مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

بهترین زمانی که شما می توانید اقدام به ساخت استخر نمایید فصل زمستان و آغاز فصل بهار می باشد که از استخر بتوانید استفاده بهینه ای داشته باشید. شما زمان ساخت استخر یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید جنس آن می باشد. در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس بسیاری از افراد ترجیح می دهند که نمونه های بتنی را انتخاب کنند.

در واقع انتخاب جنس استخر تصمیم آسانی نمی باشد و به همین دلیل شما بهتر است که با آگاهی و دانش بیشتری اقدام به ساخت یکی از استخرها با طراحی متنوع نمایید. شما در صورتی که به خوبی تفاوت های استخرهای بتنی و فایبرگلاس را بشناسید می توانید بهترین استخر را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید.

بسیاری از افراد امروزه با ساخت استخر خانگی می خواهند که فضایی مناسب برای تفریح کردن و شنا در خانه داشته باشند. استخرهایی که در خانه و ای ویلا ساخته می شود دارای جنس های متنوعی هستند که جنس هر یک از آنها نشان دهنده ساختار و کیفیت شان می باشد.

دقت داشته باشید که زمان انتخاب هر یک از انواع جنس های استخرها باید به خوبی کاربرد و ساختار آنها را بشناسید. توجه نمایید که پیش از انتخاب جنس استخر باید به خوبی در مورد اصول نگهداری از استخر هم اطلاعات بیشتر به دست آورید. برخی از نکاتی که در مورد مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید را در ادامه بیان می کنیم.

نکاتی در مورد مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

نکاتی در مورد مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

برخی از نکاتی که در مورد مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس وجود دارد و شما پیش از ساخت آنها باید به خوبی این نکات را بشناسید عبارت هستند از :

  1. هزینه های نصب :

هزینه ساخت هر یک از استخر های بتنی و فایبرگلاس تا حدودی متفاوت است. هزینه متوسطی که برای ​​استخرهای فایبرگلاس نیاز است تقریباً از ۷۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون متغیر می باشد، که البته باید بدانید این قیمت بستگی به اندازه استخر، طرح استخر و تجهیزات مورد استفاده مانند برند تجهیزات استخر و سیستم های گرمایشی دارد.

در حالیکه اگر بخواهیم در مقایسه استخرهای بتنی و فایبرگلاس هزینه را بیان کنیم باید بدانید هزینه ساخت استخرهای بتنی از ۱۰۰ میلیون تا … متغیر می باشد. هزینه ساخت استخر بتنی حدود نهایی نخواهد داشت و این امر هم به دلیل ابعاد و اندازه نامحدود این استخر و نوع تجهیزات درون آن می باشد. این اختلاف قیمت در ایران بسیار قابل توجه است و روی انتخاب استخر شما تأثیر بسیار زیادی می گذارد.

  1. نگهداری از استخرها :

در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس  باید بدانید با اینکه ساخت استخر بتنی هزینه اش از فایبرگلاس بیشتر است، نگهداری کردن از استخر فایبرگلاس ارزان تر می باشد. فایبرگلاس در برابر جلبک ها مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می دهد و نگهداری کردن از آن نسبت به بتن ارزان تر در می آید.

بنابراین اگر شما یک استخر ارزان قیمت می خواهید طراحی کنید که نگهداری آن هم آسان است، استخرهای فایبرگلاس همان چیزی است که شما می خواهید، این استخرها برای نصب در ویلا و خانه بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید.

گزینه های سفارشی سازی

  1. گزینه های سفارشی سازی :

استخرهایی که فایبرگلاس و بتنی هستند تنوع بسیار خوبی از گزینه های سفارشی سازی را به مشتریان ارائه می دهند. شما می توانید با برنامه ریزی دقیق در ساخت استخر هر یک از استخرها را از نظر دوام و کیفیت به خوبی مورد بررسی قرار دهید و سپس یکی از آنها را سفارش دهید.

از نظر تفاوتی که این دو استخر در  سفارشی سازی دارند باید بدانید که بین آنها تفاوت زیادی وجود نخواهد داشت. با این حال از نظر قیمت گذاری هر دو استخر بتنی و فایبرگلاس با یکدیگر تا حد بسیار زیادی متفاوت می باشد. برای ساخت استخرهایی که فایبرگلاس هستند باید از بهترین پوسته ها استفاده شود.

  1. دوام :

یکی از دیگر نکاتی که شما باید در مورد مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس بدانید دوام این دو استخر می باشد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که استخرهای بتنی مقاومت و دوام بیشتری دارند. ولی باید بدانید که همیشه اینطور نیست و استخرهای فایبرگلاس هم دوام خوبی از خود نشان می دهند.

در صورتی که شما از هر دو نوع استخر به خوبی مراقبت کنید دوام زیادی خواهند داشت. بنابراین بهتر است که به خوبی نکات مربوط به مراقبت و نگهداری از استخرها را در نظر داشته باشید. آن دسته از استخرهایی که دوام زیادی دارند بدون شک برای افراد انتخاب مناسب تری هستند. بیشتر افراد استخرهای بتنی را از نظر دوام انتخاب می کنند.

اما برخی از افرادی که هزینه زیادی را برای طراحی استخر بتنی نمی توانند پرداخت کنند ترجیح می دهند که استخرهای فایبرگلاس را انتخاب کنند. در این صورت با نگهداری اصولی از استخرهای فایبرگلاس می توانند مدت زمان زیادی از آن استفاده نمایند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *