سختی آب استخر را چگونه متعادل کنیم ؟

سختی آب استخر

سختی آب استخر

یکی از مواردی که روی کیفیت آب استخر تاثیر بسیار زیادی می گذارد سختی آب استخر می باشد. شما زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید باید به خوبی در مورد کیفیت آب استخر اطلاعات بیشتری به دست آورید و بتوانید نگهداری از استخر را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

سختی آب درون استخر یکی از مهمترین فاکتورهایی است که با اندازه قلیایی بودن آب درون استخر ارتباط مستقیمی دارد. میزان سخت بودن آب درون استخر به شما کمک می کند که قادر باشید یکی از مواد بازی درون آب استخر یعنی کلسیوم را به خوبی بسنجیم تا میزان آن را متوجه شویم.

این مسئله که قادر باشیم سختی آب استخر را به تعادل برسانیم و آن را به خوبی حفظ کنیم یکی از بهترین روش ها برای داشتن استخری بی نظیر و فوق العاده اهمیت بسیار زیادی دارد. سختی کلسیوم درون آب استخر به شما اعلام می کند که آب درون استخر چه میزان نرم و چه میزان سخت است.

شما باید به خوبی بدانید که در بهترین حالت نیاز است میزان سختی کسیوم درون آب استخر را باید بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ برسانید. در این صورت نهایت شفافیت و زلالی را می توانید درون آب استخر به دست آورید.

 سختی آب استخر را هر چند وقت یکبار باید تست کنیم ؟

 سختی آب استخر را هر چند وقت یکبار باید تست کنیم ؟

در واقع شما بهتر است به خوبی بدانید که میزان سختی درون آب استخر را نیازی نیست به طور دائم چک کنید. برخلاف سنجش استاندارد مواد شیمیایی موجود درون آب استخر و همچنین پی اچ درون آب استخر نیازی نیست که شما میزان سختی درون آب استخر را با استفاده از یک روش بسنجید، بلکه بهتر است روش های دیگری را هم برای میزان سنجش سختی درون آب استخر به کار بگیرید.

توصیه می کنیم که هر یک الی دو هفته یکبار برای سنجش آب درون استخر اقدام نمایید.

از این طریق می توانید سلامت آب استخر را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهمترین نکاتی که شما باید در مورد سختی آب درون استخر به آن دقت داشته باشید میزان کیفیت آب آن منطقه ای است که درون آن زندگی می کنید.

یکی از دیگر نکاتی که روی میزان سختی آب تاثیر زیادی می گذارد این است که شما بدانید به چه صورت می خواهید آب درون استخر را پر کنید. پر کردن آب درون استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای باشد.

اگر سختی آب استخر زیاد باشد چه اتفاقی می افتد ؟

اگر آب درون استخر شما بیش از اندازه سخت باشد شما بعد از مدتی مشاهده می کنید که آب استخر کدر  زشت می گردد. این مسئله که شما به استخر خود چه میزان شوک می دهید اصلا اهمیت ندارد. در واقع باید به خوبی بدانید که اگر قادر نباشید میزان سختی آب درون استخر را کاهش دهید به هیچ عنوان نمی توانید کدر بودن آب درون استخر را از بین ببرید.

همچنین باید به خوبی بدانید که میزان سختی بالای آب درون استخر می تواند موجب شود رسوب در کناره های استخر پمپاژ گردد و سیستم را با شکل مواجه سازد. رسوب مشکلات بسیار زیادی به همراه دارد که این مشکلات برای استخرها نیز به وجود می آید و ساختار آنها را به صورت کلی از بین می برد.

چگونه سختی آب استخر را متعادل کنیم ؟

چگونه سختی آب استخر را متعادل کنیم ؟

برای اینکه شما بتوانید سختی آب درون استخر را تنظیم کنید قادر خواهید بود که روش های متنوعی را به کار بگیرید. در واقع باید به خوبی بدانید که تنظیم کردن و از بین بردن سختی آب درون استخر برای نگهداری استخر اهمیت بسیار زیادی دارد.

آن دسته از افرادی که اقدام به ساخت استخر می نمایند باید به خوبی بدانند که تنها طراحی و زیبایی استخر اهمیت ندارد، بلکه باید به خوبی روش های مراقبت از استخر را هم نیاز است که بشناسند. برخی از اصلی ترین و مهمترین اقداماتی که شما نیاز است برای تنظیم کردن سختی آب درون استخر به کار ببرید عبارت است از :

  1. استخر خود را باید به خوبی تمیز کنید، در واقع پیش از اینکه میزان سختی آب درون استخر را تست بگیرید بهتر است که استخر را از هر نوع آلودگی به خوبی تمیز کنید.
  2. سطح مواد شیمیایی موجود درون آب استخر را نیاز است به خوبی تنظیم نمایید. در واقع شما پیش از اینکه به روش های کاهش دادن میزان سختی آب درون استخر بپردازید باید میزان پی اچ آب درون استخر را از نظر مواد قلیایی بررسی کنید. این کار شما روی سختی آب درون استخر تاثیر زیادی می گذارد که آن را کاهش دهد.
  3. اگر بعد از سنجش سختی آب درون استخر متوجه شدید که عدد آن بیشتر از ۴۰۰ می باشد باید سریعا آن را کاهش دهید. اگر هم عدد آن به کمتر از ۲۰۰ رسید باید به فکر افزایش آن باشید. به طور کلی باید شما به خوبی بدانید که این عدد باید بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *