انواع روش های بازسازی استخر

روش های بازسازی استخر و جکوزی

انواع روش های بازسازی استخر

خیلی از افراد تنها نگاه استفاده ای به استخرها و جکوزی ها دارند و در قبال تفریح و لذت خود هیچ گونه هزینه و زمانی را صرف سرویس و اقدامات لازم پس از آن نمی نمایند. این امر زمانی معمول است که به استخر عمومی مراجعه می کنیم و مسئولیت های این چنینی در قبال آن ها نداریم، اما اگر استخر و جکوزی خانگی داشته باشیم، در این صورت لازم است با روش های بازسازی آن ها به خوبی آشنا باشیم.

البته این آشنایی بایستی در حد اجمالی صورت گیرد تا تنها با پروسه کار آشنا بوده و بتوانیم وجود هرگونه اشکال را به موقع تشخیص دهیم و سپس با فرد یا مجموعه ای متخصص به منظور نگهداری و بازسازی استخر خود تماس بگیریم.

روش های پیچیده بازسازی استخر و جکوزی

همانطور که اشاره نمودیم، استخر و جکوزی های مدرن از تجهیزات و سیستم های پیچیده ای در هر کجای خود برخوردارند که در صورت خرابی هر بخش، لازم است روش های تخصصی جهت بازسازی آن ها صورت پذیرد.

تنها وظیفه استفاده کننده از استخر و جکوزی خصوصی، این است که بتواند به موقع وجود هرگونه ایراد در عملکرد آن ها و نیاز به بازسازی را تشخیص دهد و نسبت به درخواست خدمات سرویس و تعمیر اقدام نماید.

روش های پیچیده بازسازی استخر و جکوزی

در غیر این صورت ممکن است سالانه هزینه های گزافی را صرف تعمیر و تعویض قطعه ای نمایید که اگر به موقع نسبت به سرویس آن اقدام می نمودید، دیگر گرفتار این وضعیت نمی شدید.

زمان مناسب برخورداری از روش های بازسازی استخر

همیشه سعی کنید عملیات بازسازی استخر و جکوزی خود را در فصول گرم سال درخواست نمایید تا هم در فصول سرد بدون هیچ گونه دغدغه ای از آن ها استفاده کنید و هم پروسه کاری را برای فرد تعمیرکار آسان تر سازید. طبیعتاً تحمل سوز سرما به مدت حداقل چند ساعت به هنگام کار برای هیچ فردی خوشایند نمی باشد!

انواع روش های بازسازی استخر

روش های بازسازی استخر و جکوزی با توجه به نوع مشکل ایجاد شده در عملکرد آن ها متفاوت بوده و به تخصص، زمان و تجهیزات خاص خود نیاز دارند. در ادامه، برخی از این روش ها را با یکدیگر مرور خواهیم نمود:

روش های بازسازی سطوح استخر و جکوزی

سطوح استخر و جکوزی که به طور معمول شامل سرامیک های مربعی یا مستطیلی شکل می شوند، پس از مدتی با توجه به جنس خود دچار تغییرات و ضعف هایی خواهند شد که اگر با نظافت و نگهداری به حالت سابق برنگردند، یعنی عمر آن ها به سر رسیده و لازم است هر چه زودتر تعویض گردند.

انواع روش های بازسازی استخر و جکوزی

روش های ایمن سازی استخر و جکوزی

فاکتورهای ایمنی استخر شامل نردبان، نرده و حتی حصار (برای ایمنی کودکان) و آژیر خطر می شوند. اگر در عملکرد هر یک از این بخش ها مشکلی وجود داشته باشد، بود و نبود آن ها با یکدیگر هیچ تفاوتی نخواهد داشت!

به طور معمول روش های بازسازی سیستم ایمنی استخر و جکوزی شامل محکم کاری نردبان ها و حصارها و ایجاد مانعی در دسترسی کودکان به بخش هایی همچون گرم کننده ها می شود.

روش های نورپردازی استخر و جکوزی

برخی به منظور امکان استفاده از استخر و جکوزی در شب، از سیستم های نورپردازی استفاده می کنند. به طور معمول روش خاصی برای بازسازی این بخش وجود ندارد و چاره ای جز تعویض آن ها نخواهد بود.

روش های بازسازی سیستم گرمایش استخر و جکوزی

پیش از آن که روش معینی برای بازسازی سیستم گرمایش استخر و جکوزی تعیین گردد، بایستی ابتدا نوع سیستم گرمایشی شناسائی شود.

بسته به نیاز شما، گرمایش استخر و جکوزی با روش هایی همچون استفاده از موتورخانه، کوره و یا دیگ گرم کننده در سیستم تصفیه آب امکان پذیر می باشد.

روش های بازسازی سیستم تصفیه استخر

اگر سیستم تصفیه آب استخر شما از نوع فیلتراسیون می باشد، بهتر است بدانید که آن ها پس از مدتی (به طور معمول هر چند ماه یکبار) به طور کامل از آلودگی ها اشباع خواهند شد و دیگر قادر به تصفیه کامل و درست آب نخواهند بود.

نگران نباشید! بهتر است بدانید در صورت چنین اتفاقی، نیاز به تعویض دائم فیلترها نخواهد بود. در واقع یک شستشوی ساده اما با دقت، مناسب ترین روش بازسازی فیلترهای تصفیه آب استخر به حساب می آید.

روش های بازسازی سیستم تصفیه استخر

دیگر خدمات بازسازی استخر و جکوزی که روش های تخصصی را به هنگام بازسازی می طلبند، شامل موارد زیر می شوند:

  • رفع نشتی کف، دیواره و لوله های متصل بین کاسه استخر و جکوزی
  • رفع زنگ آب منبع تصفیه و جت جکوزی
  • تعویض لوله پوشیده مدار تصفیه استخر و جکوزی
  • ساخت و تعویض رینگ جکوزی با لوله های UPVC و گالوانیزه
  • عایق کاری حرارتی استخر و جکوزی
  • تعویض شن سیلیس سیستم تصفیه
  • نصب و تعمیر دستگاه های گندزدا

هزینه روش های بازسازی استخر و جکوزی

هزینه کلی بازسازی استخر و جکوزی، چیزی نیست که بتوان به صورت ثابت و با اطمینان برآورد نمود، چرا که شرایط هر استخر و جکوزی با شرایط دیگری کاملاً متفاوت است.

فقط می توان گفت که به طور معمول بیشترین هزینه روش های بازسازی استخر و جکوزی به رفع مشکلاتی از قبیل نشت زمین، ترک های کوچک و بزرگ و کم شدن آب اختصاص داده می شود که حدوداً یک سوم هزینه کلی را در بر خواهد گرفت.

در نهایت لازم به ذکر است هزینه ای که قرار است صرف خدمات بازسازی استخر و جکوزی  نمایید، به نوع، تعداد و شدت خرابی ها، قطعه خراب شده، موقعیت استخر و جکوزی، نیاز یا عدم نیاز به تعویض قطعات و میزان تخصص فرد انجام دهنده آن بستگی دارد.

هزینه روش های بازسازی استخر و جکوزی

بازسازی استخر و جکوزی خود را به ما بسپارید

تیم حرفه ای استخرینو با دارا بودن چند سال سابقه درخشان در ساخت، طراحی، تعمیر، نگهداری و انجام اموری همچون نظافت تضمینی استخر و جکوزی عمومی و شخصی، می تواند یکی از بهترین گزینه ها در جهت بازسازی استخر و جکوزی شما باشد. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به خدمات و هزینه های این مجموعه، با شماره های موجود تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

بیشترین هزینه روش های بازسازی استخر و جکوزی مربوط به کدام روش است؟

خرابی سیستم تصفیه و یا پمپاژ استخر و جکوزی نیز از مشکلات فنی است که به طور معمول بیشترین هزینه روش های بازسازی استخر و جکوزی را به خود اختصاص داده است.

روش های رفع آلودگی آب استخر شامل چه مواردی می شوند؟

بسته به میزان و نوع آلودگی های موجود، می توان آن ها را از طریق سیستم تصفیه پیشرفته، جاروکشی و یا مواد گندزدا از بین برد.

روش های گرمایش استخر و جکوزی شامل چه مواردی می شوند؟

می توان گرمای جکوزی و آب استخر را با روش هایی همچون نصب و راه اندازی موتورخانه و یا استفاده از کوره گرم کننده تأمین نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *