نحوه ضدعفونی آب استخر با کلر + مزایا و معایب

معایب ضدعفونی آب استخر با کلر

ضدعفونی آب استخر با کلر

بسیاری از شما با نام کلر آشنایی دارید و می دانید که این ماده برای ضدعفونی کردن استخر و یا میوه ها به کار می برند. هر یک از افرادی که اقدام به ساخت استخر می نمایند باید به خوبی در مورد روش های مربوط به نگهداری از استخر هم اطلاعات کافی داشته باشند.

ضدعفونی آب استخر با کلر یکی از روش های ضدعفونی کردن استخر می باشد که در گذشته کاربرد بسیار زیادی داشته است و اکنون هم بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند. در استخرهای عمومی و یا خصوصی برای از بین بردن میکروب ها و ویروس های باید بدانید که کلر را مورد استفاده قرار می دهند.

امروزه روش های بسیار زیادی برای ضدعفونی کردن استخر به کار می آید که همین مسئله موجب شده است از کلر استفاده زیادی نداشته باشند. کلر در صورتی که به میزان اصولی و تعیین شده ای درون آب استخر ریخته شود مزیت های بسیار زیادی دارد.

در واقع شما باید به خوبی بدانید که ضدعفونی آب استخر با کلر اگر به درستی انجام نشود معایبی را نیز به همراه دارد. مشکلات و مسائل جدی بسیار زیادی با استفاده از کلر به صورت غیر اصولی درون استخر به وجود می آید.

بسیاری از شما به خوبی با مزیت های استفاده از کلر برای ضدعفونی کردن استخر آشنایی دارید. بر همین اساس در ادامه برخی از معایب استفاده از کلر را برای ضدعفونی کردن استخر نام می بریم.

ضدعفونی آب استخر با کلر

معایب ضدعفونی آب استخر با کلر

استفاده بسیار زیادی از کلر مشکلات جدی را درون استخر به وجود می آورد. بنابراین شما برای ضدعفونی آب استخر با کلر باید به استفاده اصولی از آن دقت زیادی داشته باشید. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که اگر به درستی از کلر استفاده نکنید ممکن است خطراتی برای آب استخرتان به وجود آید. برخی از خطرات و معایب استفاده بیش از اندازه از کلر عبارت است از :

  1. گاز کلر بعد از اینکه متصاعد می شود حالت سمی به خود می گیرد. بر همین اساس این عنصر شیمیایی تنها باید به وسیله فردی که آگاهی زیادی به علوم شیمی دارد مورد استفاده قرار بگیرد. در این صورت زمان مواجه شدن با مسئله خاص فردی که آگاهی بیشتری دارد می تواند اقدامات لازم را انجام دهد.
  2. کلر از جمله مواد شیمیایی می باشد که به تنهایی قابلیت اشتعال ندارد. اما باید به خوبی بدانید در صورتی که با مواد دیگر ترکیب شود به صورت انفجاری عمل می کند. شما پیش از اینکه این ماده ضدعفونی کننده را مورد استفاده قرار دهید باید به خوبی هر اطلاعاتی که در مورد آن وجود دارد را بررسی قرار دهید.
  3. اگر به آب آشامیدنی بیش از اندازه کلر اضافه شود موجب می گردد که ترکیبات جانبی بسیار زیادی مانند ترکیبات هالوژنی درون آب به وجود آید. در واقع شما باید بدانید در صورت غلظت این ماده از آن به عنوان یک آلاینده نام می برند.
  4. یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است برای پوست با استفاده از کلر بیش از اندازه به وجود آید، خشک شدن پوست و ریزش مو می باشد. این مسئله در صورتی رخ می دهد که شما به طور دائم درون استخر شنا کنید.
  5. میکروارگانیسم های درون آب استخر با استفاده از کلر کشته می شوند. در این صورت میکروب ها وارد بدن انسان خواهند شد. در برخی از موارد نادر این میکروب ها ممکن است که موجب بیماری های متنوعی در بدن انسان شوند، چرا که سیستم ایمنی افراد را با مشکل مواجه می سازند.

معایب ضدعفونی آب استخر با کلر

 ضدعفونی آب استخر با کلر با استفاده از انواع دستگاه کلرزن

شما باید به خوبی بدانید که برای ضدعفونی آب استخر با کلر نیاز است از دستگاه کلرزن استفاده کنید. دستگاه هایی که کلرزن می باشند انواع متنوعی دارند و هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند. برخی از انواع دستگاه های کلرزن که برای ضدعفونی کردن آب استخر کاربرد دارند عبارت هستند از :

  1. کلرزن استخر شناور یکی از ساده ترین نمونه دستگاه هایی می باشد که تزریق کلر را به آب انجاام می دهد. این نمونه کلرزن دارای یک ظرف پلاستیکی است و درپوش دارد.
  2. کلرزن استخر نمکی دارای منبع تغذیه و همچنینی سلول نمکی است که کلر را به درون آب استخر اضافه می کند. تیغه های فلزی این دستگاه را پوشش داده است که همین ویژگی آن موجب کاهش ولتاژ می شود. این دستگاه برای شوک دادن به آب استخر گزینه بسیار مناسبی می باشد.
  3. کلرزن اتوماتیک استخر یکی دیگر از دستگاه هایی است که به طور اتوماتیک کلر را به درون آب استخر اضافه می کند. بسیاری از افرادی که می خواهند از بهترین دستگاه کلرزن برای نگهداری از استخر استفاده کنند این دستگاه ار خریداری می کنند. درصد کلر با استفاده از این دستگاه تخمین زده می شود و به صورت خودکار کلر را درون آب استخر می ریزد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *