شرایط طراحی و ساخت سرویس بهداشتی استخر

سرویس بهداشتی استخر

شما زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید باید به خوبی در مورد ساخت تمامی بخش های استخر اطلاعات لازم را داشته باشید. در واقع برای ساخت استخرهای عمومی طراحی و ایجاد سرویس بهداشتی استخر اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی برای تمامی استخرهای شنا طراحی دوش ها، رختکن ها، سرویس های بهداشتی و … ضروری می باشد.

نگهداری از استخر باید بر اساس شرایط و قوانین مشخص شده ای باشد که شما نیاز است به خوبی این قوانین و شرایط را به خوبی بشناسید. قوانین ساخت هر یک از بخش های متنوع را باید بدانید و اجرا کنید تا از این طریق مجوز ساخت استخر را دریافت نمایید.

هر یک از انواع سرویس بهداشتی استخر که شما می خواهید طراحی کنید باید فاصله مناسبی تا استخر داشته باشند. در واقع فاصله رعایت شده آنها با استخر از جمله شرایط و قوانین اصلی ساخت آنها می باشد. دیوار و محل قرارگیری سرویس های بهداشتی درون استخر باید پیش از شروع به ساخت استخر تعیین شود.

اینکه دیوار این بخش های استخر ترک نداشته باشد بسیار مهم است و شما باید به خوبی این امر مهم را در نظر داشته باشید. تمیز و بدون ترک بودن هر یک از حفره های استخر و همچنین اینکه هرگونه مواد اضافی نداشته باشد را نیاز است به خوبی زمان طراحی استخر در نظر بگیرید.

سرویس بهداشتی استخر

شرایط طراحی و ساخت سرویس بهداشتی استخر

برخی از اصلی ترین و مهمترین شرایطی که مربوط به طراحی و ساخت استخر می باشد را شما باید به خوبی بدانید. یکی از مهمترین شرایط طراحی استخر، قرار دادن سرویس بهداشتی استخر در جای درست می باشد.

طراحی هر یک از بخش های سرویس بهداشتی درون استخر باید بر اساس اصول و استانداردهای مشخص شده ای باشد. برخی از این اصول که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید عبارت است از :

  1. شرایط طراحی دوش ها :

دوش هایی که شما در طراحی استخر باید خریداری کنید و نصب کنید باید دمای درونی شان حداقل ۳۲ تا ۴۳ درجه سلسیوس باشد. حداقل میزان دبی خروجی سر دوش ها تا ۵ میلی متر می رسد.

اینکه استانداردهای هر یک از دوش ها را بر اساس میزان مشخص شده بدانید اهمیت بسیار زیادی دارد. برای جلوگیری کردن از آسیب رسیدن به شناگران بهتر است که از شیرهای ترموستاتیک و یا شیرهایی که مخلوط هستند استفاده کنید. آنها وضعیت گرم و سرد بودن آن را به درستی مشخص می کنند.

کارکرد صحیح و مناسب هر یک از دوش های آب باید به درستی مشخص و کنترل شود. دوش ها را باید قبل از ورودی استخر طراحی کنید تا شناگر پیش از وارد شدن به درون آب استخر آنها را مشاهده کند. منبع تامین کننده آب درون دوش باید غلظت مجاز کلر را داشته باشید. ۵۰ درصد دوش ها باید دارای اتاقک هایی با ابعاد یک متر داشته باشند.

  1. شرایط طراحی رختکن ها :

از دیگر شرایط طراحی سرویس بهداشتی استخر طراحی کردن رختکن ها می باشد. اتاق های رختکن باید در قسمت ورودی استخر باشند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که ترتیب قرارگیری هر یک از بخش ها به این قرار است، ابتدا رختکن، سپس سرویس بهداشتی، بعد روشویی و سپس محل قرارگیری ضد عفونی کردن پاها که باید این بخش هم به وسیله استانداردهای مشخص طراحی شود.

  1. شرایط طراحی حوضچه ضد عفونی کننده پا :

زمان ورود شناگران به درون آب استخر باید حوضچه هایی را قرار دهید تا شناگران پای خود را درون این حوضچه ها گذاشته و سپس وارد استخر شوند. دقت داشته باشید که زمان خروج شناگران از درون آب استخر هم باید این حوضچه ها قرار گرفته باشند. ناظرانی که در استخر حضور دارند نظاره گر می باشند تا شناگران با ضد عفونی کردن پای خود وارد آب استخر شوند.

هر یک از شناگران به مدت ۲۰ ثانیه باید پای خود را درون این حوضچه قرار دهند تا آلودگی های پاهایشان از بین برود. میزات غلظت کلر درون این بخش از استخر باید به ۱۰ برسد.

سرویس بهداشتی استخر

  1. قرار دادن سیستم تهویه درون استخر :

به علت میزان بالای رطوبت و مواد شیمیایی که درون استخر وجود دارد شما باید به خوبی بدانید که زمان طراحی هر یک از بخش های سرویس بهداشتی استخر باید به بخش تهویه هم توجه زیادی داشته باشید.

سیستم های تهویه درون استخر باید در فضاهای بسته ای مانند دوش ها، رختکن ها و … باشد. البته که باید بدانید سیستم تهویه درون سرویس بهداشتی هم نیاز است که مدل خاص و طراحی شده ای داشته باشد.

  1. مکان قرارگیری سرویس بهداشتی :

مکان قرارگیری سرویس بهداشتی درون استخر باید دورتر از دیگر بخش های استخر باشد. شما بهتر است که هر یک از سرویس های بهداشتی را در قسمت ورودی استخر قرار دهید که البته فاصله استاندارد آن باید از استخر رعایت شود و جای دقیق آن را شناگران بدانند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *