سرامیک کاری استخر چگونه انجام می شود ؟

سرامیک کاری استخر

مراحل ساخت استخر متنوع است که شما باید پیش از اقدام کردن به طراحی استخر به خوبی این مراحل را بشناسید و تک به تک اجرا کنید. یکی از مهمترین مراحل طراحی و ساخت استخر که اهمیت بسیار زیادی دارد سرامیک کاری استخر می باشد. در واقع شما باید بدانید که کاشی کاری استخر به نوعی عایق بندی استخر نیز به شمار می رود.

نصب کاشی درون استخر اگر به خوبی انجام گردد می‌ تواند هم روی زیبایی استخر تاثیر بگذارد و هم به عملکرد استخر در طولانی مدت کمک کند. کاشی کاری استخر برای نگهداری از استخر اهمیت زیادی دارد، چرا که تعمیرات استخر را در آینده را کاهش می ‌دهد و همچنین هزینه ‌های جانبی را هم می‌کاهد.

شما باید به خوبی بدانید که سرامیک کاری استخر دو کاربرد اصلی دارد، یکی از آنها این است که به زیبایی استخر کمک زیادی می کند و دیگری اینکه به عنوان یکی از بهترین عایق بندی ها برای جلوگیری کردن از نفوذ و نشت آب به دیواره اصلی استخر استفاده خواهد شد.

کاشی درون استخر از پرسلان هایی که به صورت لعاب‌ دار هستند ساخته می‌ شود و همچنین باید بدانید ابعاد کوچکی دارد. این کاشی سال های زیادی است که از جمله بخش های اصلی برای زیباسازی و عایق‌بندی بدنه استخرها مورد استفاده قرار می گیرد. بر عکس سرامیک های شیشه‌ ای، این سرامیک ها طرح‌ های مدرن و سنتی دارند.

نکاتی مربوط به سرامیک کاری استخر

نکاتی مربوط به سرامیک کاری استخر

شما زمانی که می خواهید سرامیک کاری استخر را انجام دهید باید به خوبی برخی از نکات بسیار مهم را در نظر داشته باشید. برخی از مسائل و نکاتی که مربوط به کاشی کاری استخر است عبارت می باشد از :

  1. استفاده از چسب و دوغاب :

استخرهای شنا  از جمله حساس ‌ترین مکان‌ های مرطوب زمان استفاده از چسب یا دوغاب جهت نصب کاشی به شمار می روند. چسب های به کار برده شده روی کاشی باید اتصال بسیار محکم به دیواره استخر داشته باشد و همچنین نیاز است که انعطاف‌پذیری آن را هم بررسی کنید.

از طرف دیگر بهتر است به خوبی بدانید که دوغاب کاشی نیاز است در برابر انواع متنوع تجاوزات و حملات شیمیایی مقاومت زیادی از خود بتواند نشان دهد.

  1. فشار و فشار متقابل :

کاشی ‌هایی که غوطه‌ ور هستند یعنی آن دسته از کاشی هایی که تحت فشار آب قرار می گیرند زمان خالی بودن استخر دچار فشار متقابل از سوی دیواره استخر می شوند و در حالت پر بودن استخر از آب در معرض فشار ناشی از آب قرار خواهند گرفت که این فشار هیدرولیکی است.

بر همین اساس نوع کاشی درون استخر و چسب آن بهتر است به اندازه کافی در برابر آب و همچنین فشار دیواره استخر مقاومت زیادی از خود نشان دهد. این امر به طور معمول با انتخاب کردن کاشی استخر مناسب و چسبندگی بالا تامین خواهد شد.

  1. حملات شیمیایی :

کلر و همچنین شوینده هایی که به صورت مستقیم روی استخر به کار می روند هم روی میزان دوام و مقاومت دوغاب کاشی تاثیر بسیار زیادی می گذارند. انتخاب کردن یک دوغاب اختصاصی که بسیار مقاوم می باشد در برابر مواد شیمیایی برای ساخت استخر با کیفیت بسیار امر مهمی به شمار می رود.

سرامیک کاری استخر درون استخر چگونه انجام می شود ؟

سرامیک کاری استخر درون استخر چگونه انجام می شود ؟

پیش از آب بندی کردن استخر در اولین مرحله باید نوع سازه استخر را به خوبی بشناسید. در این صورت می توانید بهترین متریال ها و مصالح را برای عایق بندی استخر خریداری کنید. برای سرامیک کاری استخر باید بهترین سرامیک ها را انتخاب کنید که عایق بندی مناسبی داشته باشد.

اگر بهترین مصالح را انتخاب کنید می توانید از ورودی آب های زیر سطحی و سطحی به درون سازه استخر جلوگیری نمایید. برای سازه های بتنی باید روش های متنوع آب بندی استخر را به بهترین شیوه انجام دهید. بعد از اجرا کردن آب بندی استخر و پیش از اجرای نصب کاشی نیاز می باشد که زیرسازی کاشی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

بعد از اجرا کردن آب ‌بندی استخر و پیش از نصب کاشی استخر نیاز دارید که زیر سازی سطح زیر کاشی را انجام دهید و این کار باید با سیمان کاری و نرمه کشی سیمان انجام شود. برای آغاز اجرای سیمان کاری استخر ابتدا بهتر است که به خوبی سطح کار کروم‌ بندی گردد. بعد از آن در گوشه‌ های متنوع استخر  و بر روی هر زاویه از دیوارهای استخر باید سیمان‌کاری و کروم‌ بندی اجرا گردد.

بعد از آن با نقطه‌گذاری در طرف بالا و پایین دیوار استخر می توانید فرآیند سیمان‌کاری یا دوغاب ‌ریزی با ملات را که همراه با ماسه و سیمان است انجام دهید. بعد از پایان یافتن کروم‌ بندی روی نقطه ‌ها، سیمان کاری درون کروم ‌ها انجام خواهد شد. در پایان نصب سیمان‌کاری استخر و قسمت کف استخر باید تمامی لبه‌ های تیز استخر را با ملات ماسه و سیمان لب پر کنید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *