ابعاد استاندارد استخر خانگی + بررسی عمق استاندارد و شکل هندسی

ابعاد استاندارد استخر خانگی

ابعاد استاندارد استخر خانگی

استخر خانگی یکی از سرگرمی هایی است که بسیاری از خانواده ها علاقه مند به فراهم کردن آن برای خود و فرزندان شان هستند. داشتن استخر در منزل یک تفریح سالم و سرگرمی بی عیب و نقص محسوب می شود. فرزندان با در اختیار داشتن استخر خانگی ساعات خوشی را سپری می کنند و در کنار تفریح، به ورزش شنا نیز می پردازند.

تنها نکته مهم هنگام ساخت استخر در منزل انجام مرحله به مرحله آن به شکل اصولی است. با کمک معماران و کارشناسان با تجربه در این زمینه می توانید استخر خانگی مناسبی داشته باشید. ابعاد استاندارد استخر خانگی نکته مهمی است که باید قبل از طراحی و ساخت استخر تعیین شود.

توجه به این نکته را فراموش نکنید و براساس فضایی که در نظر گرفته اید، استخر مناسبی را احداث کنید. این نکته را نیز مدنظر قرار دهید، خانه های آپارتمانی هم شانس داشتن استخر را دارند. استخر خانگی در برخی خانه ها به صورت سرپوشیده و در برخی دیگر به صورت فضای باز ساخته می شود.

این موضوع به سلیقه افراد خانواده و نوع ساختمان بستگی دارد. برخی علاقه مند به شنا کردن در هوای آزاد هستند و دوست دارند زیر آسمان آبی در استخر منزل خود شنا کنند و از آب تنی و تفریح فرزندان شان در استخر لذت ببرند. اما عده ای استخر خانگی را به صورت سر پوشیده می پسندند. تفاوت این دو در مدت زمان استفاده از استخر است.

هنگامی که استخر شما در فضای باز باشد، فقط در فصل تابستان می توانید از آن استفاده کنید. همچنین اشعه خورشید موجب می شود اثرگذاری کلر کاهش یابد. پس باید مصرف کلر در استخر خانگی برای ضدعفونی کردن آب افزایش پیدا کند. در واقع اصول نگهداری استخر در فضای سرپوشیده و فضای باز متفاوت می باشد.

ابعاد استاندارد استخر خانگی باید چه اندازه باشد؟

ابعاد استاندارد استخر خانگی باید چه اندازه باشد؟

ابعاد استاندارد استخر خانگی توسط معماران و کارشناسان مربوطه به شما اعلام می شود و بر اساس فضایی که برای استخر در نظر گرفته اید، ابعاد مناسب انتخاب گردیده و عملیات ساخت استخر خانگی آغاز می شود.

عموما طول استاندارد برای استخر خانگی : ۱۲.۵، ۲۵ و ۵۰ متر در نظر گرفته می شود. حال با توجه به نوع ساختمان و متراژ موجود جهت احداث استخر، ابعاد مناسب انتخاب می گردد.

معمولا برای ویلاها و خانه‌های بزرگ که فضای کافی در اختیار دارند، طول استخر ها ۵۰ متر تعیین می شود. ولی در صورتی که خانه شما کوچک باشد با طول ۲۵ متر معماران اقدام به ساختن استخر می نمایند. حال اگر منزل شما به صورت آپارتمانی است، استخر خانگی خود را با طول ۱۲.۵ احداث کنید چون این اندازه برای خانه های آپارتمانی کاملا مناسب می باشد.

ابعاد استاندارد استخر خانگی فقط به طول استخر ها محدود نمی شود. بلکه باید عرض مناسبی را نیز برای استخر ها در نظر گرفت.

عرض استاندارد عموما بین ۱۰ تا ۵۰ متر در نظر گرفته می شود. در اصل عرض استخر ها متناسب با فضای موجود و طول استخر باید تعیین شود. البته گاهی استخر های کوچک آپارتمانی، عرض ۳ الی ۶ متر نیز دارند.

عمق استاندارد برای استخر خانگی:

استخر خانگی علاوه بر طول و عرض استاندارد به عمق مناسب نیز، احتیاج دارد. براساس دسترسی شما به آب برای پر کردن استخر، قد افراد، طول و عرض استخر و جنس زمین؛ عمق استخر خانگی تعیین می شود.

معمولا عمق استاندارد استخر خانگی یک الی دو متر در نظر گرفته می شود.

حال اگر استخر مورد نظر برای کودکان طراحی شده باشد، عمق آن از سی سانتی متر تا ۱.۲ متر در نظر گرفته می شود. در برخی مواقع نیز کارفرما استخری را در نظر دارد که مناسب شیرجه بوده و عمق بیشتری داشته باشد. در این صورت عمق استخر به صورت تدریجی افزایش یافته و از ۳ متر الی ۶ متر عمق آن در نظر گرفته می شود.

به طور کلی ابعاد استخر می تواند سلیقه ای باشد. اما پیمانکاران و افرادی که ساخت استخر خانگی را برعهده می گیرند، براساس تجربه خود ابعاد مناسب و درستی را به کارفرما پیشنهاد می کنند تا استفاده بهتری از استخر صورت گیرد.

شکل هندسی استخر ها:

وقتی از ابعاد استاندارد استخر خانگی اطلاع پیدا کردیم، بهتر است به افرادی که قرار است از استخر استفاده کنند و همچنین نوع معماری و شکل هندسی استخر توجه کنیم. زیرا اگر قصد احداث استخر کودکان را در منزل خود دارید، بهتر است کمی خلاقیت به خرج داده و شکل ظاهری استخر را به دنیای کودکان نزدیک کنید.

درست است شکل مستطیل برای استخر ها بهترین و معمول ترین انتخاب است، ولی می توان کمی تنوع و خلاقیت به خرج داد و استخر را با سلیقه ای متفاوت به صورت منحنی، بیضی، چند ضلعی و یا اشکال دیگر طراحی کرد. یا اگر استخر شما در فضایی خالی و ساده ساخته می شود، بهتر است از دیزاین و دکوراسیون جذابی برای استخر استفاده کنید تا خانه شما شیک تر جلوه نماید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *