سرویس و نگهداری استخر در تهران + نکات مهم نگهداری استخر

سرویس و نگهداری استخر تهران

نگهداری استخر تهران در فصول مختلف سال به چه نحوی است و چه شرایطی دارد؟

نگهداری استخر تهران با توجه به جمعیت این شهر و وجود گاز های مازوت هوای این شهر اقریبا مانند ساخت استخر امری بسیار هزینه بر و پیچیده است. به خصوص در فصول سرد سال که شاهد بارش های شدید باران و برف در شهر هستیم. از آنجایی که تهران در حاشیه رشته کوه البرز قرار دارد، به طور پیوسته در معرض بارش باران و برف قرار دارد. وجود مازوت و سرب در هوای شهر سبب می شود تا قطرات آب موجود در باران، خاصیت اسیدی پیدا کنند.

باران اسیدی نه تنها هیچ فایده ای ندارد بلکه بسیار مضر است. چرا که به مرور زمان دیواره های استخر را از بین برده و خواص شیمیایی آب را تغییر می دهد. البته نگهداری استخر تنها به مواقع بارانی محدود نمی شود و در طول سال باید برای استخر ها اقدامات نگهداری انجام شود.

به همین دلیل نگهداری استخر تهران به امری بسیار پیچیده و هزینه بر تبدیل شده است. اما ما در این مقاله سعی داریم تا راه کارهای ساده را در نگهداری استخر عنوان کنیم تا به این واسطه به طور قابل توجهی هزینه های ناشی از نگهداری استخر تهران کاهش پیدا کند.

نگهداری استخر تهران در فصول مختلف سال

به طور کلی استخر های روبازی که در شهرها به خصوص در شهر تهران مورد استفاده قرار می گیرند، در هر فصلی از سال با شرایط متفاوتی روبرو می شوند. به همین دلیل برای نگهداری استخر تهران در فصل های گوناگون عموما باید راهکارهای متفاوتی ارائه شود که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت:

نگهداری استخر تهران در فصل زمستان

همانطور که می دانید تهران زمستان های بسیار سردی را پشت سر می گذارد. از این رو نگهداری استخر در تهران در فصل زمستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای نگهداری استخر تهران توصیه می شود مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 • آب استخر را تخلیه کنید
 • دیواره ها و کف استخر را به خوبی تمیز کنید
 • آب استخر را مجدد پر کرده و کلر زنی کنید
 • حفاظ ها و نرده ها را بررسی کنید و از محکم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید
 • روکشی بر روی استخر بکشانید تا به این واسطه از یخ زدن آب استخر جلوگیری کنید.

نگهداری استخر تهران در فصول مختلف سال

نگهداری استخر تهران در فصل بهار

در فصل بهار عموما هوای تهران رو به گرمی می رود و افراد می توانند از استخر های روباز خود استفاده نمایند. با شروع فصل بهار باید چک لیستی از اقدامات لازم جهت نگهداری استخر تهیه کنید. ما در ادامه بخشی از این چک لیست را برای شما آورده ایم:

 • روکش موجود در سطح استخر را بردارید
 • آب استخر را تخلیه کنید و مجدد ان را پر نمایید
 • سطح قلیایی و PH آب را بررسی کنید. توجه نمایید که این سطح باید بین ۸۰ تا ۱۲۰ ppm باشد.
 • سیستم موتور خانه را بررسی کنید. توصیه می شود در بررسی تمامی اتصالات و همچنین پمپ ها و فیلتر ها نهایت دقت را به کار بگیرید.

نگهداری استخر تهران در فصل تابستان

مردم تهران در فصل تابستان عمدتا آب و هوای گرمی را تجربه می کنند. به همین دلیل در فصل استفاده از استخر ها به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند. در همین راستا نگهداری از آب استخر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چک لیست زیر در فصل تابستان لازم و ضروری است:

 • بازدید دوره ای هفته ای از استخر و اطمینان از عدم وجود جلبک و باکتری در آب استخر
 • تعیین PH آب، لازم به ذکر است که PH آب استخر تهران باید بین ۲.۷ تا ۶.۷ باشد
 • روشن بودن سیستم فیلتراسیون به مدت زمان حداقل ۱۲ ساعت

نگهداری استخر تهران در فصل پاییز

به طور کلی در فصل پاییز در تهران شاهد کاهش دما خواهیم بود. به این ترتیب میزان استفاده از استخر کاهش پیدا خواهد کرد. در فصل پاییز همان نکاتی که در فصل تابستان گفته شد، باید رعایت گردد با این تفاوت که تمیز کاری با سرعت و دقت بیشتری صورت پذیرد. چرا که در فصل پاییز شاهر ریزش برگ درختان هستیم و در صورتی که این برگ ها به کف استخر و در مجراها بروند، شبکه گردش آب با مشکل مواجه خواهد شد.

نگهداذی استخر تهران، استخر های خانگی چگونه نگهداری می شوند؟

نگهداری استخر تهران در منازل

بسیاری از افراد علاقه دارند تا از استخر های شخصی استفاده کنند. این استخر ها عموما شرایط نگهداری به خصوصی دارند و در نتیجه هزینه نگهداری بسیار بالایی دارند. اما افراد می توانند با رعایت چند نکته ساده و کاربردی میزان هزینه تعمیر و نگهداری استخر تهران را کاهش داد. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از پمپ تصفیه آب استخر
 • استفاده از جارو اسکیمر استخر
 • استفاده از قرص کلر به منظور جلوگیری از رشد جلبک ها و باکتری ها
 • استفاده از روکش در فصل زمستان جهت جلوگیری از یخ زدن آب استخر ها

نتیجه گیری

بر طبق آنچه که گفته شد، نگهداری استخر تهران امر پیچیده و هزینه بری است. اما با رعایت چند نکته ساده و کاربردی افراد می توانند علاوه بر کاهش هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری، از آبی زلال و تمیز استفاده کنند.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *