مزایای استفاده از فیلتر شنی

مزایای استفاده از فیلتر شنی

مزایای استفاده از فیلتر شنی

برای اطلاع از مزایای استفاده از فیلتر شنی ابتدا باید نسبت به فیلتر شنی و کاربردهای آن آشنایی داشته باشید. در ادامه مطلب فیلتر استخر و کاربرد و مزایا و انواع آن را برای شما شرح دهیم.

فیلتر شنی چیست؟

فیلترهای شنی داری مخزن های استوانه ای شکل می باشند که به صورت عمودی و افقی ساخته می‌شوند. جنس بدنه این فیلتر معمولاً از ورق فولادی، گالوانیزه با پوشش اپوکسی ویا فایبرگلاس ساخته می شوند.

فیلتر شنی با عملیات فیزیکی و فیلتراسیون آب جامدات و کدورت آن را از بین می‌برد. با توجه به اینکه صافی شنی می‌تواند بسیاری از ارگان های بیماری زا را از آب جدا کند باز هم نمی توان گفت که عامل حفظ بهداشت آبی باشد و آن را کاملا تضمین می‌کند.

فیلتر های شنی برای خالص سازی آب مورد استفاده قرار می‌گیرند که  دارای قسمتی می باشند که و سیلیس موجود می باشد و از عبور آلودگی ها جلوگیری می کند. طرز کار این محصول زیاد سخت نیست و آب از یک طرف وارد فیلتر می شود.

سپس الودگی آب گرفته و در نهایت آب خالص از طرف دیگر خارج می‌شود. فیلترهای شنی بعد از مدتی استفاده کثیف می‌شوند و عمل تصفیه را به خوبی انجام نمی دهند که در این موقع باید به سراغ عمل بک واش یا شستشوی فیلتر شنی رفت. در این مرحله برعکس مرحله تصفیه آب از پایین به بالا خارج می‌شود.

مزایای استفاده از فیلتر شنی

اجزا و تجهیزات فیلتر شنی استخر

فیلترهای شنی مورد استفاده در تصفیه آب استخر دارای اجزای خاصی هستند که عبارتند از:

 • لوله ها
 • شیر هواگیر
 • فشار سنج
 • شیر آلات اتصالات برای آب های ورودی وخروجی
 • شیر دستی اتومات ونیمه اتومات برای شستشوهای معکوس
 • دریچه های بازدید برای دسترسی به داخل فیلتر

انواع فیلتر شنی

فیلتر شنی معمولا بر اساس جنس استفاده شده در بدنه به چهار دسته فیلتر شنی بتنی، فیلتر شنی استیل، فیلتر شنی Hdpe فیلتر شنی فایبرگلاس تقسیم می شوند.

فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی بتی

همانگونه که از اسم این صافی ها مشخص می باشد جنس بدنه آن از بتن می باشد. از این محصول معمولاً برای تصفیه آب در حجم های بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و فیلتر تعبیه شده در داخل آن نیز اندکی متفاوت تر می باشد.

فیلتر شنی استیل

این نوع فیلتر زیر مجموعه سیستم های فیلتراسیون و قیمت بالایی نسبت به بقیه فیلترها دارد.

فیلتر شنی فایبر گلاس

بدنه این دسته از فیلترها از کامپوزیت تحت فشار ساخته می‌شود.

فیلتر شنی فلزی یا گالوانیزه

در ساخت بدنه این نوع فیلتر از متریال های فلزی مختلفی مانند گالوانیزه استیل ۳۱۶ و استیل ۳۰۴ استفاده می‌شود. همچنین کاربردهای فراوانی نیز دارند.

فیلتر شنی تحت فشار

یکی دیگر از انواع فیلتر شنی نوع فیلتر شنی تحت فشار است. این نوع فیلتر شنی برای دستیابی به مکان های کوچکی مانند باغ ها و استخر و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. فشار به شکل استوانه های تحت فشار طراحی می شوند که داخل آن را با شن پر می کنند. در این فیلتر ها آب از بالا وارد شده و با عبور از شن های موجود در صافی ذرات اضافی را از دست می ‌دهد و آب زلال و تصفیه شده از سیستم خارج می شود.

فیلتر شنی آرام یا کند

این نوع فیلتر شنی از قدیمی ترین روش تصفیه آب آلوده می باشد و استفاده از آن نیز سخت و پیچیده نیست. برای مقیاس کوچک و آبی که دارای آلودگی و ذرات کمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است بدانید این نوع فیلتر برای آب‌های با حجم بالا و آلودگی زیاد کارایی ندارد.

فیلتر تند ثقلی

این نوع فیلتر متداول ترین روش تصفیه آب آلوده محسوب می‌شود و بستر آن نیز از سیلیس با درجه خلوص بالا می باشد. همچنین این فیلتر را بر اثر گذر زمان قابل بهره برداری مجدد می باشند و با شستشوی معکوس کارایی و عملکرد شان را بهتر می شود.

فیلتر شنی افقی

همانطور که از نام این فیلترها مشخص می باشد به صورت افقی بر روی سطح نصب می شوند. معمولاً فضای زیادی را اشغال می کنند و برای مکان هایی که از نظر ارتفاع سقف محدود و در کف فضای کافی برای نصب دارند به کار برده می شوند.

فیلتر شنی عمودی

معمولاً در محیط‌هایی که فضا برای نصب تجهیزات مختلف کم باشد فیلتر شنی عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به شکل استوانه ای و به صورت عمودی نصب می‌شود. توجه داشته باشید که این فیلتر نسبت به فیلتر های افقی کم حجم تر می باشند.

فیلتر شنی گرانشی

این نوع فیلتر شنی معمولاً در سیستم های شهری و آب آشامیدنی فیلتراسیون چند مرحله ای به کار برده می‌شود. در این فیلتر ها معمولاً از شن و ماسه های درشت تر و محیط‌های گرانولی برای حذف ناخالصی آب استفاده می‌شود که با کمک مواد شیمیایی لخته کننده ذرات معلق و اضافی به شکل لخته از آب جدا می‌شوند.

بهتر است بدانید این فیلتر به دلیل هزینه بالای خرید و نگهداری برای مکان های کوچک مقرون به صرفه نیست.

مزایای فیلتر شنی

مزایای استفاده از فیلتر شنی

در ادامه مبحث مزایای استفاده از فیلتر شنی باید ذکر کنیم این نوع فیلتر ها با توجه به اینکه از مزایا و قابلیت های بسیار برخوردار است در کاربرد های بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مزایای استفاده از فیلتر شنی عبارتند از:

 • مهم ترین مزیتی که فیلتر شنی دارد؛ زدودن ناخالصی ها و مواد اضافه شده آلوده کننده از آب می‌باشد.
 • نگهداری راحت فیلتر های شنی باعث محبوب شدن آن شده است
 • مجهز به شیر هواگیری و فشار سنج بودن
 • نحوه استفاده بسیار ساده
 • سرعت بالا در مراحل تصفیه
 • هزینه اولیه مقرون به صرفه
 • تصفیه سازی با کیفیت آب
 • عدم پیچیدگی در فرآیند فیلتراسیون و تصفیه آب
 • هزینه کم جهت نگهداری
 • فضای کم برای نصب و بهره برداری
 • قابلیت دسترسی و تعبیه سه نوع شیر متفاوت برای انجام شستشوی معکوس(دستی ،اتومات،نیمه اتومات)
 • استفاده از چهار لایه سنگ سیلیس دانه بندی برای پروسه فیلتراسیون بسیار قدرتمند

بهتر است بدانید مجموعه تخصصی استخرینو ارائه دهنده خدمات صفر تا صد استخر می باشد. با اطمینان خاطر می توانید تصفیه استخر توسط فیلتر شنی را به این مجموعه سپرده تا به درستی و با کیفیت بالا انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت  https://estakhrino.com/ مراجعه نمائید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی از جمله رایج ترین و پرکاربردترین روش ها برای تصفیه استخر می باشد.

ایا می توانیم خودمان از فیلتر شنی جهت تصفیه استخر اقدام کنیم؟

این کار نیازمند تخصصی و مهارت می باشد بهتر است به تیم تخصصی استخرینو بسپارید.

انواع فیلتر شنی از نظر جنس بدنه کدامند؟

فیلتر شنی معمولا بر اساس جنس استفاده شده در بدنه به چهار دسته فیلتر شنی بتنی، فیلتر شنی استیل، فیلتر شنی Hdpe فیلتر شنی فایبرگلاس تقسیم می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *