نگهداری استخر سرپوشیده + ۷ نکته طلایی که رعایت آنها الزامی است

نگهداری استخر سرپوشیده

نگهداری استخر سرپوشیده

در صورتی که شما اقدام به ساخت استخر سرپوشیده می نمایید باید به خوبی در مورد روش های نگهداری استخر سرپوشیده اطلاعات بیشتری به دست آورید. نگهداری از استخر اهمیت بسیار زیادی دارد که اگر شما به آن دقت نداشته باشید بدون شک طول عمر استخرتان تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

نگهداری کردن از استخرها روی تمیزی و شفافیت آب تاثیر بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که شناگران با خیال آسوده درون استخر شنا می کنند. در برخی از استخرهای سرپوشیده به نگهداری از استخر اهمیت داده نمی شود که باید به خوبی باید این امر را در نظر داشته باشند تا قادر باشند به راحتی درون آب شنا کنند.

اشتباهات بسیار زیادی برای نگهداری از استخر سرپوشیده وجود دارد که برخی از آنها را در ادامه بیان می کنیم تا مرتکب آنها نشوید.

نگهداری استخر سرپوشیده

چه نکاتی در نگهداری استخر سرپوشیده اهمیت دارد ؟

برخی از نکاتی که در نگهداری استخر سرپوشیده وجود دارد و شما به عنوان فردی که از استخرها نگهداری می کند باید آنها را بشناسید عبارت است از :

  1. مواد شوک دهنده را به صورت مستقیم اضافه نکنید :

ترکیب کلر یکی از اصلی ترین و مهمترین موادی است که درون آب استخر ریخته می شود. خاصیت رنگبری کلر یکی از اصلی ترین ویژگی های آن می باشد. شما باید به خوبی بدانید که کلر را نباید به صورت مستقیم وارد آب کنید.

در صورت مستقیم وارد کردن کلر به درون آب استخر ممکن است که به ساختار بدن شناگران آسیب وارد سازید. شما باید کلر و یا هر یک از ماده نگهدارنده و تمیز کننده استخر را با استفاده از دستگاه های ویژه ای به درون آب استخر اضافه کنید.

  1. از برس در تمیز کردن استخر استفاده کنید :

بسیاری از افرادی که صاحب استخر می باشند می دانند جارو کردن استخر جهت تمیز سازی کف استخر اهمیت بسیار زیادی دارد. اما برخی از افراد شاید از برس کشیدن به کف استخر غافل باشند که باید این کار را انجام دهند.

شما برای نگهداری استخر سرپوشیده باید از برس هایی که مخصوص تمیز کردن کف استخر می باشد استفاده کنید. در این صورت استخر حالت تمیزتری به خود می گیرد و تمامی کثیفی های آن از بین می رود.

  1. از جاروهای روباتیک برای تمیز کردن استخرهای دارای جلبک استفاده نکنید :

رشد جلبک درون استخر بسیاری از افراد را به این فکر وا می دارد که با استفاده از جاروهای روباتیک جلبک های درون استخر را از بین ببرند. استفاده از جاروهای روباتیک یکی از گزینه های ساده برای از بین بردن جلبک درون استخر می باشد که البته باید بدانید هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهد.

هر چند که بهتر است بدانید استفاده از جاروی روباتیک موجب می شود جلبک درون استخر به فیلتر درون جاروبرقی وارد شود. بر همین اساس ممکن است که جاروی روباتیک عمر خود را به مرور زمان از دست بدهد. بنابراین به دنبال روش های کارساز دیگری برای از بین بردن جلبک درون استخر باشید.

  1. به مقدار پی اچ آب و قلیایی آن توجه کنید :

برای نگهداری استخر سرپوشیده یکی از مهمترین نکاتی که اهمیت دارد بحث تعادل شیمیایی آب می باشد. اینکه شما مضرات بالا و پایین بودن پی اچ آب درون استخر را بدانید کمک می کند اندازه آن را استاندارد نمایید.

در صورتی که این میزان بالا باشد موجب سوزاندن چشم و حساسیت های پوستی می گردد. اما باید بدانید در صورتی که این میزان پایین باشد هم به خوبی آب استخر را تمیز نمی کند. بنابراین باید به اندازه بودن آن درون آب استخر توجه بسیار زیادی داشته باشید.

نگهداری استخر سرپوشیده

  1. بیش از اندازه فیلتر استخر را برای بک واش روشن نکنید :

عملیات بک واش یکی از روش های شستشوی مواد درون فیلتراسیون می باشد. در این جهت آب درون استخر با جریان معکوس وارد فیلتر می شود و بعد از شستن بستر آن مواد زائد و ذرات را می گیرد . برای قرار دادن درون سرویس یکبار دیگر مورد استفاده قرار می دهد. این سیستم یکی از سیستم های ضروری درون استخر می باشد ولی شما بیش از اندازه نباید آن را روشن کنید.

  1. در روز عملیات کلر ریزی درون استخر را انجام ندهید :

از آنجایی که شناگران به صورت روزانه در استخرهای سرپوشیده شنا می کنند، بهتر است که آب درون استخر را با استفاده از کلر در روز تمیز نکنید. از انجام دادن روش های تصفیه سازی آب در روز باید به صورت جدی خودداری کنید و بیشتر در ساعاتی که شناگران درون آب نیستند از این مواد استفاده کنید.

  1. سیستم تصفیه استخر بیشتر از ۸ ساعت باید کار کند :

هرچه که پمپ تصفیه درون استخر بیشتر کار کند شما آب تمیزتری درون استخر خواهید داشت. بنابراین دقت داشته باشید که سیستم تصفیه سازی آب باید بیشتر از ۸ ساعت در طول روز کار کند تا بتوانید آب استخر را همیشه تمیز کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *