زلال سازی آب استخر + معرفی راهکارهای زلال سازی آب استخر

زلال سازی آب استخر

زلال سازی آب استخر

زلال سازی آب استخر با موادی انجام می گیرد تا آب را شفاف سازد. در واقع چون با ورود به استخر ها زلال و شفاف بودن آب نشانه تمیزی و پاکیزگی آب است هر چقدر آب موجود در استخرها کدر تر و یا رنگ پریده تر باشد نشان از وجود آلاینده ها مواد شیمیایی و بودن میکروب در آب است.

به این ترتیب باید همیشه به زلال سازی آب استخر توجه کنیم و در جهت پاکیزگی آب استخر قدم برداریم. برای این منظور استفاده از مواد ضدعفونی کننده به میزان لازم و همچنین در مدت‌های مشخص بسیار تاثیرگذار است.

کلر از موادی است که وظیفه ضدعفونی کنندگی و تصفیه و زلال سازی آب استخر ها را برعهده دارد.

شاید عده‌ای استفاده از کلر را در آب استخر مناسب ندانند و مخالف  استفاده از آن باشند اما باید گفت کلر در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا ویژگی پاک کنندگی و ضدعفونی کنندگی دارد.  به همین خاطر کلر برای ضدعفونی سازی و شفاف کردن آب استخر نیز استفاده می‌شود.

ضدعفونی کردن آب جهت زلال سازی آن

گاهی در استخرهای خانگی به دلیل اینکه تعداد افراد کمتری از آب استخر استفاده می کنند و یا اینکه ابعاد استخر کوچک است تعویض آب استخر راحت‌تر انجام می گیرد اما در استخرهای عمومی به دلیل اینکه عده بسیاری از آب استخر استفاده می کنند؛ کاربرد کلر بسیار ضروری است. علاوه بر کلر مواد شیمیایی دیگر نیز به آب افزوده می‌شود.

این مواد برای حذف میکروب ها و باکتری هایی که وارد آب میشوند؛ استفاده می گردد. علت ورود میکروب ها به درون آب؛ عرق یا وجود مواد شیمیایی و آرایشی شناگران است. این مواد آب را آلوده کرده که برخی از آن ها با کلر از بین نمی‌روند و ضدعفونی نمی شوند به همین خاطر اضافه کردن برخی مواد شیمیایی به آب استخر جهت ضدعفونی کردن آب؛ بسیار لازم است.

چگونه آب استخر را تصفیه و زلال کنیم ؟

برای زلال سازی آب استخر روش‌های گوناگونی وجود دارد که برخی از آن ها بر عهده مسئولان استخر و برخی دیگر بر عهده شناگران است. همه می‌دانیم هر قدر آب استخر زلال و شفاف تر باشد شناگران لذت بیشتری را در مدتی که داخل استخر هستند؛ می‌برند. پس به این ترتیب برخی از نکات باید حتماً رعایت شوند

به طور مثال: شناگران باید از زدن کرم های بهداشتی یا مواد آرایشی به صورت خود قبل از ورود به آب استخر خودداری کنند. همچنین استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان قبل از استخر بسیار ضروری است. زیرا ممکن است کودکان ناخواسته درون آب استخر ادرار کرده و آلودگی وارد استخر شود.

همچنین قبل از استخر حتما دوش بگیرید و از آوردن لوازم شستشو مانند لیف و کیسه به درون استخر جدا خودداری کنید. این مرحله از شست و شو مربوط به حمام شخصی است و نباید درون محیط استخر انجام شود. برای شفاف سازی آب استخر مسئولان نیز باید اقدامات خاصی را انجام دهند.

یعنی باید دستگاه کلرزنی؛ دستگاه تصفیه؛ فیلترها؛ ph آب و خواص شیمیایی آب را به صورت مرتب اندازه گیری نمایند. به این ترتیب در صورت نیاز به آب استخر؛ مواد لازم را اضافه میکنند تا ضدعفونی و پاکیزگی آب فراهم شود. زلال سازی آب استخر در کنار توجه به همه موارد ذکر شده میسر می باشد و باید همه کسانی که از استخر استفاده می کنند این موارد را رعایت نمایند.

زلال سازی آب استخر با کلر

در استخرهای خانگی نیز تمیز کردن آب استخر کار دشواری نیست. می‌توان گفت این امر در استخرهای خانگی بسیار راحت‌تر می باشد؛ چون تعداد کسانی که از استخر استفاده می‌کنند کمتر می باشد.

به همین خاطر هم میزان مصرف کلر؛ تعویض آب استخر و اندازه‌گیری خواص شیمیایی می‌تواند در مدت زمان طولانی تری انجام گیرد.  رعایت نکات ذکر شده در استخرهای خانگی؛ موجب می شود همیشه قبل از استفاده از استخر آب زلال و شفاف و پاکیزه باشد.

دلایلی که زلال سازی آب استخر را دو چندان می کند:

زلال سازی آب استخر و شفاف بودن آب استخر علاوه بر تامین پاکیزگی استخر برای شناگران اهمیت ویژه دارد. از مهمترین نکاتی که می‌توان ذکر کرد سلامتی شناگران است. در صورتی که آب استخر زلال و شفاف باشد نشان از پاکیزگی و نبود آلودگی‌ها در آب استخر است که  این امر موجب سلامتی شناگران می‌شود.

اگر آب استخر تیره یا کدر و غیر شفاف باشد نشان دهنده وجود آلودگی است که آلودگی نیز ایجاد بیماری می‌کند. بیماری‌هایی که از استخر یا به طور دقیق تر از آب آلوده استخر به شناگران سرایت می‌کند شامل: اسهال و عفونت در مجاری گوش گلو؛ سوزش چشمان و موارد این چنینی می‌شود. به همین خاطر باید برای پاکیزگی آب استخر اهمیت زیادی قائل بود.

همچنین باید توجه داشت هر بیماری که از طریق آب آلوده به شناگران وارد شود؛ قابل درمان است. اما برخی از آنها مانند بیماری‌ها و التهاب های پوستی می توانند مشکلات جدی را ایجاد کنند و باعث ناراحتی زیادی در شناگران شوند. پس نکات ذکر شده را رعایت نمایید.

مجموعه استخرینو با ارائه خدمات در زمینه طراحی، ساخت استخر ، سونا و جکوزی و نیز نگهداری استخر به صورت کاملاً حرفه ای آماده پاسخگویی به مشتریان خود بوده است. طراحی استخر شامل طراحی ۳D، ۲D ، طراحی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال، طراحی ابنیه استخر به صورت محاسبات مهندسی دقیق و اجرا بر اساس طراحی انجام شده می باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *