خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی

خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی

اگر کسانی هستید که از صاحبان استخر‌های عمومی و یا استخرهای خصوصی منزل خود می‌باشید، پیشنهاد می‌کنم که این مقاله را تا انتها دنبال کنید. چراکه ما در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی با شما صحبت کنیم.

شستشو با استخر برای چیست؟

شستشو استخرها و جکوزی‌ها یک شستشوی عادی نیست. چراکه وقتی پای اسید در میان می‌آید یعنی تمیز کاری یعنی قرار است حرفه‌ای انجام گیرد. این کار اسیدشویی به لحاظ تخصص بودن مشابه مراجعه به متخصص پوست و مو است. یک متخصص یک لایه از پوست شما را بر می‌دارد و پوستی شفاف و البته تمیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. بعد از انجام لایه برداری پوستی، پوست شما به مدت یک هفته در معرض انواع آسیب است.

حالا اسیدشویی استخر و جکوزی هم به همین صورت است. یک لایه از سطح رویی استخر برداشته می‌شود و سطح تمیز تحویل داده می‌شود. این لایه‌ی رویی که برداشته می‌شود معمولا جنسی از گچ دارد و موجب می‌شود که سطح انواع آلودگی‌ها از سطوح همراه با لایه‌ی برداشتی حذف شوند. این لایه‌های آلودگی شامل جلبک‌ها و تمام آلودگی‌هایی که در گذر زمان از آب به دیواره‌های استخر وارد می‌شود، است.

خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی

حالا شاید بپرسید که خب این کار خطر ناک است و موجب آسیب به به این در می‌شود. اما این چنین نیست چراکه متخصصین در این زمینه در کار خود بسیار  خبره هستند. البته نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که اگر این‌کار به دست متخصص انجام نشود امکان دارد با وارد شدن گچ اضافه به آب استخر مشکلاتی را برای آب استخر شما به وجود آورد.

لایه‌ای از گچ که باید از دیواره‌های استخر شما کنده شود، در حدود نصف یک اینچ می‌باشد. پس اسیدشویی حرفه‌ای، اسید تنها لایه‌ای نازک از گچ را از بین می‌برد‌.

خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی

به این نکته توجه داشته‌باشید که اگر استخرها شیب‌بندی مناسبی نداشته باشند، بعد از اتمام شستوشوی استخر، جمع شدگی آب به چشم می‌خورد. آب اگر مدت زمان زیادی در مکانی بماند به گند آب تبدیل می‌شود و بوی زهم بدی ایجاد می‌کند.

علاوه‌ بر این به کاشی‌های استخر آسیب وارد می‌کند و به رنگ سیاه درمی‌آید. افراد با دیدن چنین صحنه‌هایی به طور کلی مجبور به اسیدشویی استخر می‌شوند. بعد از هربار شستوشوی استخر باید با تی جمع‌شدگی های آب را به طور کامل خشک کرد تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

هزینه‌های خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی به عواملی همچون متراژ و ابعاد استخر بستگی دارد. یک امر بدیهی است که هر چه ابعاد و کاسه استخر بزرگ‌تر باشد هزینه‌های بیشتری نیز در پی اسید شویی استخر به دنبال خواهد داشت. این مبلغ به صورت معمول از ۷۰۰ هزار تومان به بالا محاسبه می‌گردد. البته هزینه‌ای که شرکت‌ها در این زمینه مشخص می‌کنند، بستگی به سیاست‌ها، تجارب و رضایتمندی مشتریان دارد.

حفظ و رعایت خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی

جهت اسیدشویی و نظافت استخر می‌توانید با شرکت‌هایی که خدمات اسیدشویی و شستوشوی کاشی استخر را انجام می‌دهند، هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. رعایت نکات ایمنی در اسیدشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. به گونه‌ای که استفاده از ماسک، دستکش، عینک برای جلوگیری از ورود بخارات سمی و برخوردآن با چشم و پوست الزامی می‌باشد.

اسیدشویی استخر و جکوزی

همیشه در نزدیکی کار خود به شلنگ آب دسترسی داشته باشید.  در صورتی که چشم یا پوست دست و بدنتان با اسید کوچک‌ترین برخوردی داشته‌باشد باید بلافاصله آن را با مقدار زیادی آب شستوشودهید تا غلظت و تأثیر آن را به حداقل برسانید.

در ابتدا و قبل از انجام اسیدشویی باید آب استخر به صورت کامل خالی شود.  دستکش و لباس مناسب برای انجام این کار ضروری است. استفاده از عینک محافظ چشم در زمان اسید شویی از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا از ورود بخارات سمی به چشم جلوگیری می‌کند. ماسک فراموش نشود تا سمی از طریق دهان به بدن نرسد.

در زمان اسید شویی باید حتما اسید را به آب اضافه کرد و محلول رقیقی به دست آورد. هرگز از اسید خالص در خدمات اسید شویی استخر و جکوزی استفاده نمی‌کنند. توجه داشته باشید که همه استخرها به یک اندازه کثیف نیستند و میزان غلظت محلول آب و اسید در استخرهای گوناگون متفاوت است.

نکته بسیار مهم این است که هرچیزی و هرکاری حد وسط دارد. بدان معنا که اگر اسید شویی و استفاده از محلول‌های غلیظ به صورت مداوم و روزانه تکرار شود دیگر اثر سابق را نخواهد داشت و با مشکلاتی روبه خواهد شد. 

اسیدشویی استخر و جکوزی

سخن آخر: همان طور که در این مقاله از وب سایت اینترنتی استخرینو مطالعه کردید؛ یکی از خدمات اسیدشویی استخر و جکوزی شامل تی زدن و جارو زدن جمع‌شدگی‌های آبی است که بعد از شستوشوی استخر باید انجام داد می‌شود‌.

نظافت استخر به صورت حتم باید هر هفته انجام شود. در خدمات اسیدشویی معمولی از ماده‌ای به نام اسید دی اسکلر بهره می‌بریم‌. در بازار به این ماده اسید استخری نیز می‌گویند. اسیدشویی استخر موجب می‌گردد یک لایه از رسوبات و کثیفیهای تشکیل‌شده روی سرامیک‌ها از بین برود.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

آیا پمپ استخرهای خانگی و عمومی با هم متفاوت‌اند؟

پمپ‌ها از نظر قدرتی و اینکه چه ابعادی را می‌توانند تحت پوشش قرار دهند، با هم متفاوت‌اند. اما از لحاظ عملکردی تا حدود زیادی به یکدیگر تشابه دارند‌.

آب استخرها چه تفاوت‌هایی بایکدیگر دارند؟

از نظر شوری و شیرینی، میزان Ph، کلر به کار رفته در آب، چاه و منبع آبی که به ان متصل می‌شوند، همگی در ایجاد تفاوت‌ها مؤثرند.

خدمات نگهداری، سرویس و شستوشوی استخرها بیشتر برای چه فضاهایی از استخرها در نظر گرفته می‌شوند؟

عدم رسیدگی ساکنان در مناطق مسکونی و همچنین عدم آگاهی از چگونگی اسید شویی و نظافت مشکل‌هایی به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *