میزان مصرف کات کبود در استخر + مزایای مصرف کات کبود

میزان مصرف کات کبود در استخر

میزان مصرف کات کبود در استخر

کات کبود به همان سولفات مس گفته می شود که شما باید برای نگهداری از استخر این ماده ضدعفونی کننده را مورد استفاده قرار دهید. میزان مصرف کات کبود در استخر برای ضدعفونی کردن و جلوگیری نمودن از رشد جلبک ها درون استخر، باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای باشد و هرگز نباید بیش از اندازه این ماده را درون استخر خود بریزید.

هر یک از افرادی که اقدام به ساخت استخر می نمایند باید به خوبی در مورد ویژگی ها و کاربرد کات کبود اطلاعات بیشتری داشته باشند. همچنین آنها باید به خوبی بدانند برای کنترل کردن میزان آلودگی آب درون استخر چه مقدار نیاز است که از این ماده استفاده کنند.

یکی از مهمترین مشکلاتی که در بسیاری از استخرها وجود دارد و شما باید با آن مقابله کنید رشد بیش از اندازه جلبک ها می باشد. بر همین اساس باید از مواد شیمیایی که مانع رشد جلبک ها درون استخر می شود استفاده کنید. کات کبود برای از بین بردن جلبک ها مزیت های بسیار زیادی دارد.

اما شما در صورتی که با میزان مصرف کات کبود در استخر آشنایی نداشته باشید ممکن است تعادل آب را بهم بزنید و یا اینکه اصلا نتوانید جلبک ها را به خوبی از بین ببرید.میزان مصرف کات کبود در استخر

نکاتی در مورد مصرف کات کبود در استخر

برای اضافه نمودن کات کبود به آب استخر باید به بعد از اندازه گیری میزان قلیایی آن به خوبی بر اساس جدول استاندارد درجه بندی آن را مشخص نمایید. درجه بندی میزان استفاده از کات استخر به نوع استخر و حجم آب درون آن بستگی دارد.

بنابراین شما برای اینکه جلبک های درون استخر را از بین ببرید باید به خوبی در مورد نوع استخر و حجم آب درون آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که استفاده از کات کبود درون آب استخر باید بر اساس نکات خاصی انجام شود.

برخی از این نکات که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :

  1. در ابتدا باید کیت اندازه گیری کیفیت آب استخر خود را به خوبی تست کنید. برای تست کردن کیت اندازه کیفیت آب بهتر است که از دستگاه ویژه ای استفاده شود. توجه داشته باشید که این کیت باید به درستی اندازه گیری شود تا قادر باشید کات کبود را بر اساس استاندارد تعیین شده درون استخر بریزید.
  2. از آنجایی که استفاده مستقیم کات کبود همراه با خطراتی برای سلامتی می باشد شما باید با استفاده از عینک محافظ چشم آن را مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید زمانی که می خواهید کات کبود را درون استخر بریزید باید به خوبی مراقبت سلامت چشم های خود باشید.
  3. برای ریختن و استفاده کردن از کات کبود درون آب استخر بهتر است از بطری پلاستیکی که قابلیت اسپری کردن دارد استفاده کنید. در این صورت خیالتان راحت خواهد بود که مواد به تمامی بخش های آب استخر می رسد و همچنین کارایی لازم را از خود نشان می دهد. از این طریق استفاده از آن برای شما راحت تر خواهد بود.
  4. برای مصرف کات کبود در استخر باید از دستکش استفاده کنید. دقت داشته باشید که در صورت عدم استفاده از دستکش ممکن است دست های شما آسیب ببیند.
  5. هر یک از کیت های اندازه گیری تولید شرکت خاصی هستند که شما برای استفاده از آنها باید به دستورالعمل های شرکت سازنده آن دقت زیادی داشته باشید.
  6. شما برای از بین بردن جلبک های درون استخر نباید بیش از اندازه کات کبود را مورد استفاده قرار دهید. در واقع برای اینکه جلبک های درون آب استخر از بین بروند به چند روز زمان نیاز دارید.
  7. استفاده بیش از اندازه از کات کبود موجب می شود که لکه های سبز و سیاه روی دیواره و کف استخر به وجود آید. در صورتی که این لکه ها از بین نروند هرگز نمی توانید آنها را پاک کنید. بنابراین باید به میزان استفاده از این ماده دقت داشته باشید.میزان مصرف کات کبود در استخر

مزیت های مصرف کات کبود در استخر

استفاده از کات کبود درون آب استخر مزیت های زیادی را به خود اختصاص داده است که شما باید با این مزیت ها آشنا باشید. برخی از مزیت های کات کبود درون استخر عبارت است از :

  1. جلبک هایی که درون آب استخر به وجود می آیند می توانند برای سلامتی افراد خطراتی را نیز به همراه آورند. بنابراین شما باید به خوبی بدانید اولین مزیت کات کبود برای از بین بردن جلبک های درون استخر می باشد.
  2. در صورتی که بوی تندی از آب استخر بیرون بزند شما می توانید با استفاده از کات کبود آن بو را از بین ببرید.
  3. اگر از کات کبود برای تمیز کردن آب استخر استفاده شود آن دسته از افرادی که پوستشان به آب استخر حساسیت دارد به راحتی درون آب  قادر می        باشند که شنا کنند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *