نگهداری از استخر خانگی در چهار فصل چگونه است ؟

نگهداری از استخر خانگی

نگهداری از استخر خانگی

شما برای نگهداری از استخر خانگی باید به خوبی در مورد روش های نگهداری کردن از استخر اطلاعات بیشتری به دست آورید. نگهداری آب استخر خانگی دارای اصول و شرایط خاصی است که شما باید به خوبی با استفاده از مواد شیمیایی از آب استخر خانگی نگهداری کنید تا تمیز باشد.

به طور کلی شما بعد از ساخت استخر باید به خوبی در مورد روش های نگهداری از استخر متنوع اطلاعات بیشتری داشته باشید. اگر شما می خواهید به طور دائم از استخر خانه خود استفاده کنید باید به خوبی روش های نگهداری از آن را بشناسید.

نگهداری آب استخر روباز با استفاده از روش های تصفیه سازی آب و مراقبت روزانه باید انجام شود. تنها در این صورت است که استخرهای روباز شما در منزل تمیز خواهد ماند و شما از شنا کردن درون استخر لذت می برید. اینکه شما در مورد نگهداری از استخر خانگی در چهار فصل اطلاعات بیشتری داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد.

بنابراین در ادامه برخی از روش هایی که مربوط به نگهداری کردن از استخرهای روباز خانگی می باشد را بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

نگهداری از استخر خانگی

نگهداری از استخر خانگی در چهار فصل چگونه است ؟

با اینکه استخر خانگی مزیت ها و فواید بسیار زیادی دارد، اما شما باید بدانید که در صورتی می توانید از این مزیت ها استفاده کنید که به خوبی از استخر نگهداری نمایید. شما باید قادر باشید نگهداری از استخر خانگی را در چهار فصل انجام دهید.

در نظر گرفتن برخی از روش های مراقبتی از استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و طول عمر استخرتان ار هم تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. برخی از روش ها و نکاتی که شما در فصل های متنوع برای نگهداری از استخر های خانگی باید در نظر داشته باشید عبارت است از :

  1. در فصل زمستان :

در بین تمامی فصول شما باید به خوبی بدانید که نگهداری کردن از استخر در فصل زمستان دشواری های بیشتری دارد. شما پیش از اینکه سرما آغاز شود باید مراقبت های لازم از استخر خود را در فصل زمستان انجام دهید. در این فصل شنا کردن در استخر اصلا درست نیست، مگر اینکه شما توانایی بالایی برای شنا کردن در این استخرها داشته باشید.

تمامی نردبان ها و تخته های غواصی را در این فصل باید از روی استخر خود بردارید در جای دیگری بگذارید. آب استخر را باید به خوبی تمیز کنید و دیواره ها و کف آن ار هم با یک برس و مواد شوینده تمیز نمایید. آستر و کف گیر استخر را باید به خوبی تمیز نمایید تا هر یک از آلودگی ها را از بین ببرید.

پوشش های زمستانی برای مراقبت کردن از استخر در فصل زمستان کاربرد بسیار زیادی دارد و می توانید از آنها استفاده کنید. نصب کردن تایمر روی پمپ آب یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

  1. در فصل بهار :

با شروع فصل بهار باید پوشش های زمستانی را از روی استخر بردارید و با افزایش دادن دما استخر را آماده کنید تا درون آن شنا نمایید. بعد از انجام این کار باید نسبت به تصفیه سازی آب استخر اقدام نمایید. با استفاده از مواد شیمیایی برای نگهداری از استخر خانگی نیاز است که آب را به تعادل برسانید.

سیستم فیلتراسیون و پمپ های استخر را باید یکبار دیگر بررسی کنید و سپس آنها را وصل نمایید. برای از بین بردن جلبک ها و باکتری ها که در فصل زمستان درون استخر رشد کرده اند باید از درمان شوک کلر استفاده نمایید. دقت داشته باشید که مواد شیمیایی را به هیچ وجه به صورت مستقیم به آب اضافه نکنید.

  1. در فصل تابستان :

در ماه های تابستانی استفاده از استخر تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. برای شروع باید عادت کنید که حداقل هفته ای یکبار آب استخر را آزمایش کنید. از متعادل بودن سطح شیمیایی آب و اینکه باکتری و جلبک درون آن وجود ندارد بهتر است مطمئن شوید. سلامت آب را افزایش دهید تا بتوانید با خیال راحت درون آب استخر شنا نمایید.

برای نگهداری از استخر خانگی در فصل تابستان باید به خوبی تعادل آب را بررسی کنید. سیستم فیلتراسیون استخر را باید ۱۲ ساعت در طول روز روشن بگذارید و سپس آن را خاموش نمایید.

نگهداری از استخر خانگی

  1. در فصل پاییز :

اگر می خواهید از استخر خود در فصل پاییز استفاده داشته باشید باید روند تمیز کاری استخر را مانند فصل تابستان انجام دهید. در این فصل برگ های ریخته شده درون استخر افزایش پیدا می کند. بنابراین برای نگهداری از استخر باید دقت و تلاش بیشتری داشته باشید.

برگ ها یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که در فصل پاییز با آن درون استخر مواجه خواهید شد. بر همین اساس پیش از اینکه برگ ها راه آب را مسدود نمایند باید آنها را از استخر بیرون بیاورید. اجازه ندهید که برگ ها غرق شوند و داخل استخر باقی بمانند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *