آشنایی با بهترین روش های ضدعفونی آب استخر

روش های ضدعفونی آب استخر

روش های ضدعفونی آب استخر

بعد از اینکه ساخت استخر را انجام دادید باید به خوبی در مورد روش های ضدعفونی آب استخر اطلاعات کافی به دست آورید. در واقع باید بدانید که نگهداری از استخر با استفاده از روش های متنوع ضدعفونی، اهمیت بسیار زیادی دارد.

برخی از افراد به دلیل هزینه های زیادی که روش های نگهداری استخر دارد اقدام به ضدعفونی کردن آب استخر با بهترین روش نمی کنند. آنها یکی از روش هایی که هزینه و کارایی بسیار پایینی دارد را شاید انتخاب نمایند که آن روش ها شاید برای استخرشان مناسب نباشد.

پیش از انتخاب کردن هر یک از روش های ضدعفونی کردن آب استخر باید به خوبی در مورد عوامل موثر بر هزینه ضدعفونی کردن استخر اطلاعات کافی به دست آورید. دغدغه بسیاری از افرادی که صاحب استخر هستند، تمیز کردن آب استخر می باشد. در واقع باید بدانید گزینه های متنوعی برای ضدعفونی کردن آب استخر وجود دارد ولی برخی از آنها چندان گزینه مناسبی برای استخر شما نمی باشد.

هر یک از روش های گندزدایی آب استخر را شما باید از نظر کارایی که برای استخرتان دارند مورد بررسی قرار دهید و سپس آنها را انتخاب کنید. برخی از بهترین و شناخته شده ترین روش هایی که مربوط به ضدعفونی کردن آب استخر می باشد و شما باید از آنها اطلاع داشته باشید را در ادامه بیان می کنیم.

روش های ضدعفونی آب استخر

معرفی روش های ضدعفونی آب استخر

برخی از بهترین و مهمترین روش های ضدعفونی آب استخر که اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت است از :

  1. کلر :

از گذشته تا به امروز یکی از مهمترین مواد ضدعفونی کننده آب استخرها کلر بوده است و باکتری‌ ها را بر اساس یک واکنش شیمیایی ساده از بین می‌ برد. در این واکنش شیمیایی کلر به یون های درون آب استخر اضافه شده و باکتری ‌ها را تا زمانی که خنثی می‌ شوند و از بین می‌ روند اکسید می نماید.

کلر را شما می توانید به راحتی در اشکال متنوع از جمله گاز و جامد و مایع دسترس قرار دهید. اثر باقیمانده کلر باکتری ها را از بین می برد و بعد از آن هم به خنثی کردن باکتری ها درون آب استخر ادامه می‌ دهد. البته که باید بدانید در صورت استفاده بیش از اندازه از کلر ممکن است خطراتی را درون آب استخر به وجود آورید.

  1. برم :

برم یکی دیگر از مواد ضدعفونی کننده استخر می باشد که شبیه به کلر است. فراورده های جانبی این روش آن را از کلر متمایز می‌ سازد. هنگامی که کلر با آلاینده های موجود در آب استخر واکنش پیدا می ‌کند کلرامین تشکیل می ‌گردد. وقتی با برم با آلاینده های موجود در استخر واکنش پیدا می ‌کند بروآمین تشکیل می ‌شود.

تفاوت در اثر این دو فراورده های جانبی در استخر بیشتر مربوط به شکل گیری ماده انتهایی می ‌باشد. کلرامین هیچ سودی برای استخر ندارد ولی بروآمین ویژگی های ضد عفونی کننده برم را حفظ می‌ کند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که صاحب استخر می باشند برم را به عنوان ضد عفونی کننده استخر خود ترجیح می دهند.

  1. ازن :

ازن یکی دیگر از گازهای معدنی ناپایدار حاصل از برخورد اتم های اکسیژن با مولکول‌ های اکسیژن می باشد. با قرار دادن مولکول ‌های اکسیژن در معرض یونیزاسیون که ولتاژ بالایی دارد ازن تولید خواهد شد.  در واقع شما باید بدانید که از ازن یکی از بهترین و با کیفیت ترین مواد ضدعفونی کننده استخرها به شمار می ‌رود.

ازن یکی از اکسید کننده های قوی است که به طور خاص صد برابر قوی تر از کلر عمل می کند. هیچ تأثیری در میزان پی اچ استخر نمی‌گذارد و به همین دلیل استخرهایی که از ازن استفاده می‌کنند به تنظیم کننده PH اصلاً نیازی ندارند. این به این معناست که نیاز کمتری به استفاده کردن از مواد شیمیایی پیدا خواهند کرد.

روش های ضدعفونی آب استخر

  1. دستگاه های یونیزه کننده :

دستگاه های یونیزه کننده یون های فلزات سخت و مس را در آب استخر آزاد می ‌کنند و در واقع باکتری ‌ها را با قرار دادن در معرض این نمونه از یون ها از بین می برند. شما باید به خوبی بدانید که دو شکل از دستگاه یونیزه کننده وجود دارد.

یکی از آنها یونیزه کننده الکتریکی است که با استفاده از برق فلزات را تا زمانی که یون آزاد کنند شارژ می نماید. دیگری یونیزه کارتریج معدنی است که با استفاده از جریان پیوسته آب از یک بسته مواد معدنی یون های فلزی را به بهترین شکل ممکن آزاد می ‌سازد.

  1. کلرزن نمکی :

ژنراتور کلرزن نمکی با استفاده از یک فرآیند شیمیایی به نام الکترولیز  اسید هیپوکلرو را از محلول نمک و آب جدا نموده و وارد آب استخر می نماید. ویژگی مهم این نمونه از روش های ضدعفونی آب استخر که آن را از سایر روش ها متمایز می نماید و بسیاری از صاحبان استخر را به استفاده از آن تشویق می کند، توانایی بازیافت خودکار آن است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *