نگهداری استخر پس از باران + معرفی نکات برتر برای نگهداری استخر پس از باران

نگهداری استخر پس از باران

نکاتی که باید در رابطه با نگهداری استخر پس از باران بدانید!

نگهداری استخر پس از باران به یکی از چالش های جدی برای مردم تبدیل شده است. به طور کلی بر خلاف باور بسیاری از مردم بارش باران، نگهداری از استخر های روباز را بسیار پیچیده می کند. عمدتا زمانی که باران می بارد و یا طوفان ایجاد می شود، اشیا خارجی نظیر برگ درختان، بطری های آبی و … وارد استخر ها می شود.

علاوه بر این عوامل، خود آب باران نیز به دلیل عبور از آلودگی های موجود در شهر ها دارای خاصیت اسیدی است. وجود اجسام خارجی در آب و نیز ورود آب اسیدی به استخر ماهیت شیمیایی آب را تغییر داده و به این ترتیب نگهداری و تعمیر استخر ها را به امری پیچیده تبدیل می کند. اما مراقبت و نگهداری استخر پس از باران به چه صورتی خواهد بود؟ آیا در صورت وزش باد و بارش باران تاسیسات مکانیکی و یا ساختار استخر ها نیز آسیب می بینند؟

تاثیر نوع استخر بر نگهداری استخر پس از باران

همانطور که می دانید استخر های گوناگونی به صورت روباز در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این استخر ها دارای ویژگی های به خصوصی بوده و در ساختار ان ها از متریال ها و مواد گوناگونی استفاده می شود. به این ترتیب می توان گفت که نگهداری استخر پس از باران برای هر یک از استخر های موجود متفاوت خواهد بود.

علاوه بر دسته بندی استخر ها بر اساس متریال و ساختار مواد تشکیل دهنده، دسته بندی دیگری نیز وجود دارد که مبتنی بر محل قرار گیری استخر است. بر اساس این دسته بندی، استخر ها به دو دسته استخر های رو زمینی و زیر زمینی تقسیم بندی می شوند.

به طور کلی نگهداری استخر پس از باران برای استخرهای زیر زمینی بسیار آسان تر از استخر های رو زمینی است. چرا که در این استخر ها احتمال آسیب دیدن بدنه بسیار کمتر از استخر های رو زمینی است.

تاثیر نوع استخر بر نگهداری استخر پس از باران

نگهداری از استخر پس از باران برای استخر های فایبرگلاسی و بتنی

به طور کلی از بین استخر های موجود، ساخت استخر های بتنی و استخر های فایبرگلاسی بیشتر از سایر استخرها مورد توجه است.

در نگهداری استخر پس از باران برای استخر های فایبرگلاسی، باید به بدنه ها توجه بیشتری گردد چرا که این استخر ها در برابر برخورد اجسام نوک تیز آسیب پذیر هستند. اما در استخر های بتنی برای نگهداری از استخر توصیه می شود که حتما خواص شیمیایی آب تحت بررسی قرار گیرد. به طور کلی هر چه نمک موجود در آب استخر بیشتر شود، احتمال آسیب دیدگی دیواره های بتنی افزایش پیدا خواهد کرد.

نکاتی که در نگهداری استخر پس از باران باید تحت بررسی قرار گیرد !

در بالا برای استخر های بتنی و فایبرگلاسی نکاتی که باید در نظر گرفته شود را یاد آور شدیم اما در ادامه قصد داریم تا یکسری از نکات کلی برای نگهداری استخر پس از باران مطرح کنیم تا به این واسطه طول عمر استخر ها افزایش پیدا کند. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمیز کاری استخر

اولین اقدام به منظور نگهداری استخر پس از باران، تمیز کاری استخر است. همانطور که گفته شد، در هنگام وزش باد و باران، امکان ورود اجسام به درون استخر های روباز بسیار زیاد است. این آلودگی ها و اجسام خارجی تا حد زیادی می توانند در تغییر PH آب تاثیر گذار باشند. به همین دلیل عمدتا توصیه می شود که به محض فرو کس کردن باران نسبت به تمیز کاری استخر اقدام شود. برای اینکار باید یا به صورت دستی و یا با استفاده از تجهیزات اجسام خارجی از سطح استخر جمع آوری کنید.

تنظیم PH

دومین گام در نگهداری استخر پس از باران ، تنظیم PH آب است. به طور کلی به علت وجود آلاینده ها در هوای شهرها، باران ماهیت اسیدی پیدا می کند. با بارش باران در سطح استخر، تغییرات شدیدی در PH استخر به وقوع خواهد پیوست و آب به سمت اسیدی شدن می رود که نتیجه آن آسیب دیدن دیواره ها خواهد بود. به این ترتیب پس از بارش باران توصیه می شود که PH آب تنظیم گردد.

نکات نگهداری استخر پس از باران

تنظیم سطح آب استخر

همانطور که می دانید به محض ورود آب باران به استخر سطح آب آن افزایش پیدا می کند. کاهش سطح آب استخر در نگهداری استخر پس از باران به یک امر مهم و حیاتی تبدیل شده است. به همین دلیل توصیه می شود پس از بارش باران نسبت به کاهش سطح آب اقدام شود. برای این کار توصیه می شود از پمپ های آب استفاده شود.

ضد عفونی کردن استخر

از دیگر نکاتی که در هنگام نگهداری استخر پس از باران باید به آن توجه کرد، وجود انواع باکتری ها و لجن های موجود در استخر است. به طور کلی پس از بارش باران توصیه می شود میزان کلر موجود در استخر مجدد بررسی شده و آب موجود در آن ضد عفونی گردد. در صورتی که آب موجود در استخر ضد عفونی نشود، امکان استفاده نخواهد داشت و شنا کردن در آن موجب بیماری های گوناگون نظیر بیماری های پوستی می شود.

 

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *