۳ روش موثر برای جلوگیری از سبز شدن آب استخر

جلوگیری از سبز شدن آب استخر

جلوگیری از سبز شدن آب استخر

یکی از مهمترین دغدغه هایی که بسیاری از استخرداران دارند سبز شدن آب استخر می باشد. شما بعد از اینکه ساخت استخر را انجام دادید باید به فکر مراقبت از آن هم باشید تا همیشه آب زلال و شفاف استخر را بتوانید مشاهده کنید.

نگهداری از استخر برای اینکه آب زلال آن کیفیت خود را از دست ندهد نیاز به اصول و شرایط خاصی دارد که شما باید با این اصول آشنایی داشته باشید.  آب استخر باید به طور دائم تمیز باشد تا سلامت شما را برای شنا کردن تضمین نماید. مولکول های آب تمایل بسیار زیادی به جمع آوری کردن باکتری ها دارند.

بنابراین در صورتی که با استفاده از مواد شیمیایی آب استخر را به تعادل نرسانید ممکن است که آب به رنگ سبز درآید. جلبک ها در این شرایط سریعا رشد می کنند و کیفیت آب استخر را از بین می برند. این مسئله در تابستان که هوا گرم تر است بیشتر رخ می دهد.

بنابراین شما باید در تابستان از استخر خود مراقبت بیشتری داشته باشید. برخی از روش ها و راهکارهایی که برای جلوگیری کردن از سبز شدن آب استخر باید به کار بگیرید را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

جلوگیری از سبز شدن آب استخر

روش های جلوگیری از سبز شدن آب استخر

بعد از اینکه شما به خوبی در مورد علت سبز شدن آب استخر اطلاعات لازم را به دست آوردید باید به دنبال روش و راهکاری باشید که بتوانید سبز بودن آب استخر را به طور کلی از بین ببرید. برخی از روش ها و اصولی که جهت جلوگیری از سبز شدن آب درون استخر به کار برده می شود عبارت است از :

  1. تمیز کردن فیلتر درون استخر :

یکی از مهمترین دلایل سبز شدن آب درون استخر کار نکردن سیستم فیلتر استخر می باشد. در صورتی که فیلتر تصفیه آب استخر به خوبی کار نکند نمی تواند باکتری های آب را از بین ببرد. استخر شما در صورتی که سیستم تصفیه آب مناسبی نداشته باشد به یک محیط مناسب برای رشد جلبک ها تبدیل می شود.

بعد از اینکه باکتری ها و جلبک ها درون استخر رشد کنند بدون شک آب استخر سبز می شود. شما باید از شرکتی که خدمات و سرویس های تمیز کننده استخر را ارائه می دهد درخواست تمیز کردن فیلتر استخر را به صورت دوره ای داشته باشید. در صورتی که فیلتر استخر شما به خوبی تمیز شود دیگر آب استخر سبز نمی شود و کیفیت آب از بین نمی رود.

شما قادر خواهید بود که به راحتی فیلتر درون استخر را خارج سازید و آن را با استفاده از برس و یا آب تمیز کنید. در صورتی که فیلتر کارایی خود را به صورت کلی از دست داده بودید می توانید آن را تعویض کنید تا به خوبی آب استخر را تمیز کند.

استخرهای شنا همانطوری که با یکدیگر تفاوت دارند شما باید به خوبی بدانید که فیلترهایشان هم با یکدیگر فرق می کند. بنابراین برای هر استخری باید فیلتر مخصوص به خودش را خریداری کنید.

  1. موازنه تعادل آب استخر :

کلر یکی از بهترین تصفیه کننده های آب برای جلوگیری از سبز شدن آب استخر می باشد. در استخرها برای کشتن و از بین بردن باکتری ها از کلر استفاده می کنند. این ماده شیمیایی رنگ آب را شفاف می سازد و کیفیت آب را افزایش می دهد. آب سبز درون استخر نشانه اصلی وجود جلبک درون استخر می باشد که شما باید جلبک ها را از بین ببرید و مانع به وجود آمدن آنها درون آب استخر شوید.

استخرهای متنوع باکتری های مختلفی دارند که می توانند روی آب تاثیر منفی بگذارند. اگر موازنه آب مقدار مناسبی نداشته باشد به باکتری ها اجازه می دهد که فعالیت بیشتری انجام دهند. در واقع شما تعادل آب را باید حفظ کنید تا نه به درجه پایین برسد و نه اینکه بیش از اندازه شود.

اگر سطع تعادل آب استخر پایین باشد آب اسیدی می گردد و در طول زمان هم اجزا فلزی از بین می رود. زمانی که سطح آب بالا باشد باکتری ها از بین نمی روند و میزان کلسیم و مواد معدنی در آب وجود ندارد. تعادل PH استخر بین از ۷.۲ تا ۷.۸ باشد که آب استخر دچار رنگ سبز نگردد.

جلوگیری از سبز شدن آب استخر

  1. شوک با کلر و محلول های ضد جلبک :

یکی از بهترین و سریع ترین روشی که شما می توانید برای جلوگیری از سبز شدن آب استخر به کار ببرید شوک ناگهانی به استخر با استفاده از کلر می باشد. روش شوک یکی از روش های موقتی برای از بین بردن سبزی آب می باشد.

در واقع اگر می خواهید رشد جلبک ها را که در حالت عادی است و هنوز سطح آب را سبز نکرده است از بین ببرید باید بدانید که این روش بهترین روشی می باشد که می توانید مورد استفاده قرار دهید. استخر شما باید در این محلول به مدت ۲۴ ساعت بماند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *