چند روش نگهداری آب استخر + نکات طلایی نگهداری آب استخر

روش نگهداری آب استخر

روش نگهداری آب استخر

نگهداری آب استخر یکی از مواردی است که صاحبان استخر را به چالش کشیده و گاهی مشکل ساز می شود. اینکه آب استخر به صورت مداوم تمیز و پاکیزه و قابل استفاده باشد، برای خانه‌ های دارای استخر لازم و ضروری است. در واقع بعد از ساخت استخر، مسائل مربوط به نگهداری استخر مطرح می شود.

لذا توصیه می کنیم به نکات پیرامون نگهداری استخر کاملا توجه شود. یکی از عواملی که در این زمینه مهم می باشد، هزینه ای است که برای ساخت استخر متقبل شده اید. در صورتی که مراحل ساخت به درستی انجام شده باشد، با نکات ثانویه مربوط به مناسب ترین روش های نگهداری آب استخر، می توانید عمر مفید استخر خود را افزایش دهید.

تجهیزاتی که برای نگهداری آب استخر و تمیز ماندن آن نیاز دارید عبارت اند از: پمپ، سیستم تصفیه و فیلتر. این سه جزو مهم ترین عناصر نگهداری آب استخر هستند که اصلی ترین روش نگهداری آب استخر نیز محسوب می شوند.

زیرا اگر هر یک از این سه دچار مشکل شود، آب استخر دیگر قابل استفاده نخواهد بود. اگر شما بگویید نیازی به دانستن روش نگهداری آب استخر ندارید و استخر خود را به صورت مداوم با آب تازه پر می نمایید؛ باید گفت این مسئله به میزان زیادی موجب هدر رفت آب می شود و اصلا درست نمی باشد.

پیشنهاد ما این است با توجه به آنچه در این مطلب ذکر می شود؛ با روش نگهداری آب استخر آشنا شوید تا هم از هدر رفتن آب جلوگیری کنید و هم زحمت پر کردن استخر را نکشید.

روش نگهداری آب استخر با کمک پمپ:

روش نگهداری آب استخر بدین صورت است که شما باید تجهیزات جانبی استخر خود را بررسی نمایید و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، آب استخر شما تمیز خواهد ماند و نیازی به پر و خالی کردن مداوم نخواهید داشت.

همان طور که ذکر گردید، پمپ نقش بسیار مهمی در نگهداری آب استخر دارد. وظیفه پمپ گردش آب استخر است. یعنی بر اساس مساحت استخر، نوع پمپ و میزان آب؛ پمپ باید کار کند تا آب داخل استخر تصفیه شده و مجددا داخل استخر باز گردد. تصفیه جزء دوم در نگهداری آب استخر محسوب می‌شود. وظیفه این دستگاه حذف ذراتی مانند گرد و غبار از داخل آب است.

این دستگاه توسط فیلتری که درون آن تعبیه شده است، وظیفه حذف ضایعات را بر عهده دارد. به این ترتیب باید گفت آنچه در روش نگهداری آب استخر مهم است، نوع پمپ، دستگاه تصفیه و سلامت فیلتر می‌باشد. اگر بعد از مدتی متوجه شدید آب استخرتان تمیز نیست سریعا به سراغ پمپ آب بروید و سلامت هر سه را بررسی کنید (پمپ، سیستم تصفیه و فیلتر).

استفاده از توری برا تمیز کردن آب استخر

روش نگهداری آب استخر به صورت دستی:

روش نگهداری آب استخر به صورت دستی هم وجود دارد. به عبارتی فردی که وظیفه نگهداری آب استخر را بر عهده دارد، باید شخصا اقدام به تمیز کردن آب استخر و نگهداری از آن نماید. این روش رابطه مستقیمی با نوع استخر دارد. در بسیاری از باغچه‌ها و باغات اقدام به ساخت استخر می‌نمایند و آب را درون آن ذخیره می‌کنند.

این آب در شرایط کم آبی و مواقع لزوم برای آبیاری زمین استفاده می‌شود. این نوع استخر ها نیاز شدیدی به داشتن پمپ جهت تصفیه آب ندارند. زیرا نوع کارکرد استخر و کاربرد آبِ درون آن به منظور شنا نیست.

افرادی که دارای چنین استخری هستند، می توانند به کمک قلاب های توری شکل اقدام به تمیز کردن آب استخر نمایند و زباله هایی که درون آب استخر ریخته شده را جمع آوری کنند. در این نوع استخرها، آنچه اهمیت دارد؛ حذف زباله‌های تجدید ناپذیر درون آب استخر است.

برخی نکات لازم جهت نگهداری آب استخر:

وقتی نسبت به روش نگهداری آب استخر اطلاع کافی حاصل کردید، بهتر است چند نکته را نیز مد نظر قرار دهید:

اضافه کردن کلر به آب استخر از مواردی است که باید در همه استخر ها رعایت شود. حتی در استخرهای شخصی نیز استفاده از کلر لازم است. اما آنچه اهمیت دارد، نحوه تزریق کلر به داخل آب استخر و همچنین میزان آن است. اگر استخر شما عمومی بوده و قصد تزریق کلر دارید تا به نگهداری آب استخر کمک کنید، حتما از پمپ های کلرزن استفاده نمایید.

زیرا تزریق مستقیم کلر به داخل آب کار اشتباهی می باشد. همچنین میزان کلری که باید استفاده کنید به تعداد افرادی بستگی دارد که روزانه به استخر شما می آیند. همچنین باید میزان آب درون استخر را نیز مدنظر قرار داد. قبل از اضافه کردن کلر به آب استخر، میزانی که کارشناسان پیشنهاد می کنند را در یک بشکه آب مخلوط کنید و سپس آن را توسط پمپ وارد آب استخر نمایید.

میزان PH نیز بسیار ضروری می باشد. اگر میخواهید آب درون استخر برای کسی ضرر نداشته باشد و رنگ آن نیز کدر نباشد، باید PH آن را حتما اندازه گیری نمایید. عددی که از این اندازه گیری حاصل می شود باید بین ۷ الی ۶/۷ باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *