نگهداری استخر رو باز + ۵ نکته مهم در مراقبت از استخر روباز

نگهداری استخر رو باز

نگهداری استخر رو باز

بعد از ساخت استخر شما برای نگهداری استخر رو باز باید به نکات و اصول استانداری دقت داشته باشید تا بتوانید مدت زمان زیادی از استخرهای خود استفاده کنید. نگهداری استخر رو باز در زمستان اهمیت بیشتری پیدا می کند، چرا که هوای سرد زمستان به استخرهای روباز در صورتی که از آنها به خوبی نگهداری نکنید آسیب وارد می سازد.

در طول فصل پاییز هوا سرد می شود و دقیقا از این زمان به بعد باید به مراقبت و نگهداری از استخر خود دقت و توجه بسیاری زیادی داشته باشید. بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که در زمستان نیازی به نگهداری کردن از آب درون استخر ندارند و به همین دلیل استخرها را به حال خود رها می کنند.

شما باید به خوبی بدانید استخرهای روباز از آنجایی که بیشتر در معرض هوای مستقیم قرار دارند باید به بهترین نحو ممکن نگهداری شوند. شما باید با استفاده از روش ها و نکاتی که مربوط به نگهداری استخر رو باز می باشد استخر های خود را تمیز کنید تا تمیز شود و به ساختار آب و بدنه استخر آسیبی وارد نشود.

برخی از نکاتی که شما باید برای نگهداری کردن از استخرهای روباز در نظر داشته باشید و اهمیت بسیار زیادی دارد را در ادامه بیان می کنیم.

نگهداری استخر رو باز

نکاتی در مورد نگهداری استخر رو باز

برخی از نکاتی که شما برای نگهداری استخر رو باز باید در نظر داشته باشید تا بتوانید طول عمر استخر را افزایش دهید عبارت است از :

  1. پوشاندن سطح استخر :

در مناطقی که سردتر هستند شما بعد از اینکه فصل تابستان تمام می شود باید برای محافظت از استخرتان آن را به خوبی بپوشانید. پوشش دادن استخر در برابر گرد و خاک، ورود حیوانات به درون آب و … ضروری است. شما باید هر یک از انواع آلودگی هایی که در اطراف استخر وجود دارد را کاهش دهید تا استخرهای روباز زیاد کثیف نشوند. در صورتی که روی استخر برف ببارد باید با استفاده از وسیله های خاصی برف را از روی آن بردارید تا به استخرها ترک وارد نشود.

  1. نگهداری از قطعات استخر :

از آنجایی که بسیاری از ضروری ترین قطعات استخرهای روباز قابل مشاهده نمی باشند شما باید به خوبی بدانید که نیاز است نسبت به نگهداری کردن از آنها دقت زیادی داشته باشید. شما باید به خوبی فیلتر استخر، پمپ و هیتر که در تجهیزات استخر است را به صورت دوره ای مورد بررسی قرار دهید.

اگر این نمونه از قطعات و تجهیزات را در استخر به صورت دوره ای مورد بررسی قرار ندهید آنها خراب می شوند و برای خریداری شان نیاز است هزینه های زیادی را صرف کنید. اینکه زمان تخلیه آب استخر اطمینان پیدا کنید تمام آب استخر تخلیه شده است هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

  1. بررسی سطح مواد شیمیایی درون آب استخر :

در برخی از موارد ممکن است که شما به صورت کامل سطح مواد شیمیایی را به خوبی بررسی نکنید. در این صورت به آب درون استخر آسیب وارد می شود. بررسی کردن سطح شیمیایی آب درون استخر هر دو ماه یکبار اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر در آب و هوای گرم زندگی می نمایید باید بدانید که نیاز است در فصل سرد هم نیاز است تاسیسات استخر را به خوبی بپوشانید. به همین دلیل استخر را باید به وسیله تاسیساتی که کارایی بیشتری دارد بپوشانید.

نگهداری استخر رو باز

  1. توجه کردن به علائم هشدار دهنده یخ زدگی استخر :

زمانی که دمای هوا بالا می رود یخ ها به طور کلی ذوب می شوند و همین مسئله ترک خوردن استخر را برای شما به همراه خواهد آورد. بنابراین باید به علائمی که مربوط به یخ زدگی استخرها است توجه زیادی داشته باشید تا بتوانید از استخرها نهایت مراقبت را انجام دهید.

تایمرهای دیجیتالی که سنسور یا حسگر دما دارند برای مراقبت کردن از استخر کارایی زیادی از خود نشان می دهند و شما می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که از دمای هوا اطلاع داشته باشید می دانید که در چه زمانی باید از چه تاسیساتی استفاده کنید.

  1. سرویس کردن سالیانه استخر :

شما برای نگهداری استخر رو باز باید به سرویس سالیانه استخر توجه زیادی داشته باشید. توجه نمایید که باید برای نگهداری از استخر نیاز است برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی کردن سالانه جهت نگهداری از استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید برای از بین بردن آلودگی های درون استخر این امر را در نظر داشته باشید.

برای اینکه بتوانید باکتری ها و مواد مضر را از بین ببرید می توانید مواد شیمیایی را در سطح مشخص شده ای درون استخر به کار ببرید. آلودگی های استخر با استفاده از روش های استاندارد به طور کلی از بین می رود. بنابراین شما می توانید برای نگهداری استخر رو باز با کارشناسانی که تخصص بیشتری در زمینه تمیز کردن استخر دارند مشورت کنید تا آنها شما را به خوبی در این زمینه راهنمایی کنند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *