تصفیه خانه استخر

مزایای فیلتر شنی

تصفیه خانه استخر

در این مطلب قصد داریم تصفیه خانه استخر را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید. تصفیه خانه استخر از قسمت های بسیار مهم می‌باشد که تجهیزات تصفیه و گرمایش آب در آن قرار دارد. توجه داشته باشید تصفیه خانه یا موتورخانه استخر طبق استاندارد DIN کشور آلمان انجام خواهد شد.

طراحی تصفیه خانه باید طول، عرض و ارتفاع استخر آب به گونه ای در نظر گرفته و موتورخانه یا تصفیه خانه به راحتی در آن جای داده شود. همچنین برای بازدیدهای ماهانه، تعمیر و نگهداری سالانه نیز مسیری برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

تصفیه خانه استخر با ارتفاع استاندارد

بهتر است بدانید ارتفاع تصفیه خانه استخر طبق استاندارد DIN باید حداقل ۲۲۰۰ سانتیمتر در نظر گرفته شود. البته در نظر داشته باشید برای استخرهای عمومی با سایز فیلترهای بزرگ ارتفاع افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال می توان گفت در استخرهای شنای قهرمانی حداقل ارتفاع موتورخانه استخر ۳.۸ متر خواهد بود.

با توجه به ارتفاع زیاد فیلتر های شنی DIN و همچنین شرایط بازرسی و نگهداری فیلترها، بویلر استخر و … از اهمیت ویژه برخوردار می باشد.

قبل از اینکه فیلتر شنی استخر و سیستم گرمایش استخر که شامل دیگ مخزن کویری و مبدل حرارتی و … می‌باشد سفارش دهید؛ باید نوع آن ها را مورد بررسی قرار دهید و با ارتفاع موتورخانه استخر مقایسه نمایید.

تصفیه خانه استخر

نقشه تصفیه خانه استخر

شایان ذکر است نقشه تصفیه خانه استخر معمولاً توسط مکانیک در نرم افزار اتوکد طراحی خواهد شد. در آن سایز لوله استخر، مسیر لوله کشی تصفیه خانه و جکوزی و … مشخص خواهد شد. برای سفارش طراحی نقشه تصفیه خانه استخر و جکوزی و … می توانید با کارشناسان استخرینو در تماس باشید.

تجهیزات تصفیه موتورخانه استخر

توجه داشته باشید در تصفیه‌خانه استخر از تجهیزاتی برای گندزدایی و شفاف‌سازی همچنین ضد عفونی کردن آب استخر و جکوزی استفاده می‌شود. برخی از این تجهیزات مورد استفاده در تصفیه خانه استخر به شرح زیر می باشد.

فیلتر شنی

فیلتر شنی یکی از دستگاه‌های می باشد که جهت تصفیه آب استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله رایج ترین و متداول ترین دستگاه‌ها در این زمینه می باشد. توجه داشته باشید توسط این دستگاه می‌تواند شفاف سازی آب را از ذرات معلق انجام داد که معمولاً در جنس های پلاستیکی و فایبر گلاس یا استیل تولید و روانه بازار می‌شوند. می توانید از این دستگاه جهت تصفیه آب استخر استفاده نمایید.

سیستم تزریق کلر و اسید

یکی دیگر از تجهیزات مورد استفاده در تصفیه خانه استخر سیستم تزریق کلر و اسید می باشد که برای تنظیم ph آب استخر و همچنین تنظیم میزان کلر آب مورد استفاده قرار می‌گیرد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پمپ استخر

پمپ سوخت به عنوان قلب تصفیه‌خانه استخر شناخته می شود. آب را از مخزن با نازل از استخر عبور کرده و توسط سیستم لوله کشی در فیلتر شنی و مبدل حرارتی استخر با افت فشار کل سیستم مقابله خواهد کرد.

تجهیزات تصفیه موتورخانه استخر

پمپ گرمایشی

توجه داشته باشید پمپ سیرکوله گرمایش که یک پمپ خطی می باشد جهت گرمایش استخر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در بین دیگ و مبدل حرارتی استخر تعبیه می‌شود.

مبدل حرارتی استخر

بهتر است بدانید در آب استخر، کلر و رسوب بسیاری وجود دارد که برای وارد کردن این ها به صورت مستقیم به دیگ باعث می‌شود تا متریال داخل دیگ با آن روبه‌رو شود. به همین خاطر از مبدل حرارتی استفاده می‌کنند تا این مشکل برطرف شود.ژ

نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که جنس های مبدل حرارتی از استیل می باشد و در واقع کلر از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

دیگ موتورخانه استخر

بویلر یا دیگ استخر از جمله تجهیزات تصفیه خانه استخر می باشد که در دو نوع گازسوز و گازوئیل تولید و روانه بازار می‌شود. این دیگ درمانی آب را به ۱۸۰ درجه فارنهایت رسانده و به مبدل حرارتی وارد خواهند شد که خروجی آن نیز تقریباً ۱۶۰ درجه فارنهایت می باشد.

طرز کار موتورخانه استخر

بهتر است بدانید روش کار موتورخانه استخر در دو بخش می باشد که در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

طراحی تصفیه خانه استخر

تصفیه خانه استخر شامل فیلتر شنی، موگیر، کلرزن و فیلتر یووی استخر و فیلتر اوزون می باشد. برای گندزدایی و پالایش استخر از ذرات معلق موجود در آب استخر و همچنین گندزدایی از ویروس‌ها قارچ‌ها و باکتری‌ها انجام می‌شود.

طراحی سیستم گرمایش استخر چهار فصل

بهتر است بدانید استخر چهارفصل معمولا به استخرهای گفته می‌شود که توسط سیستم گرمایش و وسایل گرمایش استخر جهت بهره‌برداری برای مصرف کنندگان در زمستان انجام می‌شود. توجه داشته باشید تجهیزات استخر چهارفصل مختلف می باشد که شامل موارد زیر است:

  • دیگ استخری
  • مبدل استخری
  • پمپ گرمایش استخری

تصفیه آب استخر

همان طور که ذکر شد در تصفیه خانه استخر مورد نیاز برای تصفیه آب، فیلتر استخر و … نگهداری می شود. طراحی و ساخت تصفیه خانه استخر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که باید حتماً توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام شود. کوچکترین خطایی در اینجا باعث می‌شود تا مشکلات بسیاری را برای سازه استخر و همچنین ساختمان به همراه داشته باشد.

تصفیه آب استخر با فیلتر شنی

توجه داشته باشید امروزه از روش های بسیاری جهت فیلتر استخر و همچنین تصفیه آب استخر استفاده می کند که رایج ترین و پرکاربردترین آن استفاده از کلر برای کشتن میکروب ها و باکتری ها می باشد. همچنین استفاده از دستگاه فیلتر شنی جهت تصفیه آب استخر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته ای باید در نظر داشته باشید شما با توجه به نوع کاربری استخر و همچنین حجم آب و .. بتوانید از نوع مناسب ان بهره مند شده و جهت تصفیه آب استفاده کنید. در صورتی که شما به صورت مرتب و طبق استاندارد جهت تصفیه آب استخر استفاده نکنید باعث می‌شود تا آب درون آن کدر و آلوده باشد. در این بیماری های بسیاری را نیز برای افراد دیگر با آب استخر در تماس هستند به همراه خواهد داشت.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

تصفیه خانه استخر شامل چه تجهیزاتی می باشد؟

تصفیه خانه استخر شامل فیلتر شنی، موگیر، کلرزنی، فیلتر یو وی و فیلتر اوزون.

از فیلتر شنی جهت چه هدفی در استخر استفاده می شود؟

شنی جهت گندزدایی و پالایش استخر از ذرات معلق موجود در آب استخر و همچنین گندزدایی از ویروس ها قارچ ها، باکتری ها و ... انجام می‌شود.

طراحی تصفیه خانه استخر طبق کدام استاندارد انجام میشود؟

طراحی تصفیه خانه استخر استاندارد DIN آلمان انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *