نقشه تاسیسات جکوزی + ۴ بخش اصلی نقشه تاسیسات جکوزی

نقشه تاسیسات جکوزی

نقشه تاسیسات جکوزی

شما در نقشه تاسیسات جکوزی جزئیاتی که مربوط به اجرای لوله کشی تاسیسات جکوزی است را می توانید مشاهده کنید. شما زمان ساخت استخر و ساخت جکوزی ها باید به خوبی نقشه طراحی آن را همراه با جزئیات مشاهده نمایید تا قادر باشید هر یک از جزئیات را جهت طراحی اصولی جکوزی و استخر رعایت کنید.

اگر می خواهید نگهداری از استخر و جکوزی را بر اساس استانداردهای مشخص شده انجام دهید باید به خوبی نقشه طراحی جکوزی را همراه با جزئیات مورد مطالعه قرار دهید و با بخش‌های آن آشنایی داشته باشید.

هر یک از افرادی که می خواهند اقدام به ساخت جکوزی نمایند باید به خوبی با نقشه جزئیات تاسیسات جکوزی آشنایی داشته باشند. در نقشه ‌هایی که مربوط به تاسیسات جکوزی است هر یک از اطلاعات مربوط به ساخت و طراحی اصولی جکوزی را قادر خواهید بود که مشاهده کنید.

فرمت اصلی نقشه جکوزی همراه با جزئیات به صورت اتوکد می باشد که کار کردن با آن بسیار آسان است.

برخی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که در این نقش وجود دارد را در ادامه بیان می کنیم تا شما با بخش های متنوع آن آشنایی داشته باشید.

نقشه تاسیسات جکوزی

بخش های متنوع نقشه تاسیسات جکوزی

هر یک از انواع بخش ‌هایی که در جکوزی ها طراحی می‌شود دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی است. شما زمانی که می‌ خواهید اقدام به ساخت جکوزی نمایید باید به خوبی در مورد هر یک از نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر و جکوزی می ‌باشد اطلاعات خود را تکمیل کنید.

به طور کلی باید بدانید که نقشه تاسیسات جکوزی بر اساس نوع جکوزی به صورت کلی و هماهنگ می باشد. در واقع هر یک از انواع تاسیساتی که در جکوزی ها باید وجود داشته باشد در نقشه کلی آمده است. بنابراین شما باید به صورت کلی با بخش‌ های مهم نقشه مربوط به تاسیسات جکوزی آشنایی داشته باشید.

برخی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که مربوط به طراحی نقشه مربوط به تاسیسات جکوزی می باشد عبارت است از :

  1. لوله کشی ها :

در مدار لوله کشی که برای جکوزی ها در نظر گرفته شده از مدار اول برای تصفیه و گرمایش آب جکوزی استفاده می شود که مانند استخرهای کوچک آن را طراحی کرده‌ اند. آب گرفته شده از کف جکوزی بعد از عبور پیدا کردن از صافی اولیه وارد پمپ می شود و با فشار وارد صافی اصلی شده و در نهایت هم بخشی از آن وارد مبدل گردیده و پس از اختلاط مجدد وارد حوضچه جکوزی خواهد شد.

در مدار دوم مربوط به ایرجت ها آب گرفته شده از جکوزی بعد از عبور پیدا کردن از صافی  اولیه وارد پمپ های اصلی می‌شود و بعد از ایجاد فشار وارد کلکتور ایرجت ها خواهد شد. به طور کلی هوا هم از مسیر دیگر وارد لوله ایرجت ها شده و مخلوط هوا و آب با سرعت زیادی درون حوضچه جکوزی می ‌رود.

  1. ایرجت ها :

برای اتصال پیدا کردن جت ها به یکدیگر از دو رینگ در قسمت بالایی و پایینی استفاده می ‌شود. شما باید بدانید که بسته به تعداد جت ها قطر هر یک از رینگ ها تعیین و مشخص می‌گردد. به ‌طور معمول قطر ۳ اینچ برای هر یک از رینگ ها تا حدودی کفایت می نماید.

در واقع شما باید به خوبی بدانید که در نقشه تاسیسات جکوزی ها ایرجت ها نقش بسیار مهمی بر عهده دارند. هر یک از ایرجت ها دارای رینگ های مشخص شده می باشند تا بتوانید با استفاده از آنها کاربرد و کارایی مشخص و اصولی از جکوزی ها دریافت نمایید.

نقشه تاسیسات جکوزی

  1. پمپ ایرجت :

همه شما به خوبی می دانید که استفاده کردن از جکوزی برای ماساژ دادن ماهیچه های بدن با آب است. در واقع جکوزی را به عنوان یکی از بخش های آب درمانی می ‌شناسند. نحوه حرکت آب درون جکوزی ها به این طریق است که آب از قسمت پایین جکوزی به وسیله پمپ های مکش شده و با فشار بسیار بالا به نازل هایی که در اطراف جکوزی طراحی شده است هدایت خواهد شد.

این نازل ها با لوله هایی که به هوا متصل می گردند با توجه به ساختمان داخلی جکوزی ها در اثر سرعت بسیار بالای آب، به درون نازل جکوزی هوا را می‌کشند و در نهایت مخلوط آب و هوا را به ماهیچه های بدن می رسانند. این ترکیب بی نظیر برای درمان دردهای عضلانی مزیت های بسیار زیادی دارد.

  1. مبدل جکوزی :

مبدل آبگرم در جکوزی ها باید بتواند در شرایط زمستانی و در زمان راه اندازی اولیه آب سرد را به ۵۰ درجه فارنهایت برساند. در واقع برخی از مواقع ممکن است که این دما به ۱۰۰ درجه نیز برسد. ولی به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که مبدل حرارتی جکوزی باید توانایی بالایی در رساندن دما به بالاترین نقطه و همچنین پایین ترین نقطه را داشته باشد و کیفیت خوبی از خود نشان دهد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *