راهنمای کار با تاسیسات استخر

راهنمای کار با تجهیزات استخر

امروزه تفریحات آبی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از اماکن تفریحی با مجموعه آبی استخر و جکوزی مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند در گذشت استخرها صرفاً بسیار ساده بر مبنای لوله کشی آب سرد ورودی فاضلاب و لوله های تخلیه بودند.

در این سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری تاسیسات رشد قابل توجهی در ساخت و اجرای استخر های آبی شده است. در ادامه این مطلب از سایت استخرینو قصد داریم راهنمای کار با تاسیسات استخر را مورد بررسی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید؛ استاندارد بودن دمای آب ورودی به استخر می باشد. دمای نامناسب آب استخر باعث کاهش تحرک بدنی شناگران می شود.

با توجه به فناوری های مدرن استخر شنای جهت جلوگیری از آلودگی های میکروبی و همچنین صرفه جویی آب از تجهیزات مناسب تصفیه ضدعفونی کننده آب استفاده می کنند. استخر ها معمولاً در اندازه و مدل های متفاوتی وجود دارند. در نظر داشته باشید شیوه کار تمام استخر از استخرهای خانگی تا استخرهای بزرگ همچون پارک های آبی و … به صورت یکسان می باشد.

با توجه به مبحث راهنمای کار با تاسیسات استخر باید بیان کنیم که در استخرها آب شهر معمولاً با دمایی بین ۱۰ تا ۲۰ درجه سانتیگراد باید به موتور خانه استخر وارد شود. در نظر داشته باشید که آب ورودی به استخر با توجه به محل استفاده و فصل کارکرد فصل متفاوت خواهد بود. بهتر است بدانید جهت جلوگیری از ورود میکروب و ویروس در آب های استخر باید از فیلتر ها و همچنین مواد شیمیایی استفاده نمایید.

راهنمای کار با تاسیسات استخر

تاسیسات استخر

در ادامه مبحث راهنمای کار با تاسیسات استخر باید ذکر کنیم تجهیزات استخر مجموعه دستگاه‌های تصفیه و ضدعفونی آب، تامین فشار و گردش آب گرمایش و رطوبت گیری از محل نصب و تجهیزات و لوازم جانبی همچون سایبان، چراغ سقف و .. را شامل خواهد شد.

بهتر است بدانید که استخر ها با توجه به نوع کارکرد که خصوصی یا عمومی باشد؛ نیاز به تجهیزات و امکاناتی دارد که بدون تامین کردن آن ها احداث استخر با مشکل روبرو می شود. برخی از این تجهیزات می‌توان به سیستم نظافتی استخر و تجهیزات ایمنی محیط استخر اشاره کرد.

تصفیه آب استخر

با توجه به مبحث راهنمای کار با تاسیسات استخر باید بدانید فرایندی که در استخر های مختلف استخر همچون استخرهای بادی، پیش ساخته و استخرهای بتنی که باید به آن بسیار توجه داشته باشید؛ تصفیه آب می باشد. در قدیم جهت تصفیه، آب استخر را تخلیه کرده و دوباره پر خواهند کرد. اما در این روش آب بسیار هدر می رفت.

در نظر داشته باشید که بهترین و مناسب ترین روش پاکسازی و شفاف‌سازی آب استخرها که به خاطر استفاده زیاد آلوده می شوند؛ انجام عملیات تصفیه آب می باشد. با توجه به ابعاد و ظرفیت آب استخر ها می توانید از روش های متفاوتی جهت تصفیه استفاده کنید. بهترین فاکتور استخرها؛ آب آن به شمار می رود.

با توجه به مبحث راهنمای کار با تاسیسات استخر فرایند تصفیه آب در استخرهای شنا به صورت یک فرایند سیکل بسته می باشد. در نظر داشته باشید که آب استخر توسط پمپ های استخری در سیستم تغذیه به جریان افتاده و به این صورت تمامی زباله ها و آلودگی های آن جذب می شود. تجهیزاتی همچون پمپ فیلتر، تامین کننده شیمیایی، سیستم تخلیه، سیستم برگشت، سیستم لوله کشی و … جهت تصفیه آب استخر استفاده می شود.

راهنمای کار با تاسیسات استخر

سیستم گرمایشی یا هیتر ها

بهتر است بدانید در تاسیسات استخر معمولا از دو گونه سیستم استفاده می شود. یکی از سیستم های گرمایشی پمپ حرارتی می باشد و دیگری نوع هیتر گازی است. در نظر داشته باشید که با توجه به مفهوم راهنمای کار با تاسیسات استخر باید ذکر کنیم که پمپ های حرارتی از کارایی بهتری برخوردار بوده و عملکرد بهتری دارد که جهت افزایش دمای کلیه استخر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

از طرف دیگر می توان ذکر است که هیترهای گازی جهت افزایش دمای آب موجود در جکوزی در یک بازه زمانی کوتاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هیتر گازی جهت تنظیم میزان گاز وارد شده به استخر به صورت مستقیم بر عهده رگولاتور می باشد.

سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی استخر

در ادامه مبحث راهنمای کار با تاسیسات استخر باید ذکر کنیم که سیستم کنترل خودکار مواد شیمیایی به راحتی غلظت و میزان کلر و ph آب استخر را به صورت اتوماتیک اندازه گیری و کنترل خواهد کرد. جهت دستیابی به اندازه گیری و کنترل مواد شیمیایی معمولاً سیستم خودکار مورد استفاده در تاسیسات استخر به سه دسته تقسیم بندی می‌شود.

  • می‌توان به سیستمی که به صورت خودکار به مواد شیمیایی را اندازه گیری می کند.
  • دستگاه مخصوص کلرزنی از نوع نمکی
  • در نهایت یک مخزن اسید به همراه با پمپ تزریق استفاده خواهد کرد.

راهنمای کار با تاسیسات استخر

تاسیسات روشنایی استخر

با توجه به مرحله راهنمای کار با تاسیسات استخر باید ذکر کنیم که سیستم روشنایی یکی از تاسیسات استخر می باشد که شامل تمامی چراغ ها، لامپ‌های داخل و اطراف استخر می باشد. البته در نظر داشته باشید که این سیستم دارای قابلیت رنگ نور نیز است. جهت کنترل بهتر نور و روشنایی در محیط استخر ها معمولا تمامی آن ها به یک پنل مرکزی مجزا قابل دسترس اتصال داده خواهد شد.

به طور کلی می‌توان گفت سیستم روشنایی استخر در بخش داخلی استخر های مختلف محلی که افراد می نشینند؛ داخل جکوزی در آبنما ها و در نهایت در فواره ها و … تعبیه می‌شود.

معرفی استخرینو

مجموعه تخصصی استخرینو ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت انواع استخر، سونا، جکوزی، بازسازی و نگهداری استخر و … می باشد. شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید صفر تا صد کار استخر خود را به مجموعه تخصصی استخرینو بسپارید. به نحو احسنت و طبق تکنولوژی و استانداردهای روز دنیا انجام خواهند داد و نگرانی بابت اصولی کار کردن را نداشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان مجموعه تخصصی استخرینو در تماس باشید. همچنین می توانید به وب سایت https://estakhrino.com/ مراجعه نمائید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *