خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تصور می کنند استخر و جکوزی به نگهداری خاصی نیاز ندارند و تنها با نظافت سطحی می توان به طور دائم از آن ها استفاده نمود، کاملاً در اشتباهید و با این کار تنها خود را متحمل ضرر و هزینه های بیشتر صرف تعمیر و تعویض قطعات آن ها خواهید نمود!

به طور کلی خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی شامل نظافت، تعمیر و نگهداری های مخصوص بخش های مختلف هر یک می شود که لازم است هر کدام با دارا بودن حداکثر مهارت، تجربه و تجیهزات انجام پذیرند، لذا بدین منظور می توانید از مراکزی همچون استخرینو کمک بگیرید.

در ادامه همراه ما باشید تا با انواع خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی عمومی و شخصی بیشتر آشنا شوید. لازم به ذکر است در صورت تمایل می توانید از دیگر مقالات این سایت در زمینه خدمات استخر و جکوزی نیز بازدید نمایید.

مزایای بهره مندی از خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی

درست است که سرویس سالانه یا ماهانه استخر و جکوزی ممکن است بسیار هزینه بر باشد و یا پروسه ای وقت گیر را برای شما به رقم زند، اما اگر از مزایای خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی به خوبی اطلاع داشته باشید، دیگر آن را سطحی نخواهید گرفت.

ابتدا این حقیقت را بپذیرید که نگهداری از استخر و جکوزی کاری دشوار و نیازمند زمان و هزینه می باشد. سپس فراموش نکنید که در صورت غفلت از انجام به موقع آن، همین هزینه و زمان برایتان چند برابر تمام خواهد شد.

پشتیبانی استخر و جکوزی

اما مهم ترین مزیت درخواست خدمات پشتیبانی از استخر و جکوزی را می توان تضمین سلامتی تمامی اعضای خانواده و سایر استفاده کنندگان از آن ها دانست.

خدمات پشتیبانی از نظافت استخر و جکوزی

نظافت کامل سطوح جکوزی و آب استخر از جمله مواردی است که لازم است به صورت منظم در فاصله های زمانی کوتاه انجام شوند. این الزام در استخر و جکوزی های دارای استفاده عمومی بسیار محسوس تر می باشد.

به طور کلی خدمات پشتیبانی از نظافت منظم استخر و جکوزی شامل موارد زیر می شوند:

 • شستشوی کف استخر با مواد اسیدی

فرآیند شستشوی سطوح استخر با مواد اسیدی از جمله مواردی است شاید فقط هر ۵ تا ۷ سال یک بار به انجام آن نیاز داشته باشید. البته این به شرطی است که استخر به صورت ماهانه یا هفتگی سرویس شود. بدین ترتیب از تجمع رسوبات، لکه ها و جلبک ها جلوگیری خواهد شد.

در هر صورت زمانی که سطوح استخر به دلیل وجود عناصری دچار تغییر رنگ شود، این تغییر رنگ به معنای ایجاد لایه ای رسوبی است. عناصر رسوب زا و تغییر رنگ استخر بر حسب جنس پوشش سطوح متفاوت اند.

برای انجام این روش ابتدا آب استخر را تخلیه را بایستی به طور کامل تخلیه نمود، سپس با محلول اسید موریاتیک که بر روی فرچه های اسیدی قرار گرفته و به کمک آب، لکه های رسوبی را آن قدر می کشند تا از بین بروند. در آخر با استفاده از خاکستر سودا، مابقی قسمت ها را پیش از شستشو خنی می کنند.

شستشوی کف استخر با مواد اسیدی

 • باکتری زدایی آب استخر

باکتری ها به سرعت در داخل آب انتشار می یابند و کافیست کوچک ترین اقدامی در جهت از بین بردن آن ها انجام نشود تا انواع بیماری ها را ایجاد نمایند. خوشبختانه با ساده ترین اقدامات همچون استفاده از مواد شیمیایی مناسب می توان از انتشار این باکتری های حتی کشنده جلوگیری به عمل آورد.

 • شستشوی فیلترهای تصفیه کننده آب استخر

فیلترهای تصفیه کننده آب استخر به دلیل آن که آلودگی های آب در داخل آن ها گیر می کنند، ممکن است پس از مدتی از کار بیفتند. لذا بایستی معمولاً سالی دو بار بایستی نسبت به نظافت فیلترها اقدام نمود.

 • جارو و فرچه زدن کف استخر و جکوزی

مورد آخر را بایستی ماهی چند بار در نظر گرفت، چرا که کف استخر و جکوزی در اثر استفاده مداوم به سرعت کثیف خواهد شد.

خدمات پشتیبانی از تعمیرات استخر و جکوزی

هر چقدر هم که در نگهداری و سرویس سالانه استخر و جکوزی خود غفلت ننماییم، باز هم نیاز به پشتیبانی از تعمیر استخر و جکوزی امری نسبتاً اجتناب ناپذیر است، چرا که اجزای استخر و جکوزی به طور مداوم با آب و ترکیبات شیمیایی آن سر و کار دارند.

استخر و جکوزی از بخش های مختلف و پیچیده ای تشکیل شده اند و هر لحظه ممکن است یکی از آن ها دچار اختلال عملکرد شوند.

در این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض بخش مورد نظر توسط تعمیرکار حرفه ای از اولویت برخوردار است. غفلت از تعمیر به موقع استخر و جکوزی نیز عواقب پرخرجی را خواهد داشت.

به طور معمول تعمیرات استخر و جکوزی، موارد زیر را پشتیبانی می نمایند:

 • تعمیر موتورخانه
 • تعمیر سطوح
 • تعمیر سیستم تصفیه
 • تعمیر سیستم گرمایشی

خدمات نگهداری از استخر و جکوزی

خدمات نگهداری از استخر و جکوزی

غیر از موارد ذکر شده، خدماتی را می توان به نگهداری از استخر و جکوزی اختصاص داد. این اقدامات را می توان به عنوان مکمل خدمات پشتیبانی از نظافت و جلوگیرنده از نیاز مکرر به خدمات تعمیر استخر و جکوزی دانست که به طور معمول شامل موارد زیر می شوند:

 • تعادل
 • کلر زدن
 • شوک
 • جلبک کشی
 • کف گیری
 • جارو و فرچه زدن
 • اندازه گیری درصد کلر و استخر
 • اندازه گیری درصد ph
 • بررسی گردش آب
 • بررسی دمای استخر
 • بررسی و تنظیم سطح آب

خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی با استخرینو

همانطور که می دانید، استخر و جکوزی از خدمات متنوعی به منظور عملکرد سالم و طولانی مدت برخوردار هستند که بایستی بسته به نیاز خود از آن ها بهره ببرید. خدمات پشتیبانی استخر و جکوزی بسیار تخصصی بوده و نبایستی انجام آن را به هر فرد غیر ماهر و سودجویی واگذار نمود.

بدین منظور می توانید به مجموعه استخرینو که سال هاست با تسلط کامل بر تمامی فرآیندهای خدماتی استخر و جکوزی به کمک استخرداران سراسر کشور آمده است، اعتماد نمایید. هم اکنون بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به شرایط خدماتی و هزینه های ما، با شماره های نمایش داده شده تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

تغییر رنگ در سطوح استخر گچ سیاه و سفید به چه صورت خواهد بود؟

ممکن است سطوح استخر گچ سیاه به دلیل وجود رسوبات کلسیم به رنگ خاکستری متمایل شود. و یا منیزیم و مس ممکن است گچ سفید را به رنگ آبی نمایان سازند.

محدوده ایده آل برای سطح PH آب استخر چقدر است؟

این محدوده به طور ایده آل میان ۷.۴ و ۷.۶ بوده و پایین تر از آن اسیدی و بالاتر از آن بازی محسوب خواهد شد.

به ازای هر یک گالن اسید بایستی از چه مقدار خاکستر سودا جهت خنثی سازی در خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی استفاده نمود؟

به ازای هر یک گالن اسید می بایست از ۰.۹ کیلوگرم خاکستر سودا استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *