آشنایی با تاسیسات جکوزی

تاسیسات جکوزی

امروزه بسیاری از افرادی که اقدام به ساخت استخر می نمایند مایل هستند که جکوزی هم در کنار استخر خود راه اندازی کنند. آشنایی با تاسیسات جکوزی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید زمان راه اندازی این بخش با آنها آشنایی داشته باشید. هر یک از تجهیزاتی که برای جکوزی می باشد دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی است.

اگر شما به خوبی این تاسیسات را بشناسید قادر خواهید بود که جکوزی خود را با بهترین امکانات و ویژگی طراحی کنید دقت داشته باشید که زمان طراحی جکوزی باید به خوبی در مورد روش ها و نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر می باشد اطلاعات خود را افزایش دهید.

در واقع اگر به خوبی ندانید که چگونه از استخر و جکوزی خود مراقبت کنید ممکن است که به طور کلی ساختار استخر و جکوزی را از بین ببریم.

تاسیسات جکوزی

آشنایی با تاسیسات جکوزی

وسیله ها و تجهیزات بسیار زیادی هستند که شما به عنوان تاسیسات جکوزی باید برای ساخت جکوزی آنها را خریداری کنید. موتورخانه های حرارتی و برودتی، دیگ های چدنی و فولادی، برج‌ های خنک‌کننده، چیلرهای جذبی و تراکمی، هواسازها و ایرواشر ها و غیره از جمله اصلی ترین تجهیزاتی است که شما زمان ساخت جکوزی باید خریداری نمایید.

به طور کلی باید سیستم تاسیسات هر یک از انواع جکوزی ها را بشناسید تا قادر باشید بر اساس نوع جکوزی خود یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم ها را روی جکوزی به کار ببرید. از جمله اصلی ترین سیستم ها و تاسیساتی که در جکوزی ها باید وجود داشته باشد عبارت است از :

  1. سیستم لوله کشی :

به مسیر گردش آب در هر یک از انواع جکوزی ها سیستم لوله کشی جکوزی می گویند. مسیری که آب در مدار گردش جکوزی ها طی می نماید مشابه گردش آب درون استخرها است. البته ممکن است که به صورت مجزا و یا مشترک باشد که هر یک از این موارد مزیت ها و معایب خاص خودشان را دارند.

جکوزی ها از نظر سیستم لوله کشی ممکن است به خط تخلیه اصلی مجهز باشند در برخی از مواقع چند دریچه برای تخلیه درون آن در نظر گرفته شده است تا در مواقعی که یکی از دریچه ها به وسیله دست و یا پای شناگر مسدود گردید تخلیه آب از طریق دیگر دریچه ها امکان پذیر گردد.

در جکوزی ها به طور معمول اسکیمر به صورت مجزا و قابل حمل ساخته می‌ شود و در لبه کاسه جکوزی طراحی می گردد. در برخی از جکوزی هایی که قابل حمل هستند اسکیمرها مجهز به یک فیلتر فشنگی می‌ باشند.

برخی از اسکیمر هایی که درون استخر ها قرار می گیرند شامل شیر کنترل سطح آب و همچنین سیستم ‌های کلرزنی خودکار نیز هستند. از آنجایی که به طور معمول جکوزی ها عمق بسیار کمی دارند قدرت مکش بالا در دریچه های تخلیه آنها از جمله اصلی ترین ویژگی های شان می باشد.

  1. تاسیسات ابنیه :

این شاخه از تاسیسات جکوزی مربوط به کارهای ساختمانی و طراحی جکوزی می باشد. در واقع بتن ریزی، آرماتور بندی، نازک کاری و نماسازی جکوزی ها در این بخش قرار می گیرد. شما زمانی که ساخت استخر و جکوزی را می خواهید انجام دهید باید به خوبی تاسیسات ابنیه آن را در نظر داشته باشید و از بهترین متریال ها و مواد اولیه برای طراحی این دو بخش استفاده نمایید.

در صورتی که استخر طراحی شده شما ساختار و کیفیت مناسبی داشته باشد در برابر شرایط متنوع مقاومت زیادی از خود می‌ تواند نشان دهد.

تاسیسات جکوزی

  1. تاسیسات مکانیکی :

این شاخه از تأسیساتی که درون جکوزی و استخر قرار  می‌گیرند مربوط به سیالاتی مانند مایعات و گازها می باشد. در واقع می توانیم بیان کنیم که تمامی عملیات و امور تاسیساتی که روی سیالات انجام می گردد  مربوط به تاسیسات مکانیکی جکوزی ها می باشد. گردش آب و گرمایش و سرمایش آب درون جکوزی بر عهده تاسیسات مکانیکی جکوزی ها است.

شما می توانید تاسیسات مکانیکی جکوزی را در چندین دسته بندی متنوع مشاهده کنید و یکی از آنها را که بیشتر به درد جکوزی شما می‌ خورد برای کارکرد جکوزی انتخاب نمایید. البته به طور کلی باید بدانید تمامی تاسیسات جکوزی ها باید به صورت اصولی برای جکوزی فراهم و تهیه شود.

  1. تاسیسات برقی :

تاسیسات برقی هر یک از انواع جکوزی ها شامل تمامی سیم کشی ها و کابل کشی های ساختمان می باشد/ شما تاسیسات برقی جکوزی متنوعی را باید برای راه اندازی جکوزی ها فراهم نمایید و جایگاه درست و اصولی شان را طراحی کنید.

دقت داشته باشید که برای طراحی هر یک از بخش‌ های تاسیسات جکوزی که مربوط به تاسیسات برقی باشد باید نکات ایمنی را به درستی رعایت نمایید.

رعایت کردن هر یک از نکات مربوط به راه اندازی تاسیسات برقی دست دوزی اهمیت بسیار زیادی دارد و روی کارکرد جکوزی ها تأثیر می گذارد. در صورت عدم توجه به این تاسیسات ممکن است خطراتی به وجود آید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *