ساخت استخر آب درمانی و هیدروتراپی + مزایای آن

ساخت استخر آب درمانی

ساخت استخر آب درمانی

به دلیل مزیت هایی ورزش های آب درمانی امروزه بسیاری از افراد در ویلا و یا حیاط خانه خود اقدام به ساخت استخر آب درمانی می نمایند. در واقع شما باید برای ساخت استخر هزینه ها و بسیاری از دیگر نکاتی را که مربوط به نگهداری از استخر می باشد را مورد بررسی قرار دهید تا قادر باشید بهترین استخر آب درمانی را طراحی نمایید.

هزینه ای که شما برای ساخت استخرهای آب درمانی پرداخت می کنید به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد. ابعاد استخر یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتوری است که برای ابعاد استخر در نظر گرفته می شود.

برآورد هزینه ها برای ساخت استخر آب درمانی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این نکته را در نظر داشته باشید. تجهیزاتی که درون استخرهای آب درمانی به کار برده می شود متنوع است و هر یک از آنها دارای ویژگی و مشخصات خاصی می باشد.

در واقع شما باید به خوبی بدانید که بدون آن تجهیزات استخر خاصی درمانی ندارد و به همین دلیل باید هر یک از آنها به طور کامل در استخرها به کار برده شود. هزینه ای که برای تجهیزات هیدروتراپی صرف می شود با قیمت متنوع در بازار می باشد.

ساخت استخر آب درمانی و هیدروتراپی

ساخت استخر آب درمانی و هیدروتراپی

ساخت استخر هیدروتراپی و یا همان درمانی از جمله اقداماتی می باشد که موجب آرامش و بهبود پیدا کردن بسیاری از بیماری ها و دردها خواهد شد. هیدروتراپی شامل انواع درمان ها می گردد که می تواند به بهبود پیدا کردن شرایط بیمار تا حد بسیار زیادی کمک کند. درمان های مدرن امروزه با افزودنی هایی مانند نمک های اپسوم به درون استخر انجام می شود.

آب های گرم برای دفع کردن سم از بدن گزینه بسیار مناسبی می باشند. سم زدایی با استفاده از آب های گرم به خوبی دفع می شود. بنابراین اگر شما می خواهید یکی استخر با مزیت های بسیار زیادی برای درمان دردهای خود داشته باشید باید بدانید استخر آب درمانی بهترین انتخاب می باشد. برخی از مهمترین مزیت های این استخر را در ادامه بیان می کنیم.

مزیت های ساخت استخر آب درمانی

مزیت های ساخت استخر آب درمانی

برخی از اصلی ترین مزیت هایی که ساخت استخر آب درمانی دارد و شما باید با آنها آشنا باشید عبارت است از :

  1. آب درمانی تا حد بسیار زیادی سیستم ایمنی بدن را قوی می کند. به این طریق که جریان خون و گردش خون را در بدن افزایش می دهد و با این امر موجب می گردد تا سلول های سفید درون خون که در اطراف بدن هستند به صورت موثرتر حرکت نمایند و موجب بالا رفتن سیستم ایمنی و جلوگیری از بیماری های متنوع شوند.
  2. زمان آب درمانی کردن باید بدانید که آب سرد برای تحریک نمودن و تقویت کردن عضلات کاربرد بسیار زیادی دارد. افزایش فعالیت داخلی بدن با آب سرد تا حد زیادی بیشتر می شود. در حالی که باید بدانید آب گرم برای آرامش و تسکین بخشیدن به درد استفاده می گردد. تعویض بین درمان آب گرم و سرد استخر می تواند به التیام بخشیدن زخم ها، افزایش عملکرد های متنوع بدن و کاهش التهاب کمک بسیار زیادی کند.
  3. امکان انجام دادن حرکات اصلاحی مختلف برای افراد در سن و جنسیتی متفاوت، تقویت کردن عضلات سطحی و عمقی، حفظ نمودن و افزایش دادن دامنه حرکتی اندام ها، کاهش بخشیدن و یا حذف کردن دردهای مفصلی و گرفتگی های عضلانی، بهبود بخشیدن به حرکات برای راه رفتن، رفع محدودیت های حرکتی بدن و یا پیشگیری از این مسئله، پیشگیری کردن از ایجاد انحراف در ستون فقرات بدن و مشکلات ناشی از آن مثل دیسک کمر از مزیت های مهم و اصلی آب درمانی در استخر می باشد.
  4. استفاده کردن از استخر آب درمانی، عضلاتی را که صدمه دیده هستند بازسازی می کند. درون آب گرم دمای بدن تا حدودی افزایش می یابد، جریان خون در این صورت در اطراف سیستم گردش خون افزایش پیدا می کند و بنابراین درد را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. بهبود پیدا کردن گردش خون به نوبه خود کمک می کند تا بافت های آسیب دیده بهبود پیدا کند و عضلات و مفاصل آسیب دیده به خوبی بازسازی شود.
  5. آب درمانی اگر به صورت کمپرس مرطوب باشد برای درمان کردن سردرد مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد.
  6. یکی از دیگر مزیت های ساخت استخر آب درمانی این است که شما می توانید با ساخت این استخرها روزانه از آنها استفاده کنید و حجم استرس خود را کاهش دهید. باید به خوبی بدانید که در دنیایی پرمشغله امروز آب درمانی بسیار مورد توجه قرار گرفته، چرا که استرس ها را تا حد بسیار زیادی از بین می برد و مزیت های زیادی به دنبال خود دارد.
  7. زمانی که شما آب درمانی انجام می دهید باید بدانید که اندروفین ها آزاد می شوند و به عنوان یکی از آرامبخش های طبیعی عمل می نمایند.   همین مورد کاهش دردهای عضلانی را به دنبال دارد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *