بررسی سیستم های گرمایش استخر + تعیین ظرفیت گرمایش استخر

گرمایش استخر

گرمایش استخر

یکی از مهمترین دغدغه هایی که همیشه ذهن شناگران را درگیر می کند گرمایش استخر می باشد. شما برای گرم کردن آب درون استخر به مبدل گرمایشی استخر نیاز دارید که باید یکی از نمونه های متنوع این دستگاه را برای گرم کردن آب درون استخر خود خریداری کنید.

همانطوری که به نگهداری از استخر خود اهمیت می دهید باید به خوبی در مورد نگهداری از مبدل گرمایشی استخر هم اطلاعات بیشتری به دست آورید. گرم کردن استخر یکی از مسائلی است که هر فردی بعد از ساخت استخر باید به خوبی با آن آشنایی داشته باشد. اینکه دمای درون استخر برای شنا کردن مناسب باشد بسیار مهم است و به مبدل گرمایشی استخر بستگی دارد.

دمای مناسب آب زمان شنا کردن یکی از مهمترین عوامل مطبوع به شمار می رود که شنا کردن را لذت بخش تر می نماید. بر همین اساس شما باید به خوبی در مورد گرمایش استخر اطلاعات بیشتری به دست آورید و بتوانید آب درون استخر را به تعادل برسانید.

استانداردهای مشخص شده ای برای گرمایش درون آب استخر وجود دارد که باید به خوبی آنها را بشناسید. مشخص کردن دمای استاندارد درون آب استخر یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در نظر گرفته شود.

تعیین ظرفیت گرمایش استخر

تعیین ظرفیت گرمایش استخر

یکی از اصلی ترین پارامترهایی که برای طراحی هر یک از دستگاه های گرمایشی درون استخر اهمیت دارد ظرفیت حرارتی مورد نیاز دستگاه و مبدل حرارتی می باشد. عوامل بسیار زیادی روی گرمایش استخر و ظرفیت حرارتی استخر نقش دارند.

در واقع شما باید به خوبی بدانید که دو عامل از تمامی عوامل اهمیت بیشتری را به خود اختصاص داده است و شما هم بهتر است که در مورد این دو عامل اصلی اطلاعات بیشتری داشته باشید. این دو عامل عبارت است از :

  1. بار گرمایش اولیه درون استخر :

بر اساس دمای اولیه ای که درون استخر وجود دارد باید مدت گرمایش اولیه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشتن گرمایش اولیه برای حرارت به سادگی محاسبه می گردد. شما می توانید با در نظر گرفتن بسیاری از فاکتورهایی که برای درجه بندی استخر مورد استفاده قرار گرفته می شود بار گرمایشی درون استخر را محاسبه نمایید.

به طور کلی برای آن دسته از استخرهایی که خانگی هستند و خصوصی می باشند باید درجه دما به ۲۸ درجه برسد. برای جکوزی های خانگی باید دما به ۳۸ درجه  برسد. البته که باید بدانید این درجه بندی پیش فرض است و می تواند تغییر کند.

زمان گرمایش استخر به صورت اولیه تابه استاندارد مشخص شده ای نمی باشد و بر اساس نوع کاربری که استخر دارد آن را در نظر می گیرند. مدت زمانی که مربوط به گرمایش اولیه استخر می باشد بستگی به نوع استفاده شما از استخر خواهد داشت.

  1. اتلاف حرارتی از سطح آب استخر :

یکی از اصلی ترین و مهمترین منابعی که برای اتلاف حرارتی به ویژه در استخرهای باز  باید مورد بررسی قرار گیرد اتلاف حرارتی از سطح آب استخر می باشد. بارهای حرارتی که برای گرمایش اولیه استخر باید محاسبه شوند بر اساس استانداردهای مشخص شده ای اندازه گیری خواهند شد.

بنابراین گرمایش اولیه استخر و همچنین اتلاف حرارت سطح استخر روش های تخمین زدن گرمایش آب استخر می باشند که باید به آنها اهمیت دهید. نکته مهمی که اهمیت دارد این است که برای انتخاب کردن بهینه سایز تجهیزات گرمایشی مانند مبدل حرارتی باید سایز آنها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.روش های گرمایش استخر

روش های گرمایش استخر

شما باید به خوبی بدانید که سیستم های متنوعی برای گرمایش اولیه آب درون استخر به کار برده می شود. برخی از اصلی ترین این سیستم ها که اهمیت بسیار زیادی دارند و شما می توانید برای گرمایش درون آب استخر از آنها استفاده کنید عبارت است از :

  1. مبدل حرارتی :

یکی از متداول ترین دستگاه هایی که برای گرمایش درون آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد مبدل حرارتی می باشد. این دستگاه به وسیله حرارت آب دیگ بخار کارکرد خود را انجام می دهد تا به تدریج آب درون استخر را گرم کند.

این مبدل ها به طور معمول از دو نوع تولید و طراحی می شوند یکی از آنها لوله و دیگری پوسته است. سایز مبدل ها نیز بر اساس متراژ استخر شما با یکدیگر فرق می کند و جنس آنها هم چدن، آلومینیوم و مس می باشد.

  1. پکیج گرمایشی استخر :

در برخی از استخرها بر اساس فاکتورهای متنوع باید بدانید که امکان استفاده کردن از مبدل حرارتی وجود ندارد، به همین دلیل باید از دستگاه های دیگر مانند پکیج های گرمایشی استفاده کنند. تجهیزات این پکیج زیاد است و هر یک از آنها کاربردهای متنوعی دارند.

هر یک از تجهیزات این پکیج را برای گرم کردن آب استخر باید خریداری کنید و توجه داشته باشید که آنها نیاز است از بین بهترین کیفیت ها باشند تا طول عمر زیادی از آنها دریافت نمایید و به ساختار استخر آسیبی وارد نشود.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *