طراحی استخر و جکوزی

طراحی استخر و جکوزی

طراحی استخر و جکوزی

در این مطلب قصد داریم طراحی استخر و جکوزی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید استخر به ابنیه لازم، تجهیزات و امکاناتی اطلاق می‌شود که برای آبتنی کردن، شنا کردن، شیرجه زدن، آموزش شنا و کارهای تفریحی ایجاد می شود. استخر و جکوزی از وسایل و مواد معمولی بنایی مثل سیمان، آجر، فلز و مواد غیر قابل نفوذ در مقابل ساخته خواهد شد.

می توان به صورت خصوصی، مسکونی یا به صورت عمومی استخرها و جکوزی را طراحی و اجرا کرد. توجه داشته باشید استخرهای شنا بر حسب نوع فعالیت آموزشی، تمرینی یا تفریحی و … تقسیم‌بندی می‌شوند. بر این اساس دارای ویژگی هایی می باشند که باید از ابتدای برنامه‌ریزی و طراحی باید مد نظر قرار داده شود.

اصول طراحی استخر و جکوزی

استخر و جکوزی جذابیت ساختمان‌های مسکونی، هتل‌ها، ویلاها و .. می باشد. در این سال‌های اخیر در پروژه های مقیاس بزرگتر ساخت استخرهای شنا در دستور کار قرار های دولتی و خصوصی قرار گرفته است. همچنین توجه داشته باشید علاوه بر این استخرها به عنوان روش درمانی نیز استفاده می‌کنند که در استخر ها و مجموعه آبی به صورت مستقیم با سلامتی افراد در ارتباط می باشد.

با توجه به جنبه های مختلف نیاز به ساخت استخر مجموعه استخرینو در این صنعت به صورت تخصصی و با دانش فنی فعالیت خود را آغاز کرده است. یکی از اصلی ترین اهداف مجموعه استخرینو استقلال سطح کیفی آب در استخرها است که آن را برای افراد فرحبخش خواهد کرد. همچنین با توجه به دانش فنی و تخصصی در زمینه طراحی استخر و جکوزی زمینه آبی و خدمات فنی و مهندسی را به صورت عالی و تخصصی در اختیار مشتریان قرار دهد.

اصول طراحی استخر و جکوزی

 استانداردهای طراحی استخر و جکوزی

توجه داشته باشید طراحی استخر و جکوزی با استانداردهای خاص خود می باشد که به کارگیری استانداردها در ساخت استخر باعث می شود تا در هزینه های زیادی صرفه جویی شود. اما در صورتی که استاندارد ها به کار گرفته نشود امکان دارد در ساخت استخر شنا باعث هدر رفتن هزینه زیادی شود.

طراحان استخر باید به خوبی قادر باشند که استخر را طراحی کرده و استانداردهای خاص آن را به کار ببندند. این طراحان و معماران معمولا تمامی استانداردهای بین المللی ساخت استخر آگاهی دارند و برای کارایی بیشتر استخرها این استاندارد های لازم را به کار خواهند گرفت.

اگر شما قصد دارید انواع استخرها و جکوزی را تولید و طراحی کنید باید آن را به افراد متخصص و مجرب بسپارید. مبنای کار این افراد برای اصول مشخص شده طراحی استخر و جکوزی می باشد که کار را بدون هیچ نقصی به شما تحویل می دهند.

اندازه و ساختمان معمول استخر

اولین قدم برای طراحی استخر شنا؛ تعیین مساحت کل مبنا می باشد. این تعیین مساحت کل بر مبنای چگونگی استفاده و تعداد شناور می باشد که در یک زمان در داخل استخر خواهند بود پیش بینی خواهد شد.

بر حسب توصیه آمریکا باید حداقل طول استخر ۶۰ ft و عرض آن مضربی از ۶.۵۷ باشد. توجه داشته باشید محیط استخر های ورزشی حداقل ۷ ft باشد اما در استخرهای تفریحی تنها تعداد شناگرانی که در یک زمان در استخر هستند در تعیین مساحت سخت تاثیر گذار می باشد.

توجه داشته باشید برای زمانی که استخر احداث شده افرادی که در داخل آب می باشند باید به ازای هر شناگر در ۲۵ فوت مربع در نظر گرفته شود. در اینجا فرض کنید یک سوم افراد حاضر در استخر نیستند استخر بستگی به چگونگی استفاده از آن دارد که در قسمت کم عمق انتهای استخر باید حداقل چهار تا پنج فوت باشد.

کف استخر نیز با شیب ملایمی به قسمت عمیق منتهی شود انتهای عمیق است که باید در نظر گرفته شود تا جایی که بهتر است شیب نباید به صورت ناگهانی تغییر کند. بلکه به صورت تقریبی از ۱۴ فوت به ۶ فوت و … باید تغییر کند.

روش های طراحی استخر و جکوزی

بهتر است بدانید افرادی که برای طراحی استخر و جکوزی اقدام می کنند باید به روش ها و استانداردهای متفاوت طراحی مسلط باشند. توجه داشته باشید استخر ها از مواد گوناگونی مانند بلوک سیمانی یا بتون ریزی و آرماتوربندی و … استفاده می کنند. فردی که قصد طراحی استخر و جکوزی دارد باید با تمامی موارد آشنا بوده و تسلط کافی داشته باشد تا بتواند نتیجه کار را به خوبی و بدون هیچگونه ایرادی به شما تحویل دهد.

ارزانترین و بهترین روش ساخت و طراحی استخر استفاده از بلوک های سیمانی است که از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر می باشد. برای استخرهای ویلایی و مسکونی که حجم کم آب می‌باشد از بلوک های سیمانی استفاده می کنند. بهتر است بدانید مصالح و ملات مناسب و با کیفیت برای ساخت استخر آب بندی اصولی و درست استخر بسیار مناسب می باشد.

همچنین مواد مرغوب از جمله عواملی هستند که در ساخت استخر بلوک سیمانی باید مد نظر قرار دهید. اما در طراحی و ساخت استخر های ورزشی معمولاً از بتن ریزی و آرماتوربندی استفاده کنند که مطمئن ترین و بهترین راه برای استخر های حرفه ای است.

روش های طراحی استخر و جکوزی

استخر هایی که ابعاد بزرگتر  و حجم بیشتر آب را دارا می باشد توسط این روش طراحی خواهد شد. ساخت استخر با استفاده از بتن ریزی و آماتور بندی معمولاً نیاز به هزینه بیشتری دارد و همچنین تجهیزات و مصالح بیشترین برای طراحی آن استفاده می شود.

اگر جهت طراحی استخر و جکوزی به دنبال افراد ماهر و حرفه ای می گردید پیشنهاد ما به شما معماران و طراحان حرفه ای و مجرب استخرینو می باشد. تمامی این طراحان به استانداردها و روش های طراحی مدرن و جدید آگاه می باشند و بهترین طراحی را برای استخرهای تفریحی، خصوصی و عمومی شما انجام خواهند داد.

با اطمینان خاطر می توانید طراحی و ساخت استخر و جکوزی را به کارشناسان استخرینو بسپارید و دیگر دغدغه ای بابت طراحی اصولی و استاندارد استخر نداشته باشید. چرا که طبق متد های روز دنیا طراحی شده و بهترین و مناسب ترین کار را بدون هیچ گونه عیب و نقص به مشتریان تحویل خواهند داد.

جهت مشاوره رایگان نیز می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان استخرینو در تماس باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت  https://estakhrino.com/ مراجعه نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

روش های ساخت استخر و جکوزی کدامند؟

طراحی و ساخت استخر با بلوک سیمانی، طراحی و ساخت استخر با بتن ریزی و آرماتور بندی

ساخت استخر با استفاده از بلوک سیمانی برای ساخت استخر هایی استفاده می شود؟

برای استخرهای دارای ابعاد کمتر و همچنین حجم آب کمتر از بلوک سیمانی برای ساخت آن استفاده می شود.

طراحی استخر و جکوزی را به چه کسی بسپاریم؟

طراحی استخر خصوصی خود را به تیم حرفه ای استخرینو بسپارید جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت https://estakhrino.com/ مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *