تاسیسات استخر خانگی

تأسیسات استخر خانگی

تاسیسات استخر خانگی

از بسترهای شاد و مفرح امروزه استخرهای آبی هستند که با پیشترفت تکنولوژی و فراهم‌ شدن بسترهای مناسب به صورت شخصی در داخل خانه‌ها هم احداث و راه‌اندازی می‌شوند.   در این مقاله از وب‌سایت اینترنتی استخرینو قصد داریم در رابطه با تاسیسات استخر خانگی صحبت کنیم.

تأسیسات ابنیه، مکانیکی، برقی  اصلی‌ترین سیستم‌های استخرهای خانگی و عمومی هستند. به صورت کلی تمامی مایعات و گازها مرتبط با بخش مکانیکی می‌باشد و تمامی عملیات‌ها و امورتأسیساتی بر روی سیالات عضو این بخش محسوب می‌‌شوند. سیستم گردش آب، گرمایش و سرمایش آب و سرمایش هوا از جمله تأسیسات این بخش می‌باشند.

تأسیسات مکانیکی استخر، زیرمجموعه‌هایی مثل تأسیسات آبرسانی، فاضلاب، گازرسانی، گرمایش و سرمایش و آتش نشانی همگی زیر مجموعه‌ای از تأسیسات مکانیکی استخر محسوب می‌شوند. تأسیسات آبرسانی از از کنترل آغاز می‌شود.

اصلی‌ترین ماده در تاسیسات استخر خانگی آب است. حفظ گردش آب مناسب جهت سالم و تمییز نگه‌داشتن استخر یک امر کاملا طبیعی و ضروری می‌باشد.  پمپ موتور اصلی به گردش در آوردن آب استخر محسوب می‌شود.

توجه داشته‌باشید زمانی که تمامی سیستم‌های تأسیسات استخر خانگی سر جایش باشد، کارها نیز درست پیش می‌رود. مجموعه‌ای‌ از زیرساخت‌ها به شکل مکمل دست به دست هم می‌دهند تا تأسیسات مکانیکی و الکتریکی به بهترین نحو اجرا شوند.

تأسیسات استخر شامل مواردی مانند، سیستم گردش آب، آبنماها و فواره‌ها، سیستم‌های گرمایش یا هیترها، سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی استخر، سیستم روشنایی استخر، سیستم کنترل تأسیسات استخر و … است.

سیستم‌های تاسیسات استخر خانگی

سیستم روشنایی که تمامی چراغ‌هارا شامل می‌شود. لامپ‌های داخل استخر و خارج استخر را تنظیم و  همچنین قابلیت تغییر نور را بر عهده دارد. جهت کنترل نور بهتر در استخرهای خانگی تمام لامپ‌ها را به یک پنل مرکزی متصل می‌کنند و سیستم‌های روشنایی در قسمت‌هایی مانند بخش داخلی استخر، سکوهای مختلف، آب‌نماها، فواره‌ها، داخل جکوزی و… به چشم می‌خورد. در صورت بروز هرگونه مشکل در این بخش نورسیستم دچار مشکل می‌شود.

منظور از تأسیسات یا کنترل‌های شیمیایی استخر چیست؟ در این بخش از مقاله استخرینو می‌خواهیم در رابطه با کنترل مواد شیمیایی و غلظت ph  که تندرستی و صحت افراد را تأمین می‌کند صحبت کنیم.
از مهم‌ترین تأسیسات مکانیکی استخرهای خانگی می‌توان به لوله‌کشی استخر اشاره کرد. همچنین طراحی سیستم تصفیه آب و هیترها که وظیفه گرم‌کردن آب را بر عهده دارند نیز در این دسته قرار می‌گیرند. قلب یک سیستم استخر عمومی یا خصوصی را پمپ تشکیل می‌دهد. پمپ به صورت فعال آب را به جریان می‌اندازد تا سایر سیستم‌ها بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند.

سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی غلظت و میزان کلری که در آب استخر باید وجود داشته باشد را تأیین می‌کند. اندازه گیری ph آب به صورت اتوماتیک است و سیستم‌هایی که در این بخش فعالیت می‌کنند عبارتند از سیستمی که به شکل اتوماتیک میزان مواد شیمیایی موجود در آب را اندازه گیری و آنالیز می‌کند‌. دستگاه مخصوص کلر زنی، مخزن اسیدی که با یک پمپ اسید را تزریق می‌کند.

هیترها یا دستگاه‌های گرمایش: از مهم‌ترین تأسیسات یک استخر هیترها هستند که دمای آب و فضای استخر را کنترل می‌کنند‌.

امروزه سیستم کنترل استخر به صورت تمام خودکار است و بخش‌ها و قطعات به کار رفته تماما به صورت اتوماتیک فعالیت می‌کنند که در این میان می‌توان به چراغ‌ها، آب‌نماها، پمپ‌ها، کنترل‌کننده‌های مواد شیمیایی، جت‌های جکوزی و… اشاره کرد. با تأسیسات اتوماتیک به راحتی می‌توان کنترل سیستم‌ها را به دست گرفت.

تأسیسات تصفیه استخر

تأسیسات تصفیه استخر

تأسیسات تصفیه استخر شامل مواردی همچون اسکیمر، درین اصلی، پمپ، فیلتر، هیتر یا گرمکن، دستگاه کلرزن و مجرا برگشت می‌باشد.  توجه داشته باشید که اگر هر کدام از این سیستم‌های تصفیه دچار خرابی شوند، روی کل مجموعه اثر می‌گذارند‌.

کار برق‌کشی استخرها بسیار مهم و حساس است زیرا آب رسانای جریان برق می‌باشد و با کوچک‌ترین خطایی ممکن است خطرات جبران ناپذیری به بار آید. جهت جلوگیری از هرگونه مشکل و صدمات احتمالی بهتر است از افراد ماهر وکالاهای مرغوب استفاده کرد.

نقشه تاسیسات استخر خانگی

سیستم گردش آب: یک سیستم گردش آب از قطعات گوناگونی تشکیل شده‌است که نه تنها آب را به گردش در می‌آورد بلکه آن را  تصفیه کرده و به نوعی بازگردانی انجام می‌دهد. سیستم گردش آب خودش از بخش‌ها قطعاتی تشکیل شده‌است که عبارتند از پمپ، انواع شیرآلات، یک عدد فیلتر بزرگ، لوله‌هایی که بین استخر و جکوزی به صورت اصولی نصب گردیده‌اند و….

آبنماها و فواره‌ها: امروزه در خانه‌های بسیار لوکس مانند خانه های بزرگ سلبریتی‌ها و خواننده‌ها، آبنما و فواره‌هایی دلنواز و زیبا به چشم می‌خورد. برخی از این آب‌نما ها در کف استخر و برخی دیگر در اطراف استخر قرار می‌گیرند. عملکرد این سیستم‌ها به گونه‌ای است که آب را از خارج به داخل استخر می‌برند و به صورت نمایشی آن را بیرون می‌ریزند.

توجه داشته باشید که هر آبنما یا فواره به صورت جداگانه برای خودش سیستمی دارد و به صورت اتوماتیک فعال می‌شود. سیستم‌های گرمایشی یا هیترها: بعضی از سیستم‌های گرمایشی به صورت پمپ حرارتی و بعضی دیگر گازی می‌باشند.

نقشه تأسیسات استخر خانگی

جمع بندی: همان طور که در این مقاله از وب ‌سایت اینترنتی استخرینو مطالعه کردید؛ تأسیسات استخر خانگی به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شود که می‌توان به سیستم گردش آب، آبنماها و فواره‌ها، سیستم‌های گرمایشی یا هیترها، سیستم‌های خودکار کنترل مواد شیمیایی استخر، سیستم کنترل تأسیسات استخر اشاره کرد.

مورد آخر یعنی سیستم کنترل تأسیسات استخر، امروزه به صورت کاملا اتوماتیک به کار می‌رود و بخش‌های گوناگونی همچون چراغ‌ها، فواره‌ها و پمپ‌ها را کنترل می‌کند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

هزینه‌هایی که بابت تأسیسات مکانیکال استخر صرف می‌شود، چقدر است؟

هزینه‌های تأسیساتی همچون مشعل، پمپ، لوله اتصالات و شیر آلات به صورت میانگین ۸۰ میلیون تومن در می‌آید.

تأسیسات الکتریکال شامل چه بخش‌هایی است؟

تابلو برق، کنترل مکانیزه، کابل چراغ‌ها و...

اجزای مکانیکی استخر چگونه تأمین می‌گردد؟

کلیه اجزای مکانیکی استخر به یک نیروی مولد نیاز دارند و توسط الکتریسیته تأمین می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *