آیا کلرزن نمکی باعث آسیب استخرهای بتونی می شود ؟

آیا کلرزن نمکی باعث آسیب استخرهای بتونی می شود ؟

اگر شما برای ساخت استخر نمونه استخرهای بتونی را انتخاب می کنید باید به خوبی در مورد مشکلاتی که ممکن است برای استخر به وجود آید اطلاعات تان را افزایش دهید. بتون مشکلات خاص خودش را دارد و ممکن است روی استخر هم دارای ویژگی های خاصی باشد.

آب زمانی که در یک استخر شنا بتنی باشدبه طور دائم استخر با آب درونی استخر در تماس است و به همین دلیل بهتر است که از کلرزن برای مقاومت استخر در برابر آب استفاده کنید. آب درون استخر به طور معمول شور می شود و به همین دلیل است که ساختار استخر دچار آسیب می گردد.

آب شور عمر استخرهای بتونی را تا حد زیادی کاهش می دهد و همین امر یکی از مهمترین دلایلی است که افراد را مجبور می کند از کلرزن درون استخر برای مقاومت استخر استفاده کنند. البته که باید بدانید بر اساس تجربه اگر بیش از اندازه از کلرزن استفاده کنید ممکن است به تجهیزات استخر آسیب وارد سازید.

آب نمک می تواند تا چندین برابر بیشتر از حد معمول خورنده تر از آب کلرین باشد. بر همین اساس شما مجبور می شوید که هر چند وقت یکبار استخر را با سرویس کنید. نمک به تریج با روکش های بتونی استخر ترکیب می شود و واکنش نشان می دهد.

آیا کلرزن نمکی باعث آسیب استخرهای بتونی می شود ؟

عوامل نگهداری از سیستم کلرزنی برای استخرهای بتونی

گاهی اوقات افرادی که صاحب استخر می باشند از سیستم های کلرزن نمکی برای خراب نشدن استخر استفاده می کنند. در این صورت آنها بعد از مدتی دیگر نیاز به تعمیر استخرهای بتونی پیدا نمی کنند. اما باید صادقانه بیان کنیم که چنین چیزی اصلا وجود ندارد.

مزیت های اصلی استفاده از دستگاه های کلرزن برای آن دسته از استخرهای شنا که آب شور دارند عبارت است از :

  1. هزینه نگهداری آنها به صورت سالانه بسیار پایین تر از دیگر هزینه ها می باشد. شما به صورت سالانه می توانید هزینه کمتری را برای تمیز کردن آن پرداخت کنید. سیستم کلرزن بسته به نوع برند و ویژگی هایی که دارد قیمت خریدش متفاوت است، ولی باید به طور کلی بدانید هزینه خریداری آن زیاد بالا نمی باشد.
  2. آب درون استخر با استفاده از این سیستم کیفیت بهتری پیدا می کند و سبک تر می شود. بنابراین شناگران از کیفیت آب درون استخر رضایت خاطر دارند.
  3. اگر از سیستم کلرزن استفاده کنید دیگر نیاز نیست که از سطل های کلر در کناره استخر استفاده نمایید. البته که شما باید بدانید برای نگهداری از استخر نیاز است به خوبی تمامی نکات را در نظر بگیرید و تنها خیالتان به سیستم کلرزن راحت باشد.
  4. به خاطر داشته باشید که سیک استخر شور مانند استخر کلر می باشد و هر دوی آنها از کلرین برای تمیز نگه داشتن آب درون استخر استفاده می کنند. تفاوت اصلی این دو استخر در ای است که شما بدانید چگونه کلر را به آب اضافه کنید.

مقدار نمک درون استخرهای بتونی باید چقدر باشد ؟

یکی از مهمترین عواملی که صاحبان استخر باید به آن دقت داشته باشند این است که سطح نمک را درون استخرهای بتونی اندازه گیری کنید. اگر شما میزان نمک درون استخر را بیشتر از حالت خود نگه دارید سریع تر از آن می توانید واکنش دریافت کنید. تا زمانی که آن را در حالت تعادل قرار دهید ممکن است واکنش اولیه سریعی از آن نشان دهید.

ولی باید بدانید که بهتر است میزان نمک به حالت تعادل برسد و این امر اهمیت بسیار زیادی دارد. به خاطر داشته باشید که نمک زیاد موجب تمیزتر شدن استخر می گردد. البته که اگر میزان آن را به تعادل نرسانید ممکن است به استخر آسیب وارد سازید. این کار که شما تنها نمک زیاد را مورد استفاده قرار دهید بی فایده است، دقت داشته باشید که تنها باید سطح آن را به اندازه برسانید.

مقدار نمک درون استخرهای بتونی باید چقدر باشد ؟

میزان کلر موجود درون استخرهای بتونی باید چقدر باشد ؟

با یک سیستم مناسب که تصفیه نمکی می باشد شما می توانید به طور دائم سطح کلرین را به خوبی بررسی کنید. بیشتر آلودگی هایی که سطحی هستند و در استخرهای بتونی به وجود می آیند دلیل اصلی اش غفلت صاحبان استخر می باشد.

صاحبان استخر تنها نباید به ریختن نمک درون استخر دقت داشته باشند، بلکه باید میزان کلر را هم درون استخر تنظیم نمایند. آب زمانی که صاف باشد و شما بوی کلر را احساس نکنید، به این معنی می باشد که میزان کلر اندازه است.

شما باید برای نگهداری استخر تمامی موارد را بررسی کنید و به آن رسیدگی نمایید. اینکه سطح کلرین اندازه لازم را داشته باشد اهمیت زیادی دارد. شما می توانید با افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه بیشتری دارند مشورت کنید تا میزان اندازه ای از کلر و نمک را برای ریختن به درون استخر شنا توصیه کنند. رسیدگی به استخر از نظر ریختن کلر و نمک باید به صورت بررسی شده انجام شود.

در این مقاله تلاش کردیم شما را با اثرات افزودن کلر زن نمکی به استخرهای بتنی، آشنا کنیم. در صورتی که برای طراحی و ساخت استخر و نیز نگهداری استخر نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *