طراحی و محوطه سازی استخر + جدیدترین و جذاب ترین ایده های محوطه سازی

محوطه سازی استخر

محوطه سازی استخر

بعد از اینکه ساخت استخر مد نظر شما پایان می یابد باید به فکر محوطه سازی استخر باشید. در واقع بهتر است به خوبی بدانید که محوطه سازی مناسب یکی از مهمترین نکات در مورد نگهداری از استخر می باشد. شما برای اینکه طول عمر استخر خود را افزایش دهید و همچنین استخر خود را زیباتر سازید باید به بهترین شکل ممکن استخر را طراحی کنید.

ترک ها و یا شکاف هایی که ممکن است در کنار استخر شما باشد که اگر آنها را محو نسازید زیبایی استخر را کاهش می دهند. بنابراین باید به زیباسازی و محوطه سازی انواع استخرها دقت داشته باشید تا هم از استخر نگهداری کنید و هم زیبایی استخر را افزایش دهید.

بسیاری از افراد برای اینکه محوطه سازی استخر را به بهترین شکل ممکن انجام دهند از چوب و یا کاشی استفاده می کنند. در واقع امروزه جهت زیبا سازی استخرها یکی از مهمترین متریال های مورد استفاده چوب می باشد. البته که باید بدانید چوب مورد استفاده در کناره های استخر ضد آب است و با نوع دیگر چوب ها تفاوت دارد.

هزینه ای که شما می خواهید برای محوطه سازی و زیباسازی استخر پرداخت کنید به نوع متریال ها بستگی دارد. متراژ و اندازه آن متریال ها هم تاثیر بسیار زیادی روی هزینه کلی دارد که باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.

طراحی و محوطه سازی استخر

مزیت های محوطه سازی استخر با استفاده از چوب

در صورتی که شما می خواهید زیبا سازی استخر را با استفاده از چوب انجام دهید باید به خوبی در مورد مزیت ها و یا معایب آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. برخی از مهمترین و اصلی ترین این مزیت ها عبارت هستند از :

  1. طراحی استخر با استفاده از چوب انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و قابل تنظیم می باشد.
  2. شما می توانید روی انواع زمین های ناهموار و هموار این متریال را برای زیبا سازی محوطه استخر مورد استفاده قرار دهید.
  3. ارزش استخر خانه خود را می توانید با استفاده از چوب بالاتر ببرید، زیبایی استخر با استفاده از چوب چندین برابر می شود.
  4. چوب در گرما به بهترین شکل کار می کند و شما از آن مزیت های زیادی را دریافت می کنید.
  5. برای استخرهای سرپوشیده و یا استخرهای روباز از چوب استفاده می شود.
  6. در صورتی که شما می خواهید از چوب برای محوطه سازی استخر استفاده کنید گزینه های دیگری مانند نشیمن و یا سایه بان را هم می توانید به آن اضافه کنید.
  7. ضد آب بودن چوب یکی از دیگر ویژگی ها و مزیت های آن می باشد که به همین دلیل مدت زمان زیادی می توانید از آن استفاده بهینه ای داشته باشید.

محوطه سازی استخر با انواع چوب

در صورتی که شما می خواهید محوطه سازی استخر را با استفاده از چوب انجام دهید باید بدانید که هر یک از انواع چوب ها را نمی توانید مورد استفاده قرار دهید. در واقع تنها برخی از چوب ها را می توانید برای محوطه سازی مورد استفاده قرار دهید. برخی از اصلی ترین مهمترین چوب هایی که شما می توانید برای زیباسازی فضا مورد استفاده قرار دهید  عبارت است از :

  1. چوب درخت کاج :

این نمونه از چوب ها با اینکه هزینه ارزانی دارند، ولی باید بدانید زیاد قوی نمی باشند. به همین دلیل استفاده از آن برای استخرهای بزرگ پیشنهاد نمی شود. زمانی که بخواهید آنها را تعمیر کنید بدون مشکل می توانید آنها را بازسازی نمایید.

آنها گرما را اصلا جذب نمی کنند و به همین دلیل اگر شما در تابستان پا روی آنها بگذارید پاهایتان نمی سوزد. در صورتی که می خواهید این چوب را روی استخر خود به کار ببرید باید به نگهداری و تعمیر آن اهمیت بیشتری دهید.

  1. چوب درخت ساج :

از جمله مهمترین ویژگی که چوب ساج دارد دوام و مقاومت بالای آن می باشد. در برابر خرابی از این چوب ها مقاومت زیادی دریافت می کنید سبک و ارزش آنها بسیار بالا می باشد که شما می توانید ترکیب بی نظیری از آن به دست آورید.

در صورتی که این چوب ها را برای محوطه سازی استخر به کار ببرید به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارند. ولی با این وجود بهتر است که شما اصول و نکات مهم را برای نگهداری از آن به کار ببرید.

محوطه سازی استخر با انواع چوب

  1. چوب درخت ماهون :

یکی از ماندگارترین چوب هایی که برای زیباسازی محوطه استخر به کار برده می شود این چوب ها هستند. زیبایی و شیک بودن آنها موجب می شود که بسیاری از افراد آنها را برای محوطه سازی انتخاب کنند.

برای مراقبت از آنها اصلا نیازی نیست که اقدامی انجام دهید، چرا که آنها مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. برای خرید و نصب این چوب در کناره های استخر بهتر است بدانید که به هزینه بیشتری نیاز دارید. گران قیمت بودن این چوب ها از جمله اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آنها است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *