اصول و نکات مهم در خصوص ساخت موتورخانه استخر

ساخت موتورخانه استخر

ساخت موتورخانه استخر

شما زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید باید به موقعیت ساخت موتورخانه استخر هم توجه داشته باشید. در واقع باید به خوبی بدانید که ساخت استخر با تکمیل موتورخانه به اتمام می رسد و قابلیت استفاده دارد. بنابراین در برنامه ریزی ساخت استخر باید ساخت موتورخانه را هم در نظر داشته باشید.

شما همانطوری که به برخی از نکات در مورد نگهداری از استخر اهمیت می دهید باید به خوبی برخی از نکات مهم را در مورد نگهداری از موتورخانه استخر هم در نظر داشته باشید.  موتورخانه یکی از بخش های مهم استخر می باشد که وظایف متنوعی بر عهده دارد.

برای طراحی موتورخانه استخر باید به مسائل متنوعی دقت داشته باشید. زمانی که ساخت موتورخانه استخر آغاز می شود باید مسائلی مانند اندازه، موقعیت، دسترسی، امکان تعمیر و نگهداری و …. توجه نمایید. هر یک از موتورخانه ها بسته به ابعادی که استخر دارد باید متراژ متفاوتی داشته باشد.

موقعیت دسترسی آنها با یکدیگر متفاوت می باشد و همین ویژگی نشان دهنده کاربرد موتورخانه می باشد. به طور کلی صرف نظر از نوع استخری که شما طراحی کرده اید باید به خوبی بدانید که مسائل متنوعی برای ساخت و طراحی موتورخانه استخر دخیل است. برخی از اصلی ترین و مهمترین این عوامل را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد این عوامل ساخت موتورخانه درون استخر داشته باشید.

نکاتی در مورد ساخت موتورخانه استخر

نکاتی در مورد ساخت موتورخانه استخر

مهمترین معیارها و فاکتورهایی که شما باید برای ساخت موتورخانه استخر در نظر بگیرید و اهمیت زیادی دارد عبارت است از :

  1. اندازه و موقعیت موتورخانه

یکی از مهمترین نکاتی که زمان ساخت استخر و موتورخانه اهمیت دارد این است که اندازه و موقعیت موتورخانه را از هر جهت به خوبی بررسی کنید. اینکه اندازه و متراژ آن مناسب فضای استخر باشد بسیار مهم است. در واقع باید بدانید که هر اندازه استخر بزرگ تری داشته باشید موقعیت موتورخانه هم بزرگ تر باید باشد تا بیشتر تجهیزات را درون خود جای دهد.

  1. محل قرارگیری کاسه استخر

محل قرارگیری کاسه استخر و روش اجرای سیستم هایی که مربوط به شبکه کانال و لوله کشی است را هم باید به خوبی در نظر داشته باشید. اینکه کاسه استخر و لوله کشی مربوط به آن در کجا است یکی از مهمترین نکات برای ساخت موتورخانه می باشد. به طور کلی شما بهتر است به خوبی بدانید که ساخت و طراحی استخر و موتورخانه باید بر اساس استانداردهای ویژه ای باشد.

ساخت موتورخانه را باید به نحوی انجام دهید که درب ورودی آن با درب ورودی استخر متفاوت باشد. اینکه هر دوی آنها در کنار یکدیگر باشند اصلا روش اصولی و صحیحی برای ساخت استخر و موتورخانه نمی باشد.

  1. وضعیت دسترسی به موتورخانه

از دیگر نکاتی که شما زمان ساخت موتورخانه استخر باید به آن دقت داشته باشید این است که وضعیت دسترسی به موتورخانه را به بهترین نحو ممکن طراحی کنید. رسیدگی به تجهیزات درون استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مورد را زمان ساخت موتورخانه در نظر داشته باشید. وضعیت دسترسی به موتورخانه باید به گونه ای باشد که نصابان و تعمیرکاران به خوبی بتوانند سرویس کردن استخر را انجام دهند.

  1. امکان کاربری و نگهداری ساده از تجهیزات

کاربری هر یک از تجهیزات درون موتورخانه را باید به خوبی بشناسید. درون موتورخانه تجهیزات متنوعی وجود دارد که هر یک از آنها ویژگی ها و مشخصات خاصی دارند. اینکه شما به خوبی کاربری آنها را بشناسید کمک می کند تا بتوانید در کمترین بازه زمانی آنها را در صورت ایراد تعمیر نمایید. نگهداری کردن از تجهیزات درون استخر باید به صورت ساده و اصولی باشد و از استانداردهای ویژه ای پیروی کند.

  1. در نظر گرفتن یک فضای محافظت شده

برای ساخت موتورخانه استخر باید فضایی را در نظر بگیرید که محافظت شده باشد تا برای نگهداری کردن مواد شیمیایی خطراتی به وجود نیاید. دقت داشته باشید که در نظر گرفتن این فضا باید بر اساس استانداردهای مشخص شده و اصولی باشد، در غیر این صورت شاید فضای شما برای نگهداری کردن از مواد شیمیایی مناسب نباشد.

وضعیت دسترسی به موتورخانه

  1. امکان تخلیه فاضلاب موتورخانه

درون فاضلاب موتورخانه آلودگی های متنوعی وجود دارد که باید به همین دلیل موتورخانه را به گونه ای بسازید که قادر باشید آن را تخلیه کنید. تخلیه کرد فاضلاب به صورت دوره ای است که توسط تعمیرکاران حرفه ای باید این امر انجام شود.

  1. وضعیت محیط موتورخانه از نظر دما، رطوبت، تهویه و سروصدا

وضعیت موتورخانه را از جهات متنوع باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا جایگاه اصولی داشته باشد. وضعیت دما، محیط، سرو صدای موتورخانه و … را باید به خوبی در نظر بگیرید و به همین دلیل موتورخانه را در محیطی جدا از استخر طراحی کنید.

  1. در نظر گرفتن ملاحظات الکتریکی

هر یک از سیستم های الکتریکی درون استخر که در موتورخانه قرار دارد باید عایق بندی شود تا مشکلی درون آنها به وجود نیاید. در این صورت شما می توانید با خیال آسوده از آنها استفاده کنید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *