کاربرد مواد منعقد کننده آب استخر + بررسی انواع مدل های آن

مواد منعقد کننده آب استخر

مواد منعقد کننده آب استخر

موادی که منعقد کننده هستند کاربرد بسیار زیادی در بخش تصفیه آب دارند. زمانی که شما ساخت استخر را انجام می دهید باید به خوبی در مورد روش های تصفیه آب استخر هم اطلاعات کافی به دست آورید. استفاده از مواد منعقد کننده آب برای نگهداری از استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید آنها را برای بهبود بخشیدن به کدورت آب درون استخر مورد استفاده قرار دهید.

زمانی که مواد منعقد کننده به آب اضافه می شود هر یک از مواد اضافی آب به بهترین شکل ممکن رفع می شود تا بیماری ها و آلودگی های درون آن هم محو شود. دقت داشته باشید که مدت زمان مشخص شده ای برای انجام دادن واکنش های شیمیایی در داخل استخر باید طی شود تا آلودگی های آب استخر از بین برود.

استانداردهای تعیین شده ای برای اضافه کردن مواد منعقد کننده آب وجود دارد که بهتر است به خوبی برای نگهداری از استخر این استانداردها را بشناسید. البته که باید بدانید بهتر است برای اضافه کردن این مواد به درون آب با افرادی که تخصص بیشتری دارند مشورت نمایید.

مواد منعقد کننده آب استخر

نحوه کاربرد مواد منعقد کننده آب جهت تصفیه آب استخر

مواد منعقد کننده آب را به نام فلاکولانت ها نیز می شناسند. این مواد از جمله مواد شیمیایی هستند که با خنثی سازی بار منفی ایجاد شده روی ذرات معلق آب، موجب منعقد شدن و یا به هم چسبیدن آنها می شوند. نحوه کاربرد مواد منعقد کننده جهت تصفیه آب به شرح زیر است :

  1. ابتدا باید بدانید که با توجه به نوع مواد معلق در آب استخر و مقدار این مواد بهتر است که مواد منعقد کننده مناسبی را انتخاب کنید و به تصفیه خانه استخر تزریق نمایید.
  2. برخورد ذراتی که معلق هستند با بار منفی آب استخر و همچنین مواد منعقد کننده خنثی سازی مشخص شده و خاصی را ایجاد می نمایند.
  3. دستگاه هایی که داخل بخش تصفیه آب استخر وجود دارد به آرامی تمامی آب موجود در پمپ تصفیه را به هم می ‌زنند و موجب می ‌شون تا ذرات به یکدیگر بچسبد. شما باید به خوبی بدانید که به این عملیات فلوکولاسیون گفته می شود.
  4. بعد از ایجاد کردن لایه ها و تکه های زیادی از مواد منعقد شده آب وارد حوضچه استخر می گردد و ته نشین می شود. سپس به آب زمان داده می‌شود تا مواد منعقد کننده را به مرور زمان به کف حوضچه استخر منتقل کند.
  5. آبی که تصفیه شده است از قسمت بالای حوضچه استخر خارج می‌گردد و با استفاده از لجن روب ها برگشت این آب را به صورت تصفیه شده وارد استخر می کند.
  6. برای افزایش کارایی و کاربرد مواد منعقد کننده در آب نیاز است به عوامل زیادی مانند قدرت یون آب و نوع مواد منعقد کننده توجه داشته باشید. این عوامل تاثیر زیادی روی کارایی استفاده از مواد منعقد کننده جهت تصفیه سازی آب می گذارد.

مهمترین کاربرد مواد منعقد کننده آب در تصفیه سازی استخر

حذف کردن ذرات معلق درون آب به کمک فرایند انعقاد سازی در محیط های متنوع  استخر کاربردهای خاصی دارد. در واقع شما باید به خوبی بدانید که مواد منعقد کننده آب درون استخر کاربردهای ویژه‌ای را در هر یک از استخرها از خود نشان می دهد. برخی از این کاربردها بسیار زیادی دارد عبارت است از :

  1. زلال سازی و حذف کردن ذرات معلق در تصفیه آب درون استخر یکی از اصلی ترین و مهمترین کاربردهای مواد منعقد کننده می باشد.
  2. حذف کردن ذرات معلقی که در آب استخر وجود دارد از دیگر کاربردهای مهم این مواد است.
  3. بسیاری از آلودگی هایی که ناشی از عرق شناگران درون آب استخر می باشد با استفاده از این مواد به خوبی از بین می‌ رود.
  4. ممکن است که برخی از آلودگی های روی آب استخر ناشی از کاشی و سرامیک هایی باشد که درون استخر نصب شده است. استفاده از مواد منعقد کننده قادر خواهید بود این آلودگی ها را نیز از بین ببرید.

مواد منعقد کننده آب استخر

انواع مواد منعقد کننده آب

موادی که برای منعقد سازی آب درون استخر به کار گرفته می شود انواع متنوعی دارد. شما می توانید  بر اساس فاکتورهای متنوعی آنها را در دسته بندی های خاصی قرار دهید. یکی از مهمترین نکات در مورد کاربرد مواد منعقد کننده جهت تصفیه سازی آب نوع ماده منعقد کننده ای می باشد که شما می خواهید مورد استفاده قرار دهید.

در یک تقسیم بندی کلی باید بدانید مواد منعقد کننده را به دو دسته تقسیم می نمایند. مواد پلیمری و فلزی از جمله اصلی ترین موادی هستند که جهت منعقد سازی آب درون استخر کاربرد بسیار زیادی دارد.

در نوع گروه بندی دیگر باید بدانید که مواد آلومینیوم دار و آهن دار هم وجود دارد. شما  می توانید هر یک از مجموعه های متعددی که مربوط به منعقد سازی آب درون استخر می باشد را بر اساس نوع استخر خود انتخاب کنید و به کار بگیرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *