روش های از بین بردن جلبک استخر + معرفی ۶ روش موثر

از بین بردن جلبک استخر

از بین بردن جلبک استخر

یکی از مشکلات متداولی که بسیاری از استخرداران با آن سر و کار دارند سبز شدن آب روی استخرشان می باشد. شما زمانی که ساخت استخر را به اتمام رساندید باید با بکارگیری روش های متنوعی جهت نگهداری از استخر خود اقدام کنید. بنابراین برای از بین بردن جلبک استخر هم باید روش ها و راهکارهایی را مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید سبز بودن آب روی استخر را به طور کلی از بین ببرید.

رنگ سبز آب استخر و جلبک های شناور روی آب استخر از متداول ترین مشکلات نگهداری استخر برای افراد به شمار می رود. در واقعیت مراقبت مناسب از استخر و حفظ کردن تعادل شیمیایی آب روی استخر بهترین و سریع ترین روش پیشگیری از تشکیل و رشد جلبک ها در استخرها می باشد.

دقت در پیشگیری کردن از رشد جلبک ها نسبت به از بین بردن جلبک های تشکیل شده روی آب استخر ساده تر است. روش های از بین بردن جلبک استخر متنوع است که شما باید به خوبی این روش ها را بشناسید تا بتوانید روش ها را به کار بگیرید و جلبک ها را از بین ببرید.

برخی از این روش ها را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد پاکسازی استخر از جلبک داشته باشید.

از بین بردن جلبک استخر

روش های از بین بردن جلبک استخر

برخی از مهمترین روش هایی که برای از بین بردن جلبک استخر به کار برده می شود و شما هم باید از آنها استفاده عبارت است از :

  1. از بین بردن جلبک با استفاده از کلر :

زمانی که آب استخر به رنگ سبز متمایل می گردد و یا توده های جلبک در آب استخر به صورت علنی دیده می شود، دلیل اصلی اش میزان نبودن کلر کافی در استخر می باشد. انجام دادن شوک کلر زنی با مقدار زیادی کلر، بهترین روش جهت از بین بردن جلبک ها و برگرداندن شرایط اصلی آب استخر به حالت ضد عفونی شده به شمار می رود.

زمان لازم برای انجام از بین بردن جلبک با کلر بین یک تا سه روز تخمین زده می گردد. هرچند در صورتی که آب نامناسب باشد و آلودگی بالای استخر هم زیاد باشد مدت زمان لازم برای انجام شوک کلرزنی امکان دارد تا یک هفته نیز زمان ببرد.

  1. تمیز کردن استخر با برس :

با برس های ویژه تمیز کردن استخر و تا جایی که ممکن است دیواره ها و کف استخر را تمیز نموده و در صورت امکان جلبک های چسبیده روی این سطوح را نیز باید از هم جدا کنید. این کار شما به کاهش دادن زمان لازم جهت از بین بردن و تمیز کردن جلبک استخر کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

به نقاط اصلی و مهم استخر مانند پله ها، قسمت پشت نردبان و دیگر گوشه ها و همچنین نقاط مرده که آمادگی تشکیل و رشد جلبک استخر را دارند باید توجه ویژه ای داشته باشید.

  1. پی اچ آب را تنظیم کنید :

تنظیم کردن ph آب یکی دیگر از روش های از بین بردن جلبک استخر می باشد. شما باید با استفاده از دستگاه های ویژه برای از بین بردن سطح نامتعادل آب تلاش کنید. اگر شما به خوبی اندازه و پی اچ آب را تنظیم نمایید می توانید رشد جلبک ها را متوقف نمایید. بنابراین بهتر است که میزان اصلی پی اچ آب را بدانید و آب استخر را به آن درجه برسانید.

  1. نوع کلر مناسب برای شوک کلر زنی را انتخاب کنید :

نوع کلری که جهت ضدعفونی کردن استخر در شرایط عادی استفاده می گردد ممکن است بهترین گزینه کلر مورد استفاده شده برای شوک کلرزنی نباشد. بر همین اساس برای شوک کلرزنی توصیه می گردد از کلر مایع استفاده کنید. کلر انتخاب شده باید از نوع هیپوکلریت سدیم، هیپوکلریت لیتیم  و هیپوکلریت کلسیم باشد.

  1. برای شوک کلر زنی باید آب زیادی به درون استخر بریزید :

برای میزان اصولی استفاده کلر جهت شوک کلرزنی، در ابتدا باید دستورالعمل مایع کلری را که قصد دارید برای این منظور استفاده کنید را به خوبی مطالعه نمائید. میزان کلر مورد استفاده برای از بین بردن  انواع جلبک ها  باید دو برابر میزان مورد استفاده در کلرزنی عادی استخرها باشد.

البته که باید بدانید با این مقدار اگر رنگ آب تیره شود می تواند به سه برابر و اگر در قسمت زیرین بخش بالایی نردبان به وسیله رشد بیش از اندازه جلبک ها در استخر قابل مشاهده نباشد، اندازه اش به چهار برابر حالت نرمال نیز برسد.

از بین بردن جلبک استخر

  1. تخلیه جلبک های مرده :

بعد از اینکه هیچ نوع جلبک سبزی در استخر شما باقی نماند باید به وسیله جاروهای مکش نظافت استخر آن دسته از جلبک های مرده کف استخر را تخلیه نمایید تا آب به صورت کامل تمیز شود. البته شما امکان دارد که نخواهید این مرحله را انجام دهید و بخواهید تا این کار به صورت خودکار به وسیله مدار تصفیه و فیلتر استخر انجام گردد. در این صورت بهتر است در نظر داشته باشید که این کار مستلزم فیلتر قوی درون استخرتان می باشد و همچنین باید صبر بیشتری داشته باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *