مهمترین نکات در خصوص نورپردازی استخر

نورپردازی استخر

نورپردازی استخر

شما زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید باید به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین استخر را از نظر زیبایی و کارایی طراحی کنید. نورپردازی استخر یکی از بهترین روش های زیباسازی استخر می باشد که شما می توانید با استفاده از چراغ های متنوع نورپردازی را درون استخرتان انجام دهید.

در واقع شما زمانی که نورپردازی را درون استخر به کار می برید باید به خوبی در مورد استانداردهای نگهداری از استخر اطلاعات بیشتری داشته باشید. اگر نور در استخر به کار برده نشود زیبایی استخر مشخص نمی گردد و همین مورد موجب می شود زیبایی استخر به چشم نیاید.

استخرها تنها از نظر تعویض فیلتر و تمیز کردن آب نباید مورد بررسی قرار بگیرند. بلکه شما باید به خوبی بدانید که زیبایی آنها با روشنایی مناسب تامین می گردد. بسیاری از افراد چراغ های متنوعی را برای زیبایی استخر خود به کار می گیرند که هر یک از این چراغ ها مزیت ها و مشخصات خاصی دارند.

در واقع شما باید به خوبی بدانید که نورپردازی استخر باید بر اساس اصول مشخص شده ای باشد و هر چراغی برای استخر مناسب نیست. برخی از اصلی ترین و مهمترین نورپردازی هایی را که می توانید درون استخر خود به کار بگیرید در ادامه معرفی می کنیم.

نکاتی در مورد نورپردازی استخر

نکاتی در مورد نورپردازی استخر

برخی از نکات بسیار مهمی که در مورد نورپردازی استخر باید به آنها دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین نورپردازی را درون استخر به وجود آورید عبارت است از :

  1. نورپردازی نقطه ای :

ساده ترین نورپردازی که شما می توانید درون استخر خود به کار بگیرید نورپردازی نقطه ای می باشد. شما با استفاده از این روش می توانید هر قسمت را که بیشتر تمایل دارید را روشن کنید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که مرسوم ترین روش نورپرداز یاستخر نورپردازی نقطه ای می باشد.

شما با استفاده از این روش می توانید نقطه های مشخص شده ای از فضای استخر را روشن کنید. نورپردازی نقطه ای شاید شکل ظاهری ساده ای داشته باشد اما باید بدانید که انتخاب کردن هر یک از نقطه ها برای نورپردازی چندان هم کار ساده ای نمی باشد.

فواره های استخر، نقاط عطف استخر و گوشه های استخر بهترین نقاطی هستند که شما می توانید آنها را با استفاده از این سیستم روشن سازید.

  1. نورپردازی لوکس و مینیمال که یکنواخت است :

همه شما آن دسته از استخرها روشن و لوکس را مشاهده کرده اید. زمانی که شما به این نمونه استخرها نگاه می کنید حس خواهید کرد که زیر یک صفحه نورانی قرار گرفته اید. اما در واقعیت اینگونه نمی باشد، لامپ های LED به شما احساس روشنایی کامل استخر را می دهند.

با استفاده از این روش نورپردازی استخر شما می توانید کف استخر را به صورت یکنواخت روشن کنید تا نورانی شود. این سبک نورپردازی درون استخر به ظاهر مدرن و لوکس می باشد که بسیاری از افراد برای زیبایی استخر خود از این روش استفاده می کنند. شما می توانید با استفاده از این روش استخر خود را لوکس تر و زیباتر نمایید.

  1. نورپردازی آبشاری :

اگر شما در بخشی از استخر خود آبشار صفحه ای و یا عمودی دارید باید بدانید که توانسته اید زیبایی استخر خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. آبشارها به استخر شما تا حد بسیار زیادی جان می دهند و زیبایی خودشان را تضمین می کنند. اینکه بدانید یک آبشار را چگونه نورپردازی کنید اهمیت بسیار زیادی دارد.

بنابراین شما باید به خوبی محل ریزش را مورد بررسی قرار دهید تا دقیقا نورپردازی را در آن نقاط انجام دهید. برای به کار بردن این روش باید از تخصص و حرفه یکی از افرادی که در این زمینه حرفه ای است کمک بگیرید.

نورپردازی آبشاری

  1. نورپردازی باکس :

بسیاری از افراد مایل هستند که برای نورپردازی استخر به سراغ بدنه استخر بروند. این شیوه بیشتر برای استخرهای بیرون زده و باکس ها تا حد بسیار زیادی جواب می دهد. بدنه استخر در این روش بالای سطح زمین باید قرار گرفته شود تا با نورپردازی زیبایی منحصر به فردی به دست آورد. این حرکت یکی از حرکت های خاص و منحصر به فرد می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید تا زیبایی استخر خود را افزایش دهید.

  1. نورپردازی حاشیه :

یکی از محبوب ترین نورپردازی هایی که درون استخر به کار گرفته می شود نورپردازی حاشیه می باشد. با استفاده از این روش شما می توانید تمام سطح استخر را به خوبی پر کنید و روشن نمایید. سبک نورپردازی را در این روش باید بررسی کنید و در میان سبک های متنوع یکی از آنها را که بیشتر تمایل دارید انتخاب نمایید تا روی استخر اجرا شود.

آن دسته از افرادی که نورپردازی های استخر را انجام می دهند قادر هستند که در مورد این روش شما را راهنمایی کنند. بهتر است رنگ حاشیه نور استخر را بر اساس نوع طراحی استخر انتخاب کنید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *