ارامش افراد در استخر را افزایش داده و همچنین فضای دلپذیری را فراهم خواهد کرد. فواره ها از جمله تجهیزاتی می باشند که الزاماً مصرف کننده آب نمی باشند و تنها توسط یک پمپ آب استخر را به گردش در می آورد.

سیستم گرمایشی یا هیتر

بهتر است بدانید قسمت اصلی تاسیسات استخر معمولا سیستم گرمایشی می باشد که وظیفه کنترل و تنظیم دمای آب ورودی به استخر را برعهده دارد. مبدل های حرارتی مورد نظر تجهیزاتی می باشند که مورد استفاده قرار می‌گیرد و دمای آب را به درجه مطلوب می‌رساند. همچنین افت دما وجود جبران خواهد کرد.

برای تاسیسات استخر خانگی و استخر های مختلف معمولاً درجه حرارت مطلوب بین  ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد است.

سیستم اتوماتیک کنترل مواد شیمیایی استخر

یکی از بخش‌های مهم استخر سیستم کنترل خودکار مواد شیمیایی استخر می باشد. این سیستم جهت اندازه گیری سرعت و میزان کلر و ph آب مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت اتوماتیک کنترل خواهد کرد.

سیستم روشنایی استخر

سیستم روشنایی استخر، چراغ و لامپ های داخل و اطراف استخر می باشد که دارای قابلیت تولید نور رنگی است. توجه داشته باشید در محیط اسختر ها تمامی لامپ ها جهت کنترل بهتر نور و روشنایی باید به یک پنل مرکزی مجزا و قابل دسترس اتصال داده شود.

توجه داشته باشید در تاسیسات استخری معمولاً لامپ‌ها و سیستم روشنایی در بخش‌هایی مثل بخش داخلی استخر که بر روی دیوار ها، گوشه ها و … تعبیه می‌شود. همچنین بر روی سکو های مختلف، دیوارهای داخلی و آبنما و فواره ها و … این لامپ ها تعبیه می شود.

سیستم کنترل تاسیسات استخر

این سیستم در تمامی تاسیسات استخر به صورت کاملا اتوماتیک کار می کند. به گونه ای که تمامی بخش ها و قطعاتی که در آن استفاده می شود مثل چراغ ها، آبنما ها، پمپ ها، کنترل کننده های مواد شیمیایی در استخر و جکوزی و … بدون کوچکترین مشکلی به آسانی تمامی اجزا و تجهیزات را مدیریت کرده و کنترل می‌کند.

توجه داشته باشید توسط دکمه ها و دسترسی های تعبیه شده در پروسه ساخت قابل کنترل تمامی موارد ذکر شده به راحتی کنترل و بررسی می‌شود.

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

در ادامه مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر کنیم شما زمانی که برای انتخاب تأسیسات استخر اقدام می کنید باید سعی کنید از سیستم های با کیفیت، مدرن و همچنین مناسب با شرایط آب و هوایی و محیطی اقدام کنید تا بازده مناسبی را تجربه نمایید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه بتوانید تاسیسات استخر ها را انتخاب کرده و بهترین بازدهی را داشته باشید از راهنمایی ها و مشاوره های تیم تخصصی استخرینو بهره مند شوید.

مجموعه استخرینو با توجه به سابقه و تجربه ای که دارد می تواند بهترین و مناسب‌ترین سیستم را با توجه به شرایط محیطی نوع استخر و همچنین بودجه مورد نظر شما معرفی و به شما اطلاع دهد. توجه داشته باشید شما در صورتی که سیستم مناسبی را انتخاب نکنید امکان دارد بازدهی مناسبی نداشته و نتوانید آن طور که شاید و باید از استخر درست استفاده نمایید.

به همین خاطر سعی کنید حتماً در این موارد با افراد با تجربه مشورت نمایید. البته در نظر داشته باشید شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان استخرینو تماس گرفته و به صورت کاملا رایگان اطلاعات و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

بخش های مهم تشکیل دهنده تاسیسات استخر کدامند؟

سیستم گردش آب، آب نماها و فواره ها، سیستم گرمایشی، سیستم اتوماتیک کنترل مواد شیمیایی اسختر، سیستم روشنایی اسختر، سیستم کنترل تاسیسات استخر

تاسیسات استخری لامپ ها و سیستم روشنایی در کدام بخش ها تعبیه می شود؟

آب نما و فواره ها داخل جکوزی، در سکوهای مختلف، بخش داخلی استخر و دیوارها، گوشه ها و کف آن

درجه مطلوب تاسیسات استخر خانگی چند درجه سانتیگراد می باشد؟

درجه مطلوب تاسیسات استخر خانگی بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *