طراحی کاسه جکوزی و طراحی تاسیسات جکوزی خانگی

طراحی تاسیسات جکوزی

طراحی تاسیسات جکوزی

هر یک از افرادی که قصد راه اندازی و ساخت استخر را دارند باید به خوبی در مورد شیوه طراحی تاسیسات جکوزی آشنایی بیشتری به دست آورند. در واقع شما بهتر است به خوبی بدانید که جکوزی یکی از مهمترین بخش ‌های استخر می باشد. هر یک از افرادی که استخرهای عمومی و یا خانگی طراحی می کنند جکوزی را هم در کنار آن طراحی می نمایند تا از آن استفاده لازم را ببرند.

همانطوری که شما به اصول و روش های نگهداری از استخر اهمیت می دهید باید به خوبی در مورد روش ها و اصول نگهداری از جکوزی هم توجه داشته باشید.  برای طراحی کردن تاسیسات جکوزی هر یک از روش ها و نکاتی که مربوط به طراحی جکوزی می باشد را در ادامه بیان کنیم و شما اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.طراحی تاسیسات جکوزی

بخش های متنوع طراحی تاسیسات جکوزی

برای طراحی تاسیسات جکوزی شما باید به خوبی در مورد بخش های متنوع تاسیسات جدید اطلاعات کافی داشته باشید و سپس طراحی آنها را بررسی کنید. هر یک از بخش های متنوع جکوزی که نیاز به طراحی دقیق و اصولی دارند و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :

        ۱. ساخت و طراحی کاسه جکوزی

ساخت و طراحی جکوزی در مجموعه های ورزشی و همچنین ویلاهای شخصی یک کار تاسیساتی و ابنیه ای می باشد که باید با دقت بسیار زیادی انجام گردد. شکل هندسی بیشتر جکوزی ها به صورت دایره است و تعداد نفراتی که باید از جکوزی استفاده نمایند از پیش تعیین می‌ شود تا قطر کاسه جکوزی را معین کنند.

حداکثر بار ساخت جکوزی خانگی به ازای هر یک نفر یک متر مربع است و در جکوزی های ورزشی ۸ متر مربع در نظر گرفته می‌ شود.

بر همین اساس مساحت کاسه جکوزی می ‌تواند بر اساس تعداد نفراتی که قرار است به صورت همزمان از آن استفاده نمایند تخمین زده می گردد.  در کاسه جکوزی ابتدا رینگ های پایین و بالا به وسیله ساپورت به صورت دقیق و اصولی تراز می ‌گردد.

جکوزی ها شامل دورینگ بالا و پایین هستند که قطر آن ها متقابل می باشد. قطر رینگ بالا و پایین به طور معمول در جکوزی های ۸ نفره دو متر و در رینگ بالا متر بیشتری در نظر گرفته می ‌شود. این رینگ ها باید به صورت هم اختلاف و هم مرکز حداقل در متر مناسبی قرار بگیرند. رینگ های جکوزی با استفاده از لوله های گالوانیزه تولید و طراحی می ‌شوند.

  1. آجر چینی برای طراحی و ساخت جکوزی

برای آجرچینی کردن ساخت جکوزی فاصله‌ای که از کف جکوزی تا تراز صفر تمام شده است به طور تقریبی تا دو نیم متر باید برسد. فاصله از کف جکوزی تا قسمت لبه دوم جکوزی به طور تقریبی تا یک متر و بیست سانتی متر باید برسد. ضخامت آجر چینی لبه جکوزی حدود ۳ الی کمتر از ۳ متر است. ضخامت دیواره لبه دوم جکوزی تقریباً تا ۷ متر می رسد.

البته که باید بدانید که این اندازه ها بر اساس ابعاد استاندارد جکوزی ها ممکن است که تغییر پیدا کند. به طور تقریبی برای جکوزی ۸ نفره به ۱۵ متر مکعب آجر چینی حدود ۱۱۰۰ عدد آجر نیازمند هستیم. در این صورت به بهترین نحو ممکن که می‌ توانیم طراحی تاسیسات جکوزی را انجام دهیم.

طراحی تاسیسات جکوزی

طراحی تاسیسات جکوزی خانگی

برای طراحی کردن تاسیسات جکوزی خانگی شما باید به اصول و روش ها و نکاتی که مربوط به طراحی تاسیسات آن دسته از جکوزی های خانگی است دقت بسیار زیادی داشته باشید. برخی از نکاتی که در مورد طراحی کردن تجهیزات جکوزی های خانگی اهمیت دارد عبارت است از :

  1. در جکوزی های خانگی از آنجایی که این روزها بیشتر جنبه لوکس و تفریحی دارند باید تعداد نفرات به بیشتر از چهار نفر تجاوز نکند. چرا که در صورت افزایش تعداد بار به وجود آمده از شناگران زیاد می ‌شود و آلوده شدن جکوزی را به همراه دارد. بنابراین طراحی جکوزی در خانه ها باید بر اساس تعداد نفرات کمتری باشد تا جکوزی ها هم به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهند.
  2. محیط پیرامون استخرهای خانگی آلودگی بسیار زیادی دارد و جکوزی هایی که در استخرهای خانگی طراحی می‌ شوند لذت شنا کردن را افزایش می ‌دهند. به همین دلیل شما باید محیط پیرامونی استخرهای خانگی را امن و پاکیزه نگه دارید.
  3. قطر رینگ پایین و بالا در طراحی جدید بازی های خانگی به ترتیب از ۲۷۰ سانتیمتر به ۲۲۰ سانتیمتر باید در نظر گرفته شود. در این صورت استانداردهای لازم برای طراحی جکوزی رعایت می گردد.
  4. تعداد نازل های جکوزی های خانگی از چهار نفره تا ۸ نفر است. که به طور معمول از یک پمپ چهار اسب تک فاز جهت تصفیه سازی جکوزی های خانگی استفاده می ‌شود.
  5. سیستم فیلتراسیون جکوزی های خانگی از یک پمپ تصفیه یک است و همچنین فیلتر شنی تشکیل خواهد شد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *