عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر + ۶ عامل اصلی

عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر

عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر

امروزه بسیاری از افراد اقدام به ساخت استخر های روباز و سرپوشیده می نمایند. آنها پیش از اینکه استخر مورد نظر خود را بسازند باید به خوبی در مورد عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر اطلاعات لازم را به دست آورند.

نگهداری از استخر هزینه هایی را در بر خواهد گرفت که اگر شما با این هزینه ها آشنایی نداشته باشید ممکن است نتوانید استخر خود را به بهترین نحو ممکن نگهداری نمایید. توجه داشته باشید که برای ساخت و طراحی استخر باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصاتی که استخر دارد ابتدا اطلاعات کافی داشته باشید.

این مسئله که استخر طراحی شده شما روباز و یا سرپوشیده است اهمیت بسیار زیادی دارد و باید شما به این امر دقت زیادی داشته باشید. یکی از مهمترین دغدغه هایی که افراد برای ساخت و طراحی استخر دارند هزینه طراحی آن می باشد.

شما باید به خوبی با عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر آشنایی داشته باشید تا بتوانید سرمایه و بودجه خود را برای طراحی استخر برنامه ریزی کنید. برخی از مهمترین مواردی که تاثیر زیادی روی هزینه ساخت استخر می گذارد را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر

آشنایی با عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر

برخی از مهمترین و اصلی ترین عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر که اهمیت زیادی دارد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. اندازه و سایز استخر :

اندازه استخر نقش بسیار مهمی در برآورد هزینه های ساخت استخر دارد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که اندازه استخر هزینه های نهایی ساخت و نگهداری از استخر را تعیین می کند. هرچه که اندازه استخر کوچک تر باشد شما برای نگهداری از آن هزینه زیادی را نیازی نیست که پرداخت کنید.

قیمت نگهداری از استخر در صورتی افزایش پیدا خواهد کرد که شما استخر بزرگی داشته باشید. شما در صورتی که نمی خواهید هزینه های زیادی را برای نگهداری از آب استخر پرداخت کنید باید یکی از استخرهایی که اندازه کوچک تری دارند را طراحی نمایید.

  1. شکل هندسی استخر :

بسیاری از استخرهایی که در کشور ایران طراحی می شوند جنس بتنی دارند. شکل مرسوم آنها هم به طور معمول مربع و یا مستطیل می باشد. اگر شما می خواهید هزینه ارزان تری را برای نگهداری و طراحی از استخر پرداخت کنید باید بدانید که شکل ساده تر استخر گزینه مناسب تری می باشد.

آن دسته از استخرهایی که شکل های هندسی دشواری دارند و پیچیده هستند دارای هزینه های بیشتری برای نگهداری هم نیز می باشند. در واقع شما برای نگهداری از دیواره های استخر و یا سیستم لوله کشی استخرهایی که پیچیده هستند باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

  1. جنس استخر :

جنس استخر ماده سازنده ای می باشد که دیواره ها و کف استخر را با استفاده از آن ماده می سازند. شما باید به خوبی بدانید که جنس استخر سه نوع است. یکی از آنها پیش ساخته فایبرگلاس می باشد، دیگری استخرهای بتنی است و همچنین نوع سوم وینیلی می باشد.

شما باید به خوبی بدانید در صورتی که جنس انتخاب شده شما پیچیدگی های زیادی داشته باشد باید هزینه بیشتری را هم برای نگهداری از آن پرداخت کنید. در واقع باید بهتر است بدانید که یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر جنس استخر می باشد. بر اساس جنسی که استخر دارد باید مواد شیمیایی درون آن بریزید. در واقع مراقبت های مورد نیاز استخر به جنس آن نیز باز می گردد.

عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر

  1. آپشن های استخر :

اگر شما می خواهید استخر مدرن و جذابی در فضای روباز داشته باشید بدون شک باید از آپشن های متنوع استفاده کنید. آن دسته از استخرهایی که سبک لوکس و مجلل دارند هزینه نگهداری شان هم بیشتر است.

دقت داشته باشید که هر یک از انواع استخرها باید آپشن هایی داشته باشند تا زیبایی و جذابیت لازم را به دست آورند. اما برخی از استخرهایی که لوکس می باشند هزینه نگهداری شان هم بیشتر است. شما می توانید انواع استخرهایی که ساده و مدرن هستند را برای طراحی انتخاب کنید تا هزینه زیادی برای زیباسازی آن پرداخت نکنید.

  1. هوشمند سازی استخر :

اینکه شما چه نوع استخری بسازید فرقی ندارد، چرا که قادر خواهید بود هر یک از انواع استخرها را هوشمند سازی نمایید و با خیالی راحت درون آنها شنا کنید. هوشمند سازی یکی از دیگر عوامل تعیین گننده هزینه نگهداری استخر می باشد. این فاکتور  هزینه نگهداری از استخر در هزینه نهایی قرار می گیرد.

  1. هزینه های مواد شیمیایی استخر :

تمامی استخرها در هر مدل و طرحی برای تمیز ماندن به مواد شیمیایی نیاز دارند. مواد ضد عفونی کننده ای که شما درون استخرها می ریزید هر یک دارای قیمت مشخص شده ای می باشند و نقش مهمی روی تمیز ماندن آب استخر دارند. اگر استخر شما بزرگ باشد باید مواد بیشتری را برای تمیز نگه داشتن آن خریداری کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *