جرم گیری کاشی استخر

جرم گیری کاشی استخر

جرم گیری کاشی استخر

از استخرها همیشه به عنوان یک تفریح لذت‌بخش یاد می‌شد.  اما با رعایت نکردن اصول بهداشتی ممکن است عواقبی در پی داشته باشد. گاهی بین درز کاشی‌های استخر جلبک‌هایی رشد می‌کنند که تمیز کردن کاشی‌های استخر موجب از بین رفتن آن‌ها یا به اصطلاح جرم گیری کاشی استخر می‌شود.  در این مقاله از وب‌‌سایت اینترنتی استخرینو قصد داریم در رابطه با جرم‌گیری کاشی استخر صحبت کنیم.

جهت کفسابی و جرمگیری کاشی‌های استخر یک‌ سری عملیات‌هایی باید انجام داد. توجه داشته باشید به صورت معمول کف کاشی‌ استخرها به صورت سنگ فرش است و روی آن ساب می‌زنند. زیرا زمانی که روی این کاشی سنگ‌ها، آب ریخته می‌شود درخشش بیشتری پیدا می‌کند.  جنس سنگ‌های به کار رفته در کاشی‌های استخر مرمر و آباده است.

جرم‌گیری کاشی استخر در حفظ سلامت و بهداشت نقش مهمی دارد. توجه داشته باشید که آب و رطوبت بستری مناسب جهت رویش قارچ‌ها و باکتری‌ها به وجود می‌آورند. تعویض آب استخر همیشه نمی‌تواند پاسخگوی از بین رفتن مشکلات و بیماری‌ها باشد. انتشار بیماری‌های پوستی با رشد کپک‌ها و قارچ‌ها آغاز می‌گردد. بنابراین جرم زدایی استخر از به وجود آمدن بیماری‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

بعد از جرم‌گیری کاشی های استخر، تا مدت زمان مشخصی رنگ‌آن شفاف می‌شود و درخشش خاصی دارد اما هرچه زمان می‌گذر رنگ آن بیشتر به سمت کدر شدن می‌رود. این بدان معناست که زمان جرکم‌گیری کاشی نوبت بعدی نزدیک است.

اگر روی سطح سرامیک گچ و سیمان ریخته‌شده باشد، هیچ حلالی برای آن وجود ندارد و در این حالت تنها راه نظافت کاشی‌ها کف‌سابی می‌باشد که علاوه بر سرامیک روی لایه‌های اول سنگ نیز اثر می‌گذارد.

جرم‌گیری کاشی استخر

زمانی که آب استخر کدر باشد اما کاشی‌ها تمییز و پاکیزه باشند، با حل کردن کمی نمک در آب مشکل برطرف خواهد شد. آب راکدی که در استخرها در جریان است همیشه در معرض انواع آلاینده‌ها قرار می‌گیرد. با فیلتراسیون آب و استفاده از دستگاه‌هایی می‌توان کیفیت سطحی آب را تضمین کرد. البته این کار موجب اسید شویی استخر یا از بین رفتن جلبک‌های به وجود آمده در کف کاشی‌ها نخواهد شد بلکه مانع از به وجود آمدن آلودکی‌های بیشتر می‌شود.

میزان آلودگی‌، نوع آلودگی، اندازه استخر همگی در نوع و شیوه نظافت اثر گذار هستند و نمی‌توان گفت همیشه از یک راه ثابت جهت تمییز کردن محیط استخر استفاده می‌شود. در بعضی از موارد تمییز کردن کاشی‌های استخر موجب می‌گردد که بین کاشی‌ها خالی و فضایی جهت رشد باکتریا و جلبک‌ها به وجود آید. در این صورت باید آمادگی کفسابی و جرم‌گیری کاشی استخر را داشته باشید.

اسیدشویی استخر و جکوزی

زمانی که آب استخر آلوده و کثیف شده‌باشید فرایندی به نام اسیدشویی انجام می‌شود. طی این مرحله تمام لایه‌های آلوده و نازکی که روی سطح آب قرار گرفته‌اند، تمییز می‌شوند.  نتیجه اسیدشویی استخر، روشن و شفاف سازی آب است.

توجه داشته باشید که اسیدشویی کار افراد متخصص است و به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود و هر کسی از عهده این کار برنمی‌آید. در فرایند اسیدشویی آب استخر فرد مجرب از دستکش و ماسک مخصوص استفاده می‌کند زیرا بخارات سمی و اسیدها موجب آسیب رساندن به پوست و مشکلات تنفسی خواهند شد. از این رو اگر افراد بی‌تجربه این فرایند را انجام دهند امکان وارد شدن خسارات جبران ناپذیر به فرد وجود دارد.

رسوب‌زدایی اصلا کار راحتی نیست. به همین علت تا حد امکان بایستی از کثیف شدن آب و محوطه استخر جلوگیری کرد.  استخرهای روباز بیشتر در معرض آلاینده‌ها قرار می‌گیرند. برای مثال ورود گرد و خاک، برگ درختان، بارش برف و باران، استخرها را آلوده می‌کند‌. البته این بدان معنا نیست که استخرهای سرپوشیده در معرض آلودگی نیستند. یکی از دلایل آلودگی استخرهای سرپوشیده نتابیدن نور خورشید به آب است که به مرور زمان موجب کدر شدن آب استخر می‌گردد.

رسوب‌زدایی استخر

از بین بردن جلبک‌ها

جرم‌های سبز و سیاه کاشی‌ها نشان‌دهنده آلوده شدن آب استخر است که لبه‌های استخر را نیز مورد هدف قرار می‌دهد. برای رشد جلبک‌ها، استخر می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

در گذشته استخرهای قدیمی به گونه‌ای بوده‌‌اند که با رشد جلبک‌ها درآب، رنگ‌کاشی‌ها تغییر می‌کرد و بدرنگ می‌شد. یکی از دلایل این اتقاق استفاده نکردن از مواد ضد عفونی کننده مناسب، Ph زیاد و کم، نداشتن پمپ آب بود که هرفردی را از رفتن به آب منع می‌کرد‌.

آب این استخرها  بر اثر گذشت زمان و با تجمع رسوب، رفته رفته به کاشی‌ها آسیب میزد و رنگ آن‌ها را به سیاهی و سبز لجنی می‌کشاند. این استخرها حداقل باید دوسالی یک بار ساب‌زنی یا جرم‌گیری می‌شدند.

رسوب‌های تشکیل شده در کف استخربه مرور زمان شرایط را برای آبزیانی مانند جلبک فراهم می‌کند وآسیب‌هایی که ممکن است به انسان‌ها وارد کند، بیشتر می‌شود.

هزینه‌های کف‌سابی و جرم گیری کاشی‌های استخر

به صورت معمول هزینه‌های کف‌سابی و جرم‌گیری کاشی‌ استخر متفاوت است.  همان طور که بیان کردیم جنس‌کاشی‌های استخر معمولا از مرمر و آباده است، به همین دلیل هزینه‌های کف سابی و جرم‌گیری کاشی استخر کمی با سایر انواع کاشی‌ها متفاوت است.

هزینه‌های کف‌سابی و جرم گیری کاشی‌های استخر

عاملی که روی هزینه‌ها و قیمت جرم گیری و کف‌سابی کاشی استخر بسیار تأثیر گذار است، شرکت‌های نظافت هستند، هر چه تجربه کاری و اعتماد مردم به آن‌ها بیشتر باشد، یقینا هزینه جرم‌گیری و عوامل این چنینی نیز بیشتر خواهد بود.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

جهت تمییز کردن سرامیک‌ها بهترین مواد کدام هستند؟

مواد شوینده و کف‌دهنده بدون اسیدی از مرغوب‌ترین مواد جهت نظافت محسوب می‌شوند

استفاده از چه موادی موجب خرابی سنگ و از بین رفتن سنگ‌ها و سرامیک‌ها خواهد شد؟

موادی همانند جوش‌شیرین که باعث تجدید لکه سنگ می‌شوند و به مرور زمان از عمر کاشی و سرامیک می‌کاهند. شوینده‌های اسیدی به شدت قوی و جرم‌گیر نیز به علت از بین بردن رنگ کاشی استخر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

قبل از نظافت کردن سنگ‌ها و سرامیک‌ها چه اقداماتی انجام می‌دهند؟

از یک برس با موهای نرم یا سرک مخصوص جهت تمییز کردن کاشی‌ها استفاده می‌کنند به گونه‌ای که روی آن خط و خشی به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *