ساخت استخر بتنی + معایب و مزایای ساخت استخر بتنی

ساخت استخر بتنی

ساخت استخر بتنی 

یکی از انواع استخرهایی که به عنوان بهترین استخر روباز آن را طراحی می کنند استخر بتنی می باشد.

ساخت استخر بتنی هزینه بیشتری نسبت به نمونه دیگر استخرها دارد، ولی باید بدانید که دوام و طول عمر این استخر بسیار بیشتر از دیگر نمونه استخرها می باشد.

اگر به خوبی عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر بتنی را بشناسید می توانید بر اساس آن عوامل هزینه و بودجه خود را کنار بگذارید. استخرهای بتنی روش های ساخت متنوعی دارند که یکی از رایج ترین نمونه استخرهای بتنی، استخر بتنی پاششی می باشد.

سیمان یکی از اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده طراحی استخر بتنی می باشد. بتن ترکیبی از سیمان، سنگ، شن و آب می باشد.

بسته بتنی که برای ساخت استخر از نوع بتنی به کار گرفته می شود به صورت پاششی است. البته که باید بدانید دو روش تخصصی و خاص برای طراحی استخر بتنی وجود دارد. در یک از این روش ها بتن را از قبل با آب ترکیب می کنند و در روش دیگر مواد خشک و آب را زمانی که می خواهند بپاشید با یکدیگر ترکیب می کنند

هر دوی این روش ها نتیجه یکسانی دارند و اگر به درستی انجام شوند در کیفیت تفاوت معنا داری نخواهند داشت. بعد از اینکه بتن به صورت پاششی به کار برده می شود برای اینکه نتیجه مناسبی از آن دریافت کنید به زمان نیاز دارید. در واقع بتن به خودی خود خشک نخواهد شد.

به طور معمول ۲۸ روز زمان می برد که خشک شدن بتن در استخر انجام شود.

مزایای ساخت استخر بتنی

مزایای ساخت استخر بتنی

شما برای اینکه اقدام به ساخت استخر بتنی نمایید باید به خوبی در مورد مزیت ها و معایب این استخر اطلاعات بیشتری داشته باشید تا سفارش طراحی آن را ارائه دهید. برخی از مهمترین مزیت هایی که این نمونه استخرها دارند عبارت است از :

  1. قابلیت سفارشی بودن استخر :

یکی از مهمترین مزیت هایی که استخرهای بتنی دارند قابل تنظیم بودنشان می باشد. شما می توانید شکل و دیگر ویژگی های ای استخرها را به صورت دلخواه خود تنظیم کنید. شما هر یک از طراحی ها و شکل های متنوعی که برای این استخر انتخاب می کند باید بر اساس بودجه تان باشد.

بهتر است که با مهندسان در مورد ساخت و طراح استخرهای بتنی مشورت کنید تا آنها بر اساس بودجه ای که در اختیار دارید یکی از طراحی های استخر بتنی را به شما پیشنهاد دهند.

  1. دوام استخر :

از دیگر مزایای استخر بتنی دوام بسیار بالای آن می باشد. در واقع شما باید بدانید استخرهای بتنی مانند شیشه دوام و مقاومت زیادی دارند. از این مسئله که اشیاء تیز به استخر آسیب می رسانند نترسید.

در واقع استخرهایی که وینیل هستند شاید دچار آسیب شوند ولی استخرهای بتنی مقاومت بسیار بالایی دارند. در صورتی که سگ ها بخواهند در این استخر شنا کنند اصلا ایرادی ندارد، چرا که پنجه های آنها آسیبی به بتن وارد نمی سازد.

  1. زیبایی استخر :

زیبایی که در طراحی و ساخت استخر بتنی وجود دارد یکی از دیگر مزیت های آن می باشد. ظاهر استخر شما با استفاده از بتن کلاسیک تر می شود و همین ویژگی یک از اصلی ترین ویژگی های آن به شمار می رود. شما برای اینکه استخر همیشه زیبایی خود را داشته باشد بهتر است که نکات مربوط به نگهداری استخر را رعایت کنید.

معایب ساخت استخر بتنی

معایب ساخت استخر بتنی

شما باید بدانید همانطوری که ساخت استخر بتنی مزیت های زیادی به همراه دارد دارای معایبی هم می باشد. بنابراین در صورتی که طراحی استخر بتنی را انجام دهید باید به خوبی در مورد معایب آن هم اطلاعات بیشتری داشته باشید که این معایب عبارت است از :

  1. زمان طولانی برای راه اندازی :

روند ترسیم و طراحی استخر بتنی ترسیم شده می باشد و زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. فرآیند مربوط به سفت شدن بتن حدود یک ماه زمان می برد. برخی از استخرهای دیگر مانند وینیل و یا فایبرگلاس تنها یک ماه زمان می برد که آماده شوند. ولی باید بدانید که استخرهای بتنی مدت ۳ الی ۶ ماه زمان می برد که طراحی شوند.

  1. سطح خشن :

فضای داخلی که استخرهای بتنی دارند با دوام است و کیفیت بالایی از آن دریافت می کنید. اما باید بدانید که خشن بودن یکی از ویژگی های آن می باشد و شاید به پوست تان آسیب وارد سازد. البته که باید بدانید این مشکل به راحتی رفع می شود.

  1. نگهداری بالا :

هزینه نگهداری از استخرهای بتنی نسبت به دیگر نمونه استخرها بیشتر است. شما باید به طور دائم بعد از ساخت، درزهای استخر را مورد بررسی قرار دهید و نسبت به عایق کاری استخر خیالتان را راحت کنید.

تعمیر و نگهداری از استخر بتنی تا حدودی هزینه دارد که شما باید به خوبی این مسئله را زمان طراحی استخر بتنی در نظر داشته باشید. در صورتی که از استخر مراقبت کنید می توانید هزینه ها را کاهش دهید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *