ساده ترین روش تصفیه آب استخر + انواع روش های تصفیه آب

ساده ترین روش تصفیه آب استخر

ساده ترین روش تصفیه آب استخر کدام است؟

فیلترهای شنی علاوه بر این که ساده ترین روش تصفیه آب استخر محسوب می‌شوند جزء تجهیزاتی هستند که از قدیم به صورت متداول در استخرها استفاده می‌شده اند. این فیلترها در گذشته به صورت فلزی و استیل ساخته می‌شدند که امروزه مدل های پلاستیکی و فایبرگلاس آن ها نیز وارد بازار شده است.

اگر می‌خواهید ساده ترین روش تصفیه آب استخر را با فیلترهای شنی جدید تجربه کنید می‌توانید از فیلترهای شنی فایبر گلاس و پلاستیکی که در بازار هستند استفاده نمایید. هرچند مدل های فلزی آنها نیز همچنان موجود است اما بهتر است از طرح‌های جدیدتر این فیلتر ها استفاده نمایید.

علاوه بر فیلتر های فایبرگلاس می توان به فیلتر های فیبری؛ چوبی؛ سرامیکی و کربنی هم استفاده کنید. مواردی که باعث می شود فیلترهای شنی فایبرگلاس و پلاستیکی به عنوان سریعترین روش تصفیه آب پیشنهاد گردند:

۱. فیلتر های شنی فایبرگلاس قیمت مناسب تری نسبت به فیلتر های شنی و فلزی یا استیل دارند .

۲. فیلترهای شنی پلاستیکی یا فایبرگلاس وزن کمتر و نصب آسان تری دارند.

۳. فیلترهای شنی فلزی برای تصفیه سرعت کمتری دارند در صورتی که فیلترهای شنی فایبر گلاس با سرعت بیشتری آب را تصفیه و پاکیزه می نمایند و در آخر تمیز کردن و نگهداری از فیلترهای شنی پلاستیکی و فایبرگلاس راحت‌تر از فیلترهای فلزی یا استیل است.

همچنین در آخر این نکته را باید ذکر کرد که فیلترهای شنی روش بسیار مناسبی برای تصفیه آب محسوب می‌شوند.

دستگاه کلرزنی برای تصفیه آب استخر

انواع روش های تصفیه آب:

تا این قسمت از مطلب ساده ترین روش های تصفیه آب استخر با فیلتر شنی برایتان بیان کردیم. اما اگر بخواهید در رابطه با سایر روش های تصفیه آب نیز آشنا شوید می‌توان به تصفیه آب با کلر، تصفیه آب به وسیله دستگاه پمپ تصفیه فیلتری و جاروهای اسکیمر نیز اشاره کرد

این سه روش ذکرشده دارای مزیت ها و همچنین ضعف هایی هستند که با بررسی این سه روش و همچنین در کنار روش استفاده از فیلترهای شنی، باید گفت مزیت‌های استفاده از فیلترهای شنی به عنوان ساده ترین روش تصفیه آب استخر در اولویت قرار دارد.

در استخرها علاوه بر دستگاه تصفیه همراه با فیلتر شنی از کلر نیز استفاده می‌شود و می‌توان گفت برای بهبود آب، حذف آلاینده ها و پاکسازی و شفاف سازی آب استخر استفاده از روش فیلتر شنی و همچنین کلر در کنار یکدیگر می تواند به میزان خیلی زیادی سلامتی آب را برای شناگران تضمین نماید.

مزیت فیلتر های شنی را بدانیم:

همانطور که گفتیم، ساده ترین روش تصفیه آب استخر ، استفاده از فیلتر های شنی می باشد.

استفاده از این فیلتر ها مزیت های دیگری نیز دارند. از جمله مزیت هایی که می توان برای استفاده از تصفیه های با فیلترهای شنی نسبت به سایر روش ها نام برد؛ سرعت  بالای تصفیه آب در این نوع فیلترها است. همچنین عمر مفید فیلترهای شنی نسبت به فیلتر های دیگر روش‌های دیگر و بسیار بیشتر بوده و موجب می‌شود مصرف کنندگان رضایت بهتری در استفاده از فیلترهای شنی داشته باشند.

به استخرداران عزیز و همچنین افرادی که در منزل خود استخرهای خانگی دارند پیشنهاد می کنیم برای استفاده از سریعترین و ساده ترین روش زلال سازی آب استخر از روشی استفاده کنند که علاوه بر سرعت تصفیه آب، پاکیزگی و ضدعفونی کنندگی آب را نیز تضمین نماید.

زیرا سلامت شناگران در اولویت قرار دارد هر چه آب زلال تر شفاف‌تر و پاکیزه تر باشد علاوه بر شادابی افراد و لذت شنا کردن، سلامتی شناگران را نیز تضمین کرده و از بیمار شدن‌ شان جلوگیری می‌ نماید.

فیلتر شنی چگونه کار می کند؟

حال که فیلتر های شنی را به عنوان آسان ترین روش تصفیه آب استخر معرفی کردیم؛ بهتر است در این قسمت نیزبا نحوه کار فیلترهای شنی نیز آشنا شویم تا دلیل در اولویت بودن استفاده از آن ها را بدانیم. روشی که در این تصفیه باعث شده است استفاده از فیلتر شنی ساده ترین روش تصفیه آب استخر باشد؛ عبور آب از یک مخزنی مملو از شن است.

این مخزن حاوی شن های درشتی است که جلوی عبور آب را می گیرند. اما آب از طریق فضاهای بین شن های درشت،مسیر عبوری خود را پیدا می کند و به این ترتیب آلودگی ها توسط شن های داخل مخزن، متوقف می شوند. سپس آب خروجی از مخزن عاری از هرگونه باکتری، میکروب و هر نوع آلاینده ای می شود.

فیلتر شنی روش ساده برای تصفیه سازی استخر

اگر در کنار ساده ترین روش تصفیه آب استخر به دنبال موثرترین روش نیز هستید؛ می توان به استفاده از اشعه ماورابنفش اشاره کرد.

این روش بسیار موثر بوده ولی روش ساده ای نمی باشد. چون با دقت و حساسیت بسیاری باید انجام گیرد و در همه استخر ها نیز کاربرد ندارد. میزان استفاده از این اشعه برای پاکسازی و تصفیه آب استخر باید دقیق محاسبه گردد. در صورتی که این روش به درستی انجام نگیرد؛ ترکیبات اصلی آب را نیز از بین خواهد برد.

مجموعه استخرینو با ارائه خدمات در زمینه طراحی، ساخت استخر ، سونا و جکوزی و نیز نگهداری استخر به صورت کاملاً حرفه ای آماده پاسخگویی به مشتریان خود بوده است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *