بازسازی تصفیه خانه استخر

بازسازی تصفیه خانه استخر

بازسازی تصفیه خانه استخر

این مطلب قصد داریم به بازسازی تصفیه خانه استخر بپردازیم. با ما همراه باشید.

بازسازی تصفیه خانه استخر یکی از خدماتی می باشد که نیازمند تخصص و مهارت بالا است. به همین خاطر باید به افراد مجرب و حرفه‌ای بسپارید تا به صورت تخصصی و با کیفیت انجام دهد بدون اینکه کوچکترین مشکلی برای ساختمان به همراه داشته باشد.

توجه داشته باشید بازسازی استخر های قدیمی یکی از چالش‌های بسیار مهم برای بسیاری از کارفرمایان می باشد که با توجه به دلایل فنی و مالی بسیار سخت می باشد. استخرینو با تجربه بالا در این زمینه می‌تواند مشاوره در بازسازی و ترمیم های قدیمی و تصفیه خانه استخر و … باشد. بهتر است بدانید استخرهای شنا به طور معمول نیاز به سرویس های دوره ای و ماهانه و سرویس های اساسی دارد.

توجه داشته باشید بازسازی استخر در بخش‌های مختلفی مثل رفع نقص آب بندی استخر، تعویض سرامیک های قدیمی، طراحی استخر با توجه به وضعیت موجود و مدرن و به روز نمودن ظاهر استخر، تعویض لوله های پوسیده فلزی یا معیوب همچنین ترمیم و تعمیر و تعویض تجهیزات مستمر به سپر فیلتر شنی به روز رسانی سیستم های تصفیه و گندزدایی و … می باشد.

تجهیزات تصفیه خانه استخر

تصفیه خانه استخر

تصفیه خانه یا موتورخانه به فضایی گفته می شود که تجهیزات تصفیه استخر و گرمایش آب در آن قرار دارد. توجه داشته باشید طراحی تصفیه خانه استخر بر اساس استاندارد DIN آلمان انجام می شود. طول، عرض و ارتفاع استخر را باید به گونه‌ای در نظر گرفت که علاوه بر جای دادن وسایل موتورخانه استخر در آن امکان بازدید های ماهانه، تعمیر و نگهداری سالیانه نیز انجام شود.

معمولا بخشی از فضای موتورخانه استخر برای نگهداری کلر و سیلیس فیلتر استخر و همچنین لوازم نگهداری از جاروبرقی در نظر گرفته خواهد شد. بهتر است بدانید نصب تابلو برق استخر در داخل موتورخانه استخر در نظر گرفته خواهد شد.

تجهیزات تصفیه خانه استخر

توجه داشته باشید تجهیزات تصفیه خانه استخر شامل تجهیزات می باشد که معمولا برای گندزدایی و شفاف سازی و ضد عفونی آب استخر و جکوزی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از تجهیزات تصفیه خانه استخر عبارتند از:

فیلتر شنی

فیلتر شنی اولین مرحله تصفیه آب استخر و جکوزی و عمده این فیلتر می باشد وظیفه اصلی آن شفاف سازی آب از ذرات معلق می باشد. این فیلتر در جنس های استیل، پلاستیک و فایبرگلاس تولید و روانه بازار می شود.

انواع فیلتر شنی استخر

سیستم تزریق کلر و اسید

یکی از تجهیزات مورد استفاده در تصفیه خانه استخر سیستم تزریق کلر و رسیدن باشد که برای تنظیم ph آب استخر و همچنین برای تنظیم میزان کلر آب مورد استفاده قرار می گیرد.

وسایل گرمایش تصفیه خانه استخر

در ادامه مبحث بازسازی تصفیه خانه استخر باید از وسایل گرمایشی در این قسمت استفاده می‌شود که در صورت معیوب شدن باید در جهت بازسازی آن ها اقدام کرد. تجهیزات گرمایشی استخر معمولاً به تجهیزاتی گفته می شود که بین مدت زمان ۶ تا ۴۸ ساعت آب استخر را به دمای ۲۸ درجه سانتیگراد برساند.

توجه داشته باشید انتخاب زمان پیش گرمایش در ابعاد مبدل حرارتی استخر بسیار موثر است. برخی از تجهیزات گرمایشی تصفیه خانه استخر عبارتند از:

دیگ موتورخانه استخر

استخر در دو نوع گازسوز و گازوئیل تولید و روانه بازار می‌شود که دمای آب را به ۱۸۰ درجه  رسانده و وارد مبدل حرارتی خواهد شد. توجه داشته باشید خروجی آب از مبدل حرارتی تقریباً ۱۶۰ درجه فارنهایت است.

مبدل حرارتی استخر

همان طور که می‌دانید در استخر بستر کلر و رسوب وجود دارد که برای وارد کردن آب به صورت مستقیم باعث می‌شود تا اکسید شدن متریال داخل دیگ استخر به همراه داشته باشد. به همین خاطر از مبدل استخر از جنس استیل بهره مند شده که نسبت به کلر مقاوم بوده و این مشکل را برطرف می‌کند.

توجه داشته باشید مبدل های استخری بر اساس ابعاد استخر سرپوشیده و سرباز بودن سقف و همچنین زمان پیش گرمایش استخر سایز و .. انتخاب خواهد شد.

پمپ گرمایشی

توجه داشته باشید پمپ سیرکوله گرمایش که معمولا یک پمپ خطی می باشد جهت گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. محل قرار گیری این پمپ بین دیگ و مبدل حرارتی استخر می باشد.

بازسازی تصفیه خانه استخر

بازسازی تصفیه خانه استخر همانطور که ذکر شد یکی از اقدامات بسیار مهم می باشد. بازسازی تصفیه خانه استخر شما باید سعی کنید این کار را به افراد مجرب و حرفه ای بسپارید. چرا که اگر فردی جهت بازسازی تصفیه خانه استخر اقدام کند باید به تمامی تجهیزات و دستگاه های آن مسلط بوده و تمام این دستگاه‌ها را به خوبی بشناسد.

بازسازی تصفیه خانه استخر

توجه داشته باشید تمامی تجهیزات و سیستم هایی که در تصفیه خانه استخر برای گرمایش استخر تصفیه آب استخر و .. مورد استفاده قرار می گیرد در این قسمت تعبیه شده است. باید جهت بازسازی تصفیه خانه استخر به این موارد مسلط بوده و بتوان با اطمینان خاطر بدون اینکه کوچک ترین مشکلی ایجاد شود نسبت به آن اقدام کرد.

معمولاً تصفیه‌خانه استخر را به عنوان قلب استخر می شناسند. به همین خاطر با استخر سازی و نگهداری از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. شما باید به آن توجه کرده و نکات لازم را مورد بررسی قرار دهید. پیشنهاد ما به شما این است که نگهداری و بازسازی تصفیه خانه استخر خود را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید.

با توجه به پیچیده بودن تجهیزات تصفیه خانه استخر امروزه گروه‌ها و افراد بسیاری جهت عملیات اقدام کرده‌اند. سعی کنید به تیم حرف‌ه ای این خدمات را بسپارید. بهتر است بدانید مجموعه استخرینو از جمله شرکت هایی می باشد که جهت طراحی و ساخت استخر، فیلتر استخر و همچنین بازسازی تصفیه خانه استخر و … فعالیت دارد.

توجه داشته باشید شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید از صفر تا صد طراحی، ساخت و بازسازی استخر، فیلتر استخر و … را به مجموعه تخصصی استخرینو بسپارید بدون اینکه کوچکترین دغدغه ای داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان استخرینو در تماس بوده و به صورت کاملا رایگان اطلاعات لازم را دریافت کرده و از آن بهره مند شوید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

تجهیزات تصفیه خانه استخر کدامند؟

فیلتر شنی، سیستم تزریق کلر زنی و اسیدی، سایل گرمایش مثل دیگ موتورخانه، مبدل حرارتی، پمپ گرمایشی و ...

آیا می توانیم خودمان اقدام به بازسازی تصفیه خانه استخر کنیم؟

خیر بازسازی تصفیه خانه استخر نیازمند مهارت فنی و تخصصی می باشد بهتر است این کار را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید.

تصفیه خانه استخر براساس کدام استاندارد طراحی و ساخته می شود؟

تصفیه خانه استخر بر اساس استاندارد DIN آلمان طراحی و ساخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *