عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر خانگی

عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر خانگی

شما باید به خوبی بدانید که عوامل زیادی روی هزینه ساخت استخر تاثیر دارد. در صورتی که با عوامل موثر بر هزینه نگهداری استخر خانگی آشنایی داشته باشید می توانید استخر خود را به خوبی تمیز نگه دارید و عمر آن را طولانی تر نمایید.

در واقع شما باید بدانید که نگهداری از استخر بسیار مهم است، با اینکه هزینه ای را باید برای نگهداری کردن از استخر پرداخت کنید ولی ارزش تمیز ماندن آب درون آن را دارد. اگر شما می خواهید به صورت ۲۴ ساعته از استخر خود و تمیز بودن آن لذت ببرید باید بدانید که سرویس به موقع آن اهمیت زیادی دارد.

اگر مایل هستید که استخر همیشه تمیزی داشته باشید باید به خوبی روش های تمیز نگه داشتن استخر را بشناسید. اینکه هزینه نگهداری استخر خانگی چقدر است و بهترین روش مراقبت کردن از استخر چیست را باید به خوبی بدانید و سپس برای نگهداری از استخر اقدام کنید.

توجه داشته باشید که ساختار هر استخری با دیگری متفاوت است. بنابراین برای نگهداری از استخرهای متنوع روش های متفاوتی را نیز به کار بگیرید. برای نگهداری از استخری که اندازه بسیار بزرگی دارد بدون شک باید روش بهتری را به کار بگیرید تا پاسخگو باشد.

هزینه های نگهداری استخر خانگی

چگونه هزینه نگهداری استخر خانگی را کاهش دهیم ؟

اگر شما می خواهید هزینه تعمیر و نگهداری استخر خانگی را کاهش دهید و هزینه کمتری را برای نگهداری کردن از آب استخر پرداخت نمایید باید به خوبی برخی از نکات  را در نظر داشته باشید.  برخی از نکاتی که هزینه های مربوط به نگهداری کردن از استخر خانگی را تا حدودی کاهش می دهد عبارت است از:

  1. آشنایی با اجزای اصلی استخر :

یکی از مهمترین نکاتی که تاثیر زیادی روی کاهش دادن هزینه های استخر دارد این است که اجزای استخر را به خوبی بشناسید. اینکه یک استخر روباز چه ویژگی هایی دارد و تجهیزات آن چه می باشد را اگر بشناسید سریعا می توانید تشخیص دهید استخر برای چه مشکل پیدا کرده و آن را رفع کنید.

هر یک از استخرهای خانگی دارای بخش های مهمی مانند سیستم گردش استخر، فیلتر، دیوار لایه داخلی، آب استخر و … هستند. اگر شما به خوبی هر یک از بخش های استخر خانگی را بشناسید می توانید سریع تر برای مراقبت از آنها اقدام کنید و هزینه زیادی را جهت نگهداری آنها پرداخت نخواهید کرد.

  1. تمیز نگه داشتن آب استخر :

یکی از اصلی ترین بخش های استخر آب داخل استخر است. تمیز و شفاف نگه داشتن آب استخر از شما و خانواده تان در برابر آلودگی های آب استخر و آلاینده ها محافظت می نماید. این کار موجب می شود به شما کمک کند که از تعمیرات پرهزینه در اثر خوردگی و یا تجمع مواد معدنی جلوگیری نمایید و همچنین دوام و طول عمر استخر شما تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

هر یک از استخرهای روباز شاید آلودگی های زایدی واردشان شود، شما باید به طور دائم از آنها مراقبت کنید و آشغال ها را از روی آب آن بردارید تا آلودگی آن افزایش پیدا نکند.

  1. سرویس و نگهداری قسمت های داخلی استخر :

دیواره های لایه داخلی آب استخر به طور دائم با آب در ارتباط هستند و با هر چه که وارد استخر می شود ارتباط خواهند داشت. یکی از دیگر عواملی که قیمت سرویس و نگهداری استخر خانگی را کاهش می دهد مراقبت کردن از دیواره های استخر می باشد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که نیاز است استخر را از هر نوع جلبک و کپک که وارد آن می شود سریعا تمیز کنید.

بی خطر بودن استخر شما به زیبایی و شفافیت آب آن بستگی دارد. در صورتی که از دیواره های استخر مراقبت نکنید و جلبک های زیادی وارد آب استخر شود شما باید هزینه بیشتری را برای تعمیر و تمیز کردن استخر پرداخت کنید.

کاهش هزینه های نگهداری استخر خانگی

  1. نگهداری از تاسیسات فیلتر استخر :

پمپ درون استخر شما آب را به خوبی می کشد و گردش آب را به بهترین نحو ممکن حفظ می کند. فیلتر استخر در واقع نقش مهمی روی تمیز کردن آب استخر دارد و بیشتر آلودگی های آب را به طور کامل از بین می برد. بر همین اساس شما باید به فیلتر استخر و تاسیسات آن که درون استخر قرار دارد اهمیت بیشتری دهید.

اگر فیلتر دارای ایراد شود باید سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در واقع اگر مشکل درون فیلتر استخر و تاسیسات آن افزایش پیدا کند شما باید هزینه های بیشتری را برای تمیز کردن آن پرداخت کنید.

  1. نگهداری از سیستم گردش و کفگیر درون استخر :

یکی از دیگر عواملی که هزینه نگهداری استخر خانگی را کاهش می دهد این است که در هر دوره ای نسبت به سرویس کردن سیستم گردش و کفگیر استخر اقدام نمایید. اینکه هر یک از این سیستم ها بدون آلودگی باشند و انسداد درون آنها به وجود نیاید اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *