مراحل بکواش استخر + صفر تا صد آنچه باید بدانید

بکواش استخر

بکواش استخر

شما در صورتی که اقدام به ساخت استخر نموده اید باید به خوبی در مورد تمامی روش های نگهداری از استخر اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید. فیلتر استخر یکی از بخش های اصلی تجهیزات استخر می باشد که یکی از بهترین روش های تمیز کردن فیلتر بکواش استخر می باشد.

تمامی فیلترهای درون استخر یک مکانیسم ساده دارند و باید با استفاده از روش های متنوع آنها را تمیز کنید تا به خوبی درون استخر کار کنند. در این روش که می خواهیم در موردش توضیحاتی ارائه دهیم باید بدانید که آب استخر را با فشار به صورت برعکس از مخزن درون فیلتر برای مدت کمی عبور می دهند تا آن دسته از کثیفی هایی که درون فیلتر گیر کرده است از طریق شیلنگ تعبیه جدا شود.

فیلترهای شنی با جذب کردن ذرات و مواد آلوده توانایی فیلتراسیون خود را به طور کلی از دست می دهند. بسیاری از افراد شاید برای اینکه فیلتراسیون استخر را تعمیر کنند اقدام به نصب فیلتر جدید می نمایند. اما شما باید به خوبی بدانید که بهترین روش برای تمیز کردن فیلتر استخر روش بکواش استخر می باشد.

شما برای انجام دادن این روش باید به خوبی با مراحل آن آشنایی داشته باشید و استانداردهایی که در این روش وجود دارد را به خوبی رعایت کنید. برخی از اصلی ترین و مهمترین این مراحل که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید بر اساس آن مراحل اقدام به تمیز کردن فیلتر نمایید را در ادامه معرفی می کنیم.

مراحل بکواش استخر

مراحل بکواش استخر

شما برای تمیز کردن فیلتر استخر با استفاده از روش بکواش استخر باید به خوبی در مورد مراحل آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. برخی از اصلی ترین و مهمترین مراحلی که در این روش باید انجام شود عبارت است از :

  1. برای جلوگیری کردن از آسیب به سیستم لوله کشی استخر و همچنین فیلتر پیش از هرکاری باید پمپ را خاموش کنید. در صورت روشن بودن پمپ ممکن است که فیلتر و همچنین لوله کشی استخر دچار آسیب و یا پارگی شود.
  2. زمانی که شیر فیلتر در حالت عادی کار می کند روی وضعیت فیلتر قرار می گیرد. شما برای اینکه تمیز کردن فیلتر را آغاز کنید باید اهرم شیر آن را به سمت پایین فشار دهید و آن را روی گزینه بکواش استخر بگذارید. دقت داشته باشید که برای پیشگیری از صدمه دیدن شیر استخر باید اهرم شیر را همیشه به سمت پایین فشار دهید و سپس آن را به آرامی بچرخانید.
  3. در مرحله بعدی باید اطمینان خاطر به دست آورید که شیلنگ خروجی را به فاضلاب کشیده اید. در واقع باید بدانید که آلودگی ها و کثیفی های درون فیلتر باید از طریق شلنگ به فاضلاب برسد، بنابراین شیلنگ باید به محوطه کشیده شود.
  4. بعد از اینکه تمامی این روند را انجام دادید باید پمپ استخر را روشن کنید و اجازه دهید که به مدت دو دقیقه پمپ در حالت روشن بماند. زمانی که پمپ روشن است شما هم باید به بخش کدر فیلتر نگاه کنید تا روشن شود. زمانی که کدر بودن فیلتر تمام می شود باید بدانید که کثیفی ها از درون آن خارج شده است. پس از اینکه متوجه شدید فیلتر به سمت روشنی می رود باید دوباره پمپ را خاموش کنید.
  5. دسته شیر فیلتر را در این مرحله باید به سمت پایین فشار دهید و آن را در وضعیت شستشو قرار دهید. پس از اینکه بکواش استخر را روی فیلتر استخر انجام دهید باید بدانید که سیلیس های درون فیلتر در حالت نامنظم قرار خواهند گرفت و شما به همین دلیل آنها را باید به حالت قبلی خود بازگردانید. تمامی آلودگی های به جا مانده از مرحله قبلی در این مرحله شستشو داده می شود و به بیرون فیلتر هدایت می گردد. در واقع شما باید بدانید که این مرحله به عنوان مرحله مهمی شناخته می شود، چرا که شما با این مرحله می توانید فیلتر را به خوبی تمیز کرده تا کارکرد دوباره آن را مهیا سازید.
  6. پس از آن باید پمپ را یکبار دیگر روشن کنید تا مرحله شستشو به خوبی انجام شود. شما بعد از اینکه فیلتر را روی وضعیت شستشو قرار دادید باید دقت داشته باشید که نیاز است حداقل دو دقیقه در این وضعیت بماند.
  7. بعد از اینکه شستشوی فیلتر به خوبی انجام شد باید به خوبی بدانید که دیگر فیلتر استخر به درستی می تواند کار کند. اکنون فیلتر شما در حالت عادی کار می کند و دیگر فشاری روی آن وجود ندارد. بعد از اینکه تمام عملیات را انجام دادید باید در مرحله آخر دقت داشته باشید که دیگر فشار آب باید در وضعیت معمولی قرار بگیرد و فشار آن را باید کمتر کنید.

بکواش استخر چیست؟

در تمامی مراحلی که برای بکواش استخر بیان کردیم یکی از مهمترین نکاتی که اهمیت دارد این است که هرگز نباید دسته فیلتر استخر را در حالتی که پمپ روشن می باشد بچرخانید. مهمترین دلیل خراب شدن شیر هر یک از فیلترهای شنی استخر اهمیت ندادن به همین مسئله ساده می باشد که بسیار مهم است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *