طریقه نصب تصفیه آب استخر + ۵ نکته کلیدی پیش از نصب دستگاه

اهمیت نصب دستگاه تصفیه آب استخر

نصب تصفیه آب استخر

مهمترین نکته در رابطه با نصب تصفیه آب استخر، خریداری دستگاه تصفیه است. زیرا برخی برای استخرهای خانگی خود اقدام به خرید دستگاه تصفیه نمی کنند در صورتی که دستگاه تصفیه برای هر نوع استخری ضروری است. باید نصب تصفیه آب استخر را شامل دو بخش دانست: بخش اول شامل سوار کردن اجزای مختلف دستگاه تصفیه و بخش دوم اتصال دستگاه تصفیه به استخر.

اجزای دستگاه تصفیه آب استخر:

دستگاه تصفیه آب استخر ها عموما از سه بخش تشکیل می‌شوند شامل: پمپ؛ مخزن و فیلتر. این سه جزء در تمام دستگاه های تصفیه یکسان می‌باشند. ممکن است این اجزا از یکدیگر جدا باشند. پس نیاز است هنگام نصب تصفیه آب استخر ابتدا این اجزا را بر روی یکدیگر سوار کرده تا دستگاه کامل گردد.

همانطور که ذکر شد، قسمت اول دستگاه تصفیه، پمپ است که به آن پمپ مکنده آب می گویند. وظیفه پمپ مکنده این است، آب داخل استخر را به قسمت بعدی (یعنی قسمت دوم دستگاه تصفیه: مخزن) منتقل کند.

لازم به ذکر است هرچه قدرت بخش اول یعنی پمپ، در پمپاژ آب بیشتر باشد موجب می شود آب با سرعت بالاتری تصفیه شده و مجددا وارد استخر شود.

بخش بعدی و بخش آخر دستگاه تصفیه؛ فیلتر است. وظیفه پاکسازی آب و حذف آلاینده ها و میکروب ها را از آب دارد. حال باید این نکته را متذکر شد که با توجه به سرعت پمپاژ آب و حجم مخزن؛ فیلتر نیز باید قوی بوده و توانای تصفیه حجم ورودی آب را داشته باشد. در این صورت دستگاه تصفیه به درستی کار کرده و آب علاوه بر تمیز بودن با سرعت زیادی نیز وارد استخر می شود.

نصب تصفیه آب استخر

چگونگی نصب تصفیه آب استخر:

برای نصب دستگاه تصفیه آب استخر لازم است درب مخزن را باز کنید، سپس درون مخزن یک میله استوانه ای را خواهید دید که باید فیلتر را بر روی آن قرار دهید. در برخی از دستگاه ها این میله درون مخزن قرار دارد و در برخی دستگاه ها باید خودتان میله را درون مخزن قرار دهید.

سپس فیلتر موجود در دستگاه را درون میله بگذارید. این که چه نوع فیلتری استفاده کنید بستگی به انتخاب و نوع آب استخر شما دارد. بخش بعدی که باید هنگام نصب و راه اندازی تصفیه آب استخر بر روی دستگاه سوار کنید واشرهای لاستیکی یا پلاستیکی هستند این واشرها کمک می‌کنند تا درب مخزن به درستی در جای خود قرار بگیرد و با فشار آب درون مخزن درب آن باز نشود.

پمپ از دیگر بخش هایی است که باید در کنار مخزن تصفیه نصب شود. این بخش دارای دکمه هایی است که می توانید ورودی آب در مخزن را توسط آن تنظیم نمایید. نصب تصفیه آب استخر و استفاده از آن کار راحتی است. اگر شما عزیزان با توجه به این نکات پیش بروید می توانید به راحتی خودتان دستگاه تصفیه را نصب نمایید.

اتصال دستگاه تصفیه آب به استخر:

وقتی اجزای مختلف دستگاه تصفیه را بر روی یکدیگر سوار کردید و دستگاه تصفیه آب کامل شد؛ حالا نوبت به نصب تصفیه آب استخر بر روی قسمت‌های ورودی آب استخر می‌رسد. اگر استخر شما پیش ساخته باشد دارای ورودی و خروجی آب خواهد بود که دستگاه باید در آن قسمت نصب شود. برای اتصال این دو نیاز به لوله های مناسب دارید.

بعد از مشخص شدن محل درست و مناسب برای نصب تصفیه آب استخر نوبت به قرار دادن لوله های انتقال آب می‌رسد. در استخرهای پیش ساخته دو جایگاه برای ورود و خروج آب در نظر گرفته شده است که یکی از آن ها در بخش پایین تر قرار دارد.

آن قسمتی که در ارتفاع بالاتری قرار دارد به عنوان ورود آب به درون دستگاه تصفیه استفاده می شود. آن قسمتی که در ارتفاع پایین‌ تری قرار گرفته است؛ به عنوان خروجی آب باید استفاده شود. یعنی آب بعد از تصفیه و پاک شدن، از آن قسمت وارد استخر می شود.

یک نمونه دستگاه تصفیه آب

اکنون مرحله نصب تصفیه آب استخر به اتمام رسیده است و حالا می توانید دستگاه را به برق شهری وصل نموده و آن را روشن نمایید.

اگر استخر تان عمومی باید، دستگاه تصفیه به همراه سایر تجهیزات و تاسیسات، داخل موتورخانه نصب خواهند شد.

از نکات مهم که هنگام نصب تصفیه آب استخر باید به آنها توجه کنیم:

اول: توجه به فاصله دستگاه تصفیه تا استخر: بهتر است این فاصله حدود یک متر باشد.

دوم: ارتفاع دستگاه تصفیه نسبت به استخر: دستگاه تصفیه نباید در ارتفاعی بالاتر از استخر قرار بگیرد و باید هم تراز با استخر مورد نظر ما باشد.

سوم: محل مناسب: جایگاهی را برای دستگاه تصفیه انتخاب کنید که محل رفت و آمد افراد نباشد.

چهارم: عدم خیس شدن و رطوبت: دستگاه تصفیه باید در محلی نصب شود که از هرگونه رطوبت و ریزش آب دور باشد. به طور مثال نباید دقیقاً در کنار استخر قرار بگیرد که هنگام ورود و خروج افراد درون استخر آب بدنشان بر روی دستگاه بریزد.

پنجم: بخش زیرین دستگاه تصفیه: پیشنهاد می گردد نصب تصفیه آب استخر بر روی زمین یا یک قطعه چوب یا پلاستیک انجام شود.

مجموعه استخرینو با ارائه خدمات در زمینه طراحی، مشاوره رایگان، ساخت استخر ، سونا و جکوزی و نیز نگهداری استخر به صورت کاملاً حرفه ای آماده پاسخگویی به مشتریان خود بوده است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *