عوامل موثر بر هزینه موتورخانه استخر خانگی

عوامل موثر بر هزینه موتورخانه استخر خانگی

شما زمان ساخت استخر باید به خوبی بدانید که یکی از مهمترین بخش های استخر موتورخانه آن می باشد. در واقع اگر می خواهید به بهترین نحو ممکن نگهداری از استخر خود را انجام دهید باید به خوبی هر یک از بخش های موتورخانه استخر را بشناسید.

آشنایی با عوامل موثر بر هزینه موتورخانه استخر خانگی به شما کمک می کند که هزینه های مربوط به سرویس دوره ای موتورخانه استخر را بودجه بندی کنید و بدانید که هر ماه چقدر نیاز است برای نگهداری از موتورخانه هزینه پرداخت نمایید. اگر شما اطلاعات زیادی در مورد هزینه های موتورخانه استخر ندارید باید با کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند مشورت کنید.

در تعیین و تخمین زدن هزینه موتورخانه استخر خانگی عوامل زیادی دخیل می باشند. اما به طور معمول بنا بر عرف کاری هزینه نصب کردن موتورخانه استخر از سوی نصاب یا تیم تاسیساتی که کار را طراحی و اجرای استخر را می‌ کنند، بنا بر فاکتورهایی اعلام می‌ شود.

نیازی نیست که بگوییم قیمت تجهیزات موتورخانه تاثیری روی دستمزد نصاب موتورخانه ندارد ولی در هزینه اجرای موتورخانه استخر قیمت این تجهیزات بدون شک مد نظر خواهد بود. به طور کلی در نصب و راه ‌اندازی موتورخانه از تجهیزات تاسیساتی زیادی مانند جمله شیر فلکه ، فشارسنج، دیگ، مشعل، لوله‌ های مختلف و …. استفاده می ‌شود که هزینه خریداری و حمل آنها به محل استخر جداگانه در فاکتور هزینه نصب موتورخانه درج خواهد شد.

;hia هزینه موتورخانه استخر خانگی

هزینه موتورخانه استخر خانگی شامل چه مواردی است ؟

به طور کلی هزینه راه اندازی موتورخانه شامل هزینه تمام اقداماتی می‌ باشد که برای اجرای یک فونداسیون و قرار دادن تاسیسات استخر صورت می گیرد. هزینه ها مربوط به لوله کشی های آب گرم و سرد، نصب کردن مخزن، نصب کردن مشعل های الکتریکی یا گازی روی موتورخانه و همچنین خدمات دیگری مانند روندهای ایمنی و یا عایق‌ بندی دیوارها و کف استخر، عایق بندی کردن لوله‌ها و اتصالات و… می باشد.

هر یک از این فاکتورها که در اجرا و نصب کردن موتورخانه ها دخیل می باشند می‌ توانند قیمت اجرای موتورخانه و همچنین البته اجرت نصب موتورخانه و دستمزد نصاب را تا حدودی بالا و پایین کنند. باید به خوبی بدانیم که در برآورد کردن هزینه های اجرای تاسیسات مکانیکی استخر، میزان حجم آب گرم مورد نیاز برای تامین نمودن گرمای استخر یکی از نکات اصلی برای راه‌ اندازی و لوله کشی آب سرد و گرم درون موتورخانه می باشد.

این مسئله نشان می دهد که متراژ استخر دارای انشعابات و میزان مشخص شده ای از تجهیزات مصرفی برای روند کار بهتر خواهد بود. همچنین آن یک عامل مهم در محاسبه کردن هزینه اجرای موتورخانه به شمار می رود.

هزینه موتورخانه استخر خانگی و نصب آن به چه عواملی بستگی دارد ؟

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که قیمت نصب موتورخانه بسته به اینکه موتورخانه استخر چند دیگ و چند منبع داشته باشد تعیین می گردد.

همچنین نصب کردن موتورخانه درون استخر با یک دیگ نزدیک به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و نصب کردن موتورخانه با دو دیگ تقریبا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هزینه دارد در صورت بزرگ تر بودن استخرتان باید بدانید نصب موتورخانه دو دیگ و دو منبع ۵ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. که البته در این استخر یک دستگاه چیلر با برج خنک کننده هم باید نصب شود و هزینه آن تا نه میلیون تومان هم برآورد می‌ گردد.

البته لازم به ذکر است که این رنج قیمت ‌ها تقریبی می باشند و بسته به شرایط روز بازار و وضعیت اقتصاد امکان دارد قیمت نصب موتورخانه دستخوش تغییراتی شود. همچنین قیمت اجرا کردن موتورخانه استخر هم به فاکتورهایی مانند برند وسیله های موتورخانه، سیستم تصفیه استخر، نوع گرمایش درون موتورخانه، نوع لوله و اتصالات استخر و …. هم بستگی دارد.

ولی به طور کلی اجرت لوله‌کشی استخر خانگی اگر با نصب کردن لوازم تصفیه استخر همراه باشد، بسته به فضا و میزان وسیله های مورد نیاز برای استخر شما تا اندازه استاندارد و مشخص شده ای تخمین زده می گردد تا آن را پرداخت کنید.

هزینه موتورخانه استخر خانگی

هزینه موتورخانه استخر خانگی و دستمزد اجرای موتورخانه

دستمزد اجرا کردن موتورخانه برای نصب نمودن سختی‌گیر نوع ساده، نصب فن کویل دیواری، نصب کردن ترموستات اتاقی با کنترل دور فن در هر عدد، نصب کردن فن کویل زمینی با شیلنگ و ترموستات و … را هم باید روی هزینه نگهداری از استخر و نصب موتورخانه برآورد نمایید.

همچنین شما باید بدانید نصب رادیاتور آلومینیومی پره ای که بسته به نوع استخر شما تا ۱۰ پره می رود و یا نصب کردن رادیاتور آلومینیومی پره ای که آن هم تا ۱۰ پره به بالا هم می رود، هر یک جداگانه تخمین زده می شوند و به مبلغ فاکتور هزینه اجرای موتورخانه شما اضافه می گردند. البته اگر نصب فن کویل سقفی با ترموستات هم انجام دهید باید بدانید که هزینه کار تا حدودی افزایش پیدا می کند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *