ساخت استخر بدون ایزوگام چگونه انجام می گیرد؟

ساخت استخر بدون ایزوگام

ساخت استخر بدون ایزوگام

به کارگیری ایزوگام در ساخت استخرها، روشی متداول و سنتی است. از گذشته تا به امروز برای عایق بندی سطوح مختلف من جمله هنگام ساخت استخرها، از ایزوگام استفاده شده است. استفاده ایزوگام برای استخر نوعی عایق محسوب می شود و از جمله مراحل مهم در زمان احداث استخر می باشد

به طور کلی، عایق بندی از مراحل بسیار حساس است که پیمانکاران باید در اجرای آن نهایت دقت را به خرج دهند. تا چند سال اخیر ساخت استخر بدون ایزوگام ممکن نبود. اما اکنون روش ها و مواد جدیدی یافت شده است تا انجام عایق بندی، امروزی تر و کارآمدتر صورت گیرد.

اگر به فکر احداث استخر بدون ایزوگام هستید، حتما با ما همراه شوید تا نکات مهم در این زمینه را برایتان ذکر کنیم.

به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر سالیان سال است که انجام می گیرد. حتی در بخش های دیگر ساختمان مانند سرویس های بهداشتی نیز، از ایزوگام برای عایق بندی استفاده می شود. ولی همانطور که بسیاری از روش ها و مصالح ساختمانی به روز شده است؛ روش های عایق بندی نیز پیشرفته تر گشته‌اند.

با کمک موادی که به تازگی وارد بازار شده است می توان استخر بدون ایزوگام را عایق بندی کرد. استفاده از این روش ها و مواد جدید به عمر بیشتر استخرها کمک می کند و از خطرات احتمالی جلوگیری می نماید.

مضرات عایق بندی با ایزوگام:

به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر به مرور زمان مشکلاتی را ایجاد می کند. به همین خاطر استفاده از مواد جدید، برای عایق بندی استخرها پیشنهاد می شود. برخی از مضرات به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر به شرح زیر است:

  • به لحاظ زیست محیطی به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر کاملا مردود می باشد و در بسیاری از کشورها ممنوع اعلام شده است.
  • همپوشانی لایه های قیرگونی و ایزوگام بسیار کم می باشد و همین امر بعد از مدتی موجب نشتی می گردد.
  • در صورت نفوذ آب به لایه های زیرین، نشست زمین حتمی است و ترمیم دوباره درز و شکاف ها وجود ندارد.
  • به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر موجب می شود بعد از نشت آب، هزینه زیادی صرف شود تا پوشش های ایزوگام برداشته شده، لایه‌ های زیرین صاف شود، در صورت نیاز خاک ریزی صورت گیرد و مجددا ایزوگام انجام شود.

همانطور که ملاحظه کردید به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر مشکلات زیادی به همراه دارد. اگر به هر دلیلی مصرف کنندگان استخر متوجه نشتی آب نشوند و درز و شکاف به کف استخر برسد، موجب ریزش استخر و خسارت های جانی نیز می گردد. پس بهتر است به ساخت استخر بدون ایزوگام فکر کنید و به دنبال راه های موثرتر و بی ضرر تر باشید.

عایق بندی استخر با ایزوگام

ساخت استخر بدون ایزوگام چگونه انجام می گیرد؟

در این بخش به روش های جدیدی اشاره می کنیم که برای عایق بندی استخر می توانید از آن ها استفاده نمایید. به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر را فراموش کرده و با روش های جدید آشنا شوید:

محصولات چسبنده ای با نام (الاستومری های دو جزئی):

این ماده حالت دوغاب دارد و محصولی چسبنده می باشد. موادی که در این محصول به کار گرفته شده است شامل: مایع پلیمری، ذرات سیلیس، بسپارهای سیمانی و بسپارهای آب گریز می شود.

نکته مهم آن که از این محصول می توانید بر روی تمام سطوح استفاده نمایید. الاستومری های دو جزئی دارای چسبندگی زیادی هستند و بر روی سطوح سیمانی، بتنی و آجری کاملا قابل استفاده می باشند.

به کارگیری ایزوگام در ساخت استخر سختی های بسیار دارد و کار پر مشقتی است. علاوه بر آن، خطرات و حوادثی که حین استفاده از قیر و ایزوگام رخ می دهد، ممکن است جان عده ای را بگیرد. در این بین استفاده از الاستومری های دو جزئی خیلی راحت بوده و توسط یک قلمو قابل اجرا است.

استفاده از رزین

اگر اقدام به خرید رزین نمایید و این محصول را با سیمان و پودر سنگ مخلوط کنید. ماده ای حاصل می شود که برای عایق بندی بسیار مفید و کاربردی است. این محصول نیز با کمک یک قلمو قابل اجرا می باشد.

محصولات ضد آب رزینی در بازار موجود هستند و شما به راحتی می توانید آن ها را خریداری نموده و بر روی سطوح سیمانی و بتنی از آنها استفاده نمایید. خوبی مواد رزینی بی رنگ بودن آن است. البته هنگام استفاده به رنگ سفید یا شیری هستند اما بعد از خشک شدن بی رنگ می شوند.

استفاده از چسب بتن

چسب های بتن به طور صد در صد عایق بندی استخر را انجام نمی دهند اما اضافه کردن آن به مواد بتنی قبل از ریختن بتن، موجب می شود، زمین استخر کاملا مقاوم و سفت گردد. در واقع این روش به مقاومت بیشتر سازه کمک می کند. وقتی بتن ریزی به صورت مخلوطی از بتن و چسب بتن صورت گرفت؛ می توانید برای عایق بندی سطح آن از رزین استفاده کنید.

به این ترتیب ساخت استخر بدون ایزوگام ممکن می باشد و بهتر است از روش های ذکر شده برای عایق بندی استخر خود استفاده نمایید.

مجموعه استخرینو با ارائه خدمات در زمینه طراحی، ساخت استخر ، سونا و جکوزی و نیز نگهداری استخر به صورت کاملاً حرفه ای آماده پاسخگویی به مشتریان خود بوده است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *